23 Eylül 2017 Cumartesi

  • 3,495 TL
  • 4,178 TL
  • 145,95 TL
  • 104.123
ISPARTA 25°
O anlar saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı

O anlar saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı

BELEDİYE BAŞKANININ DİKKATİ YOLSUZLUĞU ORTAYA ÇIKARDI

BELEDİYE BAŞKANININ DİKKATİ YOLSUZLUĞU ORTAYA ÇIKARDI

CİNAYET SANIĞINA 1 YIL SON TAHLİYE

CİNAYET SANIĞINA 1 YIL SON TAHLİYE

FETÖ'DAN KURTARILDI DEVLET GÜVENCESİYLE ISPARTA'YA KAZANDIRILACAK

FETÖ'DAN KURTARILDI DEVLET GÜVENCESİYLE ISPARTA'YA KAZANDIRILACAK

EMNİYET, KENDİ ENERJİSİNİ ÜRETECEK

Emniyet Müdürü Mehmet Or, Vali Memduh Oğuz'u makamında ziyaret ederek müdürlük olarak hazırlamış oldukları 'Rüzgâr-Güneş Enerjisi Projesi" ile ilgili olarak bilgi sundu.

Isparta
Projeye göre Emniyet Müdürlüğü’nün elektrik enerjisi ihtiyacı bina çevresinde var olan yenilenebilir enerji kaynakları olan rüzgâr ve güneş enerjisinden elde edilecek. Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Ar-Ge yenilikçilik başvuru kısmına sunulacak olan proje, Strateji Geliştirme Büro Amiri Atilla Ayata tarafından Vali Memduh Oğuz’a sunuldu.
 
Emniyet müdürlüğü merkez binasının yıllık toplam elektrik tüketiminin 492 bin kilovat saat olduğunu belirten Ayata, projeden üretilecek olan enerjinin yıllık olarak 514 bin kilovat saat olacağını söyledi. NASA verilerine göre geriye dönük 10 yıllık yapılan ölçümlerde rüzgar ve güneş enerjisi verilerinin elektrik üretimine olanak sağladığının altını çizen Ayata, proje hayata geçtiğinde 3 yıl içerisinde kendisini amorti edeceğini belirtti.
 
Ayrıca projeden elde edilecek olan rüzgâr ve güneş enerjisi emniyetin araçlarında kullanılarak yakıt tasarrufu sağlanacak. Çalışmanın ‘İlim Şehri Isparta’ projesine yakışır bir proje olduğunu belirten Vali Memduh Oğuz; “Emniyet müdürlüğümüz yenilenebilir enerji olan rüzgar ve güneş enerjisinden yararlanarak masrafları en aza indirebilen bir proje hazırlamış. Projenin alt yapısı da bilimsel bir veriye dayanıyor. NASA verilerine göre emniyet binasının bulunduğu noktadaki rüzgar ve güneş durumu geriye dönük 10 yıla göre değerlendirilmiş ve kendilerini yıllık 750 bin liralık bir masraftan kurtaracak olan çalışma planlamışlar. Emniyet müdürlüğümüz tarafından hazırlanan bu örnek projeyi gönülden destekliyorum. Çevre kirliliği bakımından da büyük önem teşkil eden bu projeyi kalkınma ajansının hem yönetim kurulu üyesi olarak, hem de dönem başkanı olarak destekleyeceğim. Emniyet müdürümüz başta olmak üzere emeği geçen bütün arkadaşlarımızı tebrik ediyorum, inşallah hayırlısıyla gerçekleşir” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR