25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,708 TL
  • 5,528 TL
  • 199,47 TL
  • 101.138
ISPARTA 17°
LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ENGELLİ BAŞKANLAR ENGEL OLAMADILAR

Altı Nokta Körler Derneği Şube Başkanı İsmail Er, Kent Konseyi bünyesinde kurulan Engelliler Meclisi'nde başkanlık görevinde bulunan Ortopedik Engelliler Derneği Başkanı Ramazan Erdoğan ve ekibine ateş püskürdü. Başkan Er, Engelliler Meclisi'nin oluşturulmaya çalışıldığını ama ağzına yüzüne bulaştırdıklarını söyledi.

Isparta

Ortopedik Engelliler Derneği Başkanı Ramazan Erdoğan ise, Başkan Er’i defalarca bu oluşuma davet ettiklerini ancak kensinin sürekli mazeret göstererek katılmadığını belirtti. Başkan Erdoğan; “Şovmenlikten başka birşey bilmiyor. Kendisini kınıyorum ve Allah’a havale ediyorum” dedi.

Altı Nokta Körler Derneği Şube Başkanı İsmail Er, Kent Konseyi içinde kurulan Engelliler Meclisi ve Isparta’da kurulan Engelliler Koordinasyon Merkezi’ni temsil eden Ortopedik Engelliler Derneği Başkanı Ramazan Erdoğan’ı ve ekibini hedef aldı.

TÜM ENGELLİLER TEMSİL EDİLMİYOR

Başkan Er yaptığı açıklamada ise; “2013 yılında hayata geçen Engelliler Koordinasyon Merkezi ve Engelliler Meclisi oluşturuldu. Elbette biz bundan memnun olduk. Ancak daha kurulurken tökezlemeye başladı. Oluşturmaya kalkanlar ağzına yüzüne bulaştırdı. Tüzük ve resmi kaydı olmayan Engelliler Meclisi nasıl oluşur. Bir kişinin oraya atanarak Engelliler Meclisi oluşturduk demesi söz konusu olamaz. Diğer engelli derneklerinin de bu işleri yapacak kimse yok mu? diye insan kendi kendine soruyor. Her dernek kendi tüzel kişiliği ile mevcuttur. Ama Engelliler Meclisi, Engelliler Koordinasyon Merkezi tüm Engelliler Derneklerini temsil edildiği mekanizmadır” diye konuştu.

ALLAH’A HAVALE EDİYORUM

Öte yandan Ortopedik Engelliler Derneği Başkanı Ramazan Erdoğan, Altı Nokta Körler Derneği Şube Başkanı İsmail Er’in Engelliler Koordinasyon Merkezi ve diğer konularda birçok kez toplantılara davet edildiğini, ancak kendisinin bu toplantılara çeşitli mazeretler üreterek katılmadığını belirti. Erdoğan, “İsmail Er’in yaptığı açıklamalar şovmenlikten başka bir şey değildir. Kendisini Allah’a havale ediyorum” dedi.

Başkan Erdoğan; “Açıklamaları gerçekleri yatsıtmıyor. Bu arkadaşımız, Kent Konseyi’nin ve Engelliler Koordinasyon Merkezi’nin bir yönergesi olduğunu ve genel kurulları üyelerinin olduğunu ve her iki kuruluşun da yönetim kurulları olduğunu buna göre oraların yönetildiğinden haberi bile yok. Ayrıca, OEDER’in Pirimehmet Mahallesi’nde bir bürosu olduğunu, dernek faaliyetlerini buradan yürüttüğünü hatırlatırım, kendisini ispata davet ediyorum” şeklinde cevap verdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR