17 Ocak 2018 Çarşamba

  • 3,815 TL
  • 4,665 TL
  • 163,83 TL
  • 116.447
ISPARTA
ISPARTA'DA FUHUŞ OPERASYONU

ISPARTA'DA FUHUŞ OPERASYONU

FECİ KAZADA 2 KİŞİ CAN VERDİ

FECİ KAZADA 2 KİŞİ CAN VERDİ

ISPARTA'DAN AMBULANSLA ALANYA'YA GİTTİ

ISPARTA'DAN AMBULANSLA ALANYA'YA GİTTİ

ISPARTA'DA SAHİBİNDEN SATILIK APART

ISPARTA'DA SAHİBİNDEN SATILIK APART

EMNİYET ÖNLEMİNDE SEÇİM!

Ülkü İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği Kurul Toplantısı'nda seçim skandalı yaşandı. İlk defa Okul Aile Birliği Başkanlığı seçiminde Emniyet ekipleri görev yaptı. İki listenin bulunduğu seçimde açık oylama sırasında ilginç görüntüler yaşandı.

Isparta

ISPARTA’da Ülkü İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği Kurulu Toplantısı’nda emniyet ekipleri güvenlik önlemleri aldı. İki listenin yarıştığı seçimde toplantıya katılan veliler açık oylama usulü ile parmak kaldırarak oy kullandı. Seçim sonunda ise itirazlar ve tartışmalar yaşandı.

Ülkü İlköğretim Okulu’nda 2013-2014 eğitim-öğretim yılı Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu Toplantısı geniş güvenlik önlemleriyle yapıldı. Okulun toplantı salonunda Saat: 10:30’da başlayan seçimde mevcut Başkan Ümmühan Karakuş ve Mahmut Zadeoğlu yarıştı.  Toplantıya imza atmak suretiyle katılan 310 veli oy kullandı. 125 oy ile mevcut Başkan Ümmühan Karakuş seçimi kazanırken, 110 oy Mahmut Zadeoğlu alabildi.

SEÇİM SONUCUNDA ORTALIK KARIŞTI

Isparta’da ilk defa Okul Aile Birliği Kurulu Toplantısı emniyet ekipleri geniş güvenlik önlemleri aldı. Toplantı devam ederken hem dışarıda hem içeride emniyet ekipleri görev yaptı. Seçim sonuçlandığında ise itirazlar ve tartışmalar başladı. Kısa süren tartışmalardan sonra kurul toplantısı sona erdi.

 “ŞOK YAŞADIK”

Seçimi kaybeden liste üyeleri ise oy kullanma işleminin yanlış olduğunu belirttiler. Yaptıkları açıklamada ise; Bu seçimi skandal olarak niteliyoruz. İlk defa böyle bir seçim ile karşı karşıya kalıyorum. Okul yetkilileri seçimden önce hiçbir çalışma yapmamışlar. Kapalı oylama usulü ve zarf ile oy kullanılması gerekirdi.  Herhangi bir çalışma yapılmadığı için bizde parmak kaldırarak oy kullanma işlemini kabul ettik. Toplantı Salonu’nda veli olmadan oy kullananlarda olabilir. Bu seçime itiraz edeceğiz”

OKUL MÜDÜRÜ: ONLAR OKUL POLİSLERİMİZ

Ülkü İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Göksoy ise, seçim esnasında herhangi bir problem yaşamadık. Emniyetten gelen polisler bizim okul polislerimizdir. Bu tür toplantılarda sürekli çağırıyoruz. Böyle bir etkinliğimiz var diyerek haber verdik. Polislerimiz toplantı bitimine kadar bize eşlik etti” dedi. 

Açık oylamanın ise Milli Eğitim Bakanlığı’nın Okul Aile Birliği Yönetmeliği’ne göre yapıldığını belirten Okul Müdürü Mehmet Göksoy, açık oylama ile yapılması gerekiyordu. Yönetmelik ne diyorsa onu yaptık. Toplantıya yaklaşık 310 velimiz katıldı” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR