03 Nisan 2020 Cuma

ISPARTA
ISPARTA İÇİN YENİ KARARLAR ALINDI

ISPARTA İÇİN YENİ KARARLAR ALINDI

PAZAR YERLERİ İÇİN YENİ KARAR

PAZAR YERLERİ İÇİN YENİ KARAR

İNFAZ DÜZENLEMESİNDE ÇALIŞMA TAMAMLANDI

İNFAZ DÜZENLEMESİNDE ÇALIŞMA TAMAMLANDI

ISPARTA'DA ATEŞ ÖLÇME UYGULAMASI BAŞLADI

ISPARTA'DA ATEŞ ÖLÇME UYGULAMASI BAŞLADI

EMNİYET İŞİ SIKI TUTUYOR

TEK TEK TESPİT EDİLDİ

Isparta

Isparta İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi ekipleri, otoyol üzerinde şerit ihlali ve kırmızı ışık ihlali yapan araçlara yönelik ’DRONE’ ve ‘MOBESE’ destekli uygulama başlattı. Trafik kurallarına uymayan sürücülere, havadan tespit yöntemiyle cezai işlem uygulanıyor.

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından trafik kazalarının azaltılması, hız ve emniyet kemerinin etkin şekilde kullanımı, kural ihlallerinin yapılmaması amacıyla sürdürülen denetimler aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda, Isparta’da polis ekipleri geçtiğimiz günlerde,  Antalya yolunda sürücülerinin şerit ihlallerini ’drone’ ile havadan tespit etti.  Yapılan denetim ve uygulamada çok sayıda araç sürücüsünün kural ihlali yaptığı gözlemlendi. Sürücüler ayrıca, kurallara uymaları noktasında uyarıldı. Emniyet yetkililerince yapılan açıklamada, karayollarındaki trafik kazalarına etken kural ihlallerinin önlenmesi, ulaşımın kesintisiz ve güvenli bir şekilde yapılabilmesi, sürücü ve yolcularda trafik kurallarının önemi konusunda farkındalık oluşturulması amacıyla, kazaların yoğun olduğu noktalarda ihlallerin önlenmesine yönelik havadan özel trafik denetimlerinin artarak süreceği kaydedildi.

TRAFİK IŞIK İHLALİNE DE CEZA YAZILIYOR

Isparta Emniyet Müdürlüğü ekipleri, olası bir trafik kazasının önüne geçmek için MOBESE kameraları ile kırmızı ışık ihlali yapan sürücülere caydırıcılık olması için cezai işlem uyguluyor. Bu konuda da ciddi bir çalışma yürüten ekipler, ortalama 60 saniye beklemeniz sizin ve başkalarının hayatını kurtarabilir diyerek uygulamayı tavizsiz sürdürüyor.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Sezai Özdemir

26 Şubat 2020 Çarşamba 14:17

Saldır akepe saldır vatandaşa şayet para yetmiyorsa evlere de gel cebimizde falan kalan giden bozuk paralarda verelim sende rahatla bizde rahatlayalım akape

Hasan ÇİZMECİ

26 Şubat 2020 Çarşamba 13:06

Sadece kazalarda değil, Her yapılan hata sonucunda da Trafik sigortasının artırılması kazaları önlemede kesin caydırıcı olur. Örnek Trafik Sigortası 600 Tl diyelim. yıl sonunda sigorta yaptıracaksınız yapılan Trafik hatası sonucu sigortan 2800 tl olmuş çok hata yapmışsınız denmeli ki herkes kuralı öğrensin.

Kenan KARTAL

26 Şubat 2020 Çarşamba 09:45

Isparta'da taze yanmış kırmızıda durmak da sıkıntılı biraz.. Gelip vuruyor adam arkadan.. Takip mesafesinin ne olduğu, ne işe yaradığı konusunda bilgisi olmayan bir sürü serseri var trafikte.. Önde giden arabaya sıfır yanaşmak marifet sanki.. Eee sonra.. Sonra kaza oluyor haliyle.. Tabi buna kaza denirse.. Resmen mallık.. Cezayla olmaz bu işler eğitim lazım..

Esnaf

26 Şubat 2020 Çarşamba 09:34

Arkadaşlar Kurslarda Öğretilen Bi Kural Vardır. Kırmızı Işıkta Duramayacak Kadar Hızlıysan Geçeceksin (Durmaya Kalkarsan Yolun Ortasında Kalırsın)

Okan albasti

26 Şubat 2020 Çarşamba 01:45

Devlete para lazım arkadaşlar malum devletin kasaları boşaldı insanlardan acılarını çıkarıyorlar

Dikkat edin artık...

25 Şubat 2020 Salı 20:26

Herkesin kendi vicdanı ahlakı burada önemli ahlaksız isen hakkın olmayan yerde geçersin yol vermezsin hatalı sollarsın akıllı düzgün adam gibi adamlar hiç trafik Yokken bile uyar ışıklara kurallara!!?

Kararsız

25 Şubat 2020 Salı 19:58

Sanki önceden Kırmızı ışığa dönerken yeşil ışık fasılalı yanıp sönerdi insanlar durmak için yavaşlardı şimdi yeşil ışıktan hemen Kırmızıya dönüyor ve aracı durduramadan geçiyorlar

Süleyman

25 Şubat 2020 Salı 17:39

Aynen ceza yazmaya devam aferin olacak

Abc

25 Şubat 2020 Salı 17:19

KURALLARA UYANLARİN SUCU NE UYMAYANLARA DA MİSLİYLE YAZİN CEZAYİ Kİ Bİ DAHA YAPMAYA CESARET EDEMESİNLER

Keşke dikkate alınsa.

25 Şubat 2020 Salı 16:56

Bu drone ve kameralara ağırlık verilse, onlarca polis bekçi boşa zaman harcamayacak ve benzin parasından tasarruf edilecek. Bekçilere ödenecek maaşlar yerine drone ve güvenlik kameraları alınmalı.

Vatandassss

25 Şubat 2020 Salı 16:40

Önü açık 1 km mesafe var kamyon önünden 30 km hız ile gidecek sen önünü goreceksin fakat çıkamayacaksın. Çünkü önü açık olan sürüş tehlikesi olmayan bir yerde sollama yasağı var. Tüm araçlar kamyon sollarken çıkıyor görüntüye . Çok güzel bir yerde cezai işlem uygulması Super valla. Tebrikler ..

drone

25 Şubat 2020 Salı 16:00

çok iyi olmuş harika bir uygulama tebrik ediyorum.. kurallara uyma kırmızıda geç akıllı ya veya özelliği var sanki aynı uygulamayı burdur yolunada bekliyoruz belki millet akıllanır.

Kaptan RIZA

25 Şubat 2020 Salı 15:46

Sollama yasağı olan yerlerde sollayanlara, kırmızı ışıkda geçenlere mevcut cezaların en az 3 - 5 misli ceza yazmak lazım. Lazım ki tekrar etmesinler. Hem kendi canlarını hem de krşı tarafın canlarını bir daha düşünürler o zaman...Emniyet trafik ekiplerinin çalışmalarını biraz daha sıkılaştırıp, denetlemelerin gece gündüz takip edilmesini, hasreten arz ediyoruz. Yaptıkları hizmetler için de ayrıca teşekkürler..

Mehmet Taştekin

25 Şubat 2020 Salı 15:09

İsleri güçleri vatandaşın cebine göz dikmek trafik kuralları bahane

ÖNCE KENDİNİZE BAKIN

25 Şubat 2020 Salı 14:56

Türkiye duble yol olmayan başka il var mı acaba? Soruyorum size...

TARAFSİZ

25 Şubat 2020 Salı 13:57

Bİ WHATSAP GRUBU OLUSTURSANİZ BU GORUNTULERDWN DAHA FAZLASİNİ GONDERİR VATANDAS

Mümkün Değil

25 Şubat 2020 Salı 12:19

Şu sanayi trafiğine de bir atılsın.

Ispartalı

25 Şubat 2020 Salı 11:40

Yakında uzaydan takip edip ceza yazacaklar. Birilerinin cezasını vatandaşlar çekiyor. Yazık

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR