25 Mayıs 2019 Cumartesi

  • 6,078 TL
  • 6,824 TL
  • 250,26 TL
  • 86.072
ISPARTA
EVE 5 KİŞİ GİRDİLER 2 AV TÜFEĞİ İLE YAKALANDILAR

EVE 5 KİŞİ GİRDİLER 2 AV TÜFEĞİ İLE YAKALANDILAR

 FETÖ’NÜN EĞİTİM TUZAĞINA POLİSTEN OPERASYON

FETÖ’NÜN EĞİTİM TUZAĞINA POLİSTEN OPERASYON

TURİZME BAŞKAN VE REKTÖR SAHİP ÇIKIYOR

TURİZME BAŞKAN VE REKTÖR SAHİP ÇIKIYOR

HAYIRLI OLSUN ISPARTAM

HAYIRLI OLSUN ISPARTAM

EN GÜZEL HAZİRAN!

EN GÜZEL HAZİRAN!

Isparta

Isparta’nın neredeyse 20 yıldır gündeminde olan Kara Havacılık Okulu tamamlandı. Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Biliç, Etimesgut’taki Kara Havacılık Okulu’nun bu ay sonunda Isparta’ya taşınacağını, Kara Havacılık 1.Alay Komutanlığı’nın da Kasım-2019’da geleceğini açıkladı.

Isparta’nın Kara Havacılık Okulu hayali 2000’li yılların başında Eyüp Avcular’ın ITSO Başkanlığı dönemine dayanıyor. O dönem bir ITSO projesi ve hayali olarak Isparta’nın önüne konan gazetelerin ana kapaklarına verilen ilan ile Isparta’ya ‘Kara Havacılık Okulu geliyor’ başlığı ile müjde olarak duyurulan Etimesgut’taki Kara Havacılık Okulu, bu ay sonunda Isparta yerleşkesinde faaliyetine başlıyor.

ITSO’da görev alan Eyüp Avcular, Hasan Hüseyin Kaçıkoç ile Şükrü Başdeğirmen’in başkanlıkları döneminde yoğun çaba sarfedilen, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç’in başından-sonuna kadar yakından takip ettiği Kara Havacılık Okulu Isparta iskan tesisleri inşaatı nihayet tamamlandı. Genelkurmay Başkanlığı’nın ihalesini yapmasına rağmen yüklenici firma Koçoğlu’nun ekonomik sorunlar nedeniyle tamamlayamadığı, bu nedenle yeniden ihale süreci başlatılan Kara Havacılık Okulu’nda iskan tesisleri inşaatı kısa sürede tamamlandı. Yeni yüklenici firma yüzde 5’lik kısmın ikmal inşaatını tamamladı. İskan tesisleri, hangarlar ve pistler Kara Havacılık Okulu Komutanlığı’na teslim edildi.

Özellikle yurt dışından gelen askerlere eğitim veren Kara Havacılık Okulu, Ankara Etimesgut’taki yerleşkesinden bu ay sonu itibariyle taşınacak. Isparta Kara Havacılık Okulu’nun haziran ayı sonunda ya da temmuz ayı başında faaliyete geçmesi bekleniyor. İlk etapta 750 yerleşik kadronun Isparta’ya gelmesi, 3’er aylık dönemler için de eğitim için Isparta’ya geliş-gidiş sirkülasyonunun fazla olacağı belirtiliyor.

Isparta Kara Havacılık Okulu yerleşkesinde Kara Havacılık 1.Alay Komutanlığı iskan tesisleri inşaatı ise devam ediyor. Genelkurmay Başkanlığı’nın yaptığı ihale kapsamında Kasım-2019’a kadar 1.alayın iskan tesisleri inşaatının da tamamlanması bekleniyor. Bu inşaatın tamamlanmasından sonra Ankara’daki Kara Havacılık 1.Alay Komutanlığı da Isparta’ya gelecek. Böylece Isparta’da hem Kara Havacılık Okul Komutanlığı hem de Kara Havacılık 1.Alay Komutanlığı faaliyet gösterecek.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

kira mağduru

13 Haziran 2018 Çarşamba 08:39

bunu duyan paragöz ısparta ev sahipleri az daha kiraları yükseltin.... çatıkatlarını kullanın, kendinizin bile oturamacağı hatta rutubet kokan dairelerinize nasıl olsa oturacaklar diye kiralayın. ama en kazığından olsun... Allah bizede bir gün ev nasip eder inşallah ...

atilla mayda

12 Haziran 2018 Salı 22:02

şu trollerden bıktık, reise oy var akpye yok diyen, bu vekil adaylarının hepsini erdoğan onayladı, o zaman erdoğana da oy vermeyin.

Kerem Dağdelen

12 Haziran 2018 Salı 19:21

Kek yok mu KEK. Kek Vatan,Kek Millet, Kek Devlet mi? Projeniz bumu ya? ha birde Parklarda çocuklarımızla birlikte yatıp yuvarlanacağız he.Akıl Sağlığınıza dikkat edin derim.

Çağdaş Devrim

12 Haziran 2018 Salı 17:17

Karahavacılık Isparta'ya ana sütü gibi helaldir, devletimizin malıdır ama Akape'ye oy yok.

tamam ve yorgun

12 Haziran 2018 Salı 16:30

gözlerim yaşlandı ne hikmetse alan mutahitler batıyor du neden acep diye sormak lazım onlar hep yandaş mütahit olunca öyle oluyor dur diyelim devletin görevi yandaş korumak değildir devlet asildir başklarının işleri için yandaşlık sizlerin döneminde çoştu örnek aha da bu sivil havacılık

Ak sevdalı

12 Haziran 2018 Salı 16:23

Sırf bu herşeyi ben yaptımcılığınızdan dolayı,sırf çevrenizdeki o yağçılardan dolayı size oy yok.26 oyumuz var ama reise var size yok

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR