20 Nisan 2018 Cuma

  • 4,046 TL
  • 4,993 TL
  • 174,81 TL
  • 112.122
ISPARTA 11°
ISPARTA'DA OPERASYON 6 GÖZALTI VAR

ISPARTA'DA OPERASYON 6 GÖZALTI VAR

ISPARTA BELEDİYESİ DAVASINDA FLAŞ GELİŞME

ISPARTA BELEDİYESİ DAVASINDA FLAŞ GELİŞME

ISPARTA'DA SKANDAL İDDİA

ISPARTA'DA SKANDAL İDDİA

ÖLEN ANNE VE KIZIN SON GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

ÖLEN ANNE VE KIZIN SON GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

EN ÜST KATTA ŞEHRİ İZLİYOR

Kanal32 Ekranlarında yayınlanan 'Ne Var Ne Yok' isimli programda 'Isparta Turizmi'ni ele alan Gazeteci Aksöz ve Tarkan Çetin, Isparta'da bu alanda yapılan çalışmaların yetersiz olduğu vurguladılar.

Isparta

Kanal32 Ekranlarında yayınlanan ‘Ne Var Ne Yok?’ isimli programda ‘Isparta Turizmi’ni ele alan Gazeteci Aksöz ve Tarkan Çetin, Isparta’da bu alanda yapılan çalışmaların yetersiz olduğu vurguladılar.

Hristiyan Aleminin iki geçiş noktasından birinin Isparta sınırlarında bulunduğunu ve buna rağmen bu durumun değerlendirilemediğini belirten Gazeteci Aksöz, “Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü yapan bir adama ben buradan çağrıda bulunuyorum. Isparta’da Davraz var, Eğirdir var, Gölcük var… Sayın Kültür Müdürümüz bu saydığımız turizm bölgelerinden hangisini değerlendirdi. İlde her şey var ama kayda değer bir çalışma yok… Kültür ve Turizm İl Müdürü markalaşma anlamında şunu şunu şunu yaptık desin… Beni rakamlar bağlamıyor… Beni yaşadığım Isparta bağlıyor… Gördüklerim bağlıyor… Yıllık 10 bin turist artışı bana göre bir başarı değil…” dedi.

"BANA BUNU AÇIKLASINLAR"

Gazeteci Aksöz, “Bana bunu açıklasınlar… Isparta’da Kültür Müdürü turizm adına ne yaptı? Daha 2-3 yıl öncesine kadar Yalvaç’taki WC tabelası KEÇE KALEMLE yazılıydı… Bu mudur turizm anlayışı?” ifadelerini kullandı.

‘FİYAKALI MÜDÜR’ ELEŞTİRİSİ…

Isparta eski Valisi Memduh Oğuz’un görev yaptığı dönemde gündeme gelen ‘Fiyakalı Müdür’ yakıştırması, ‘NE VAR NE YOK?’ programında da eleştiri konusu oldu.

Program sunucularından Çetin, “Fiyakalı Müdür diyordu eski vali Memduh Oğuz… Hakikaten fiyaka var mı?” şeklinde espri yaptı.

“EN ÜST KATA ÇIKIP ŞEHRİ İZLİYOR HERHALDE…”

Çetin, “Sayın Kılıç, muhteşem bina yaptı, ama altında kütüphane var... Önemli olan kütüphaneyi yapmak değil, oraya okuyucu çekebilmek bence… Herhalde Kültür Müdürü Kılıç, şehrin merkezinde yapılan bu binaya çıkıyor, en üst katından şehri izliyor” şeklinde konuştu.

AKSÖZ: “BİRİ BANA BUNU ANLATSIN…”

Programın devamında Kültür Müdürü Kılıç’ın Isparta’da yaptığı çalışmaların yetersiz olduğuna vurgu yapan Aksöz, “Heryıl kitap bastırmakla turizm gelişmez… Abdullah Bey, Kültür ve Turizm alanında Isparta’ya büyütmüş mü? Potansiyel var ama 9 yıldır ne yapılmış? Hangi vizyon çizilmiş? Biri bana bunları anlatsın…” diye konuştu.

“MATAHMIŞ GİBİ HER YIL KİTAP BASTIRILIYOR…”

Aksöz’ün ifadelerine destek veren Çetin ise, “Sayın Kılıç, senede bir kitap bastırıyor… İşte Isparta deniyor… Tanıtım kitapla olmaz… 1 trilyona (1 Milyon TL) yakın baskı parası var. Matahmış gibi Isparta Kitabı bastırıyorlar… Bunun yerine ulusal kanallara reklam verseler daha iyi olmaz mı? Şehrimiz tanıtılsa daha çok turist gelmez mi?” şeklinde yorumladı.

“ALTIN ÜÇGENİ PAZARLAYAMADIK”

Çetin konuşmanın devamında, “Isparta’nın Altın Üçgen içersinde yer aldığı söyleniyor… Hani nerde? Yok… Ben anlayamıyorum…” dedi.

 “ABDULLAH BEYE ALLAH SELAMET VERSİN…”

Aksöz eleştirilenrinin sonunda, “Ben bu konuda başka bir şey söylemek istemiyorum, sonra ‘Kurum müdürlerini çok eleştiriyorsunuz’ diyorlar. Abdullah Bey’e Allah Selamet Versin… Ben bir Ispartalıyım ve turizm alanında da çalışan müdür istiyorum. Murat Gevrek, Yakup Kütük ve Mehmet Karakaya gibi müdür istiyorum ben…” ifadelerine yer verdi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR