20 Nisan 2018 Cuma

  • 4,055 TL
  • 4,981 TL
  • 174,46 TL
  • 111.091
ISPARTA 11°
BURDUR ŞEKER FABRİKASI İHALESİ İÇİN DOSYA SUNULDU

BURDUR ŞEKER FABRİKASI İHALESİ İÇİN DOSYA SUNULDU

İŞTE AK PARTİ'NİN İLK MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

İŞTE AK PARTİ'NİN İLK MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

ISPARTA'DA OPERASYON 6 GÖZALTI VAR

ISPARTA'DA OPERASYON 6 GÖZALTI VAR

ISPARTA BELEDİYESİ DAVASINDA FLAŞ GELİŞME

ISPARTA BELEDİYESİ DAVASINDA FLAŞ GELİŞME

En Büyük Pay Kimin?

Türkiye'nin sağlık alanında en başarılı olan ili Isparta'da, bu başarının gerçek sahipleri kimler? Bu sorunun cevabını Sağlık Sen Isparta Şube Başkan Erdal Demiralay verdi.

Isparta
AK Parti hükümetinin çıkardığı kanun tasarıları Isparta’nın da sağlık kenti olmasını sağladı. Ancak bu tasarının uygulanmasında ki en büyük pay şüphesiz yerel idareciler ve sağlık çalışanları. Konuya ilişkin olarak görüşlerini aldığımız Sağlık Sen Isparta Şube Başkanı Erdal Demiralay:
“Kanun ne kadar güzel ve mantıklı çıkarsa çıksın, bunu uygulamak ve hayata geçirmek önemlidir. Bunu sağlık çalışanlarına aktarmakta yerel idarecilerin görevidir. Bizim Isparta’da bu yöntem çok güzel ilerliyor. Şehrimizden son yıllarda hizmet etmeyi seven idareciler geldi geçti. Benim sendika başkanlığım dönemimde Mehmet Cantürk, Levent Yılmazer, Süleyman Önal ve Mehmet Karakaya gibi isimler Sağlık İl Müdürlüğü görevini yaptı. Bunlara tüm çalışanlar adına teşekkür ediyorum. Tabi ki bu isimlerden önce görev yapan müdürlerimizin de çok büyük katkıları oldu. Herkes bir şekilde elinde gelenin en iyisini yapmak için uğraştı. Biz ele ele verdik ve şehrimizi sağlık sektöründe zirveye taşıdık” dedi. YETKİLİ SENDİKA KİM? Isparta'nın tek okunmaya değer olan gazetesi Haber Gazetesi Muhabirimizin sorularını yanıtlayan Sağlık Sen Isparta Şube Başkanı Erdal Demiralay, Isparta’da yetkili sendikanın Sağlık Sen olduğunu ve sorunlara çözüm aramaya devam ettiklerini dile getirdi. Demiralay: “En çok üyeye sahip sendika biziz. Önce üyelerimizin sorunları, sonra da diğer çalışanlarımızın sorunlarına çözüm arıyoruz. Kimseyi kırmadan dostça çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yaptığımız görev son derece kutsal ve önemli bir görevdir. Övünerek söylemek istediğim bir şey var. Bizim üye sayımız diğer sendikaların 2 katı fazlalıktadır ve her geçen günde sayımız artmaktadır. Sağlık camiası içerisinde de yüzde 30 oranında sendikalı olmayan arkadaşımız var. Biz onları da sendikamızda görmek istiyoruz” dedi. BAŞARININ KAYNAĞI Sendikalarının bu kadar başarılı olmasının nedenini de açıklayan Erdal Demiralay: “İlk olarak samimiyet daha sonra da çalışmak gerekiyor. Bu iki sistemi başarı ile uygularsak başarılamayacak hiçbir şey yok. Ayrıca kimseyi zorbalıkla sendikaya üye yapamazsınız. Herkesin hür iradesidir. Her zaman şu vardır. Zikretmeyenler küfür eder. Diğer sendikalarda üye olan arkadaşlarımızla da aramız çok iyi asla hizmet verirken, sendikacılık gütmeyiz. Biz dün sorunları çözdük, bugün çözmeye devam ediyoruz. Yarın da çözeceğiz” dedi. BAĞIMSIZIZ AMA TARAFSIZ DEĞİLİZ Memur Sen’e bağlı olan Sağlık Sen’in, tarafsız bir sendika olmadığının altını çizen Erdal Demiralay: “Biz bağımız bir sendikayız ama tarafsız değiliz. Sağlıkta alnımız açık, başımız dik. Sağolsun Sağlık Bakanımız bizi dinliyor, sorunlara çözüm arıyor. Bizim kızdığımız bir nokta var. Sırf muhalefet olmak için muhalefet yapıyorlar. İktidarın yaptığı doğru şeyleri doğru, yanlışlara da yanlış diyoruz. İktidar ile Memur Sen arasında paralel olarak Dünya görüyü farklılığı var. Bunu asla inkar etmiyoruz. Fakat bizim asla Kemal Kılıçdaroğlu gibi Genel Müdürümüz. Osman Durmuş gibi Sağlık Bakanımız olmadı. Bu konu da halimize şükrediyoruz. Kemal Kılıçdaroğlu SSK Genel Müdürü iken, Osman Durmuş’ta Sağlık Bakanı iken Memur Sen ile diğer sendikalar arasında ki üye sayısını kıyaslayalım. Bizim ile zamanında çok uğraştılar” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR