26 Şubat 2018 Pazartesi

  • 3,791 TL
  • 4,659 TL
  • 162,07 TL
  • 117.522
ISPARTA
BÜYÜKKÖK VE GÖREN AİLELERİNİN MUTLU GÜNÜ!

BÜYÜKKÖK VE GÖREN AİLELERİNİN MUTLU GÜNÜ!

 ARTIK YOL GENİŞLİĞİNE GÖRE BELİRLENECEK

ARTIK YOL GENİŞLİĞİNE GÖRE BELİRLENECEK

SUDA İLK DOĞUM GERÇEKLEŞTİ

SUDA İLK DOĞUM GERÇEKLEŞTİ

ISPARTA'DA TUTUKLANDI

ISPARTA'DA TUTUKLANDI

EMNİYET'TE TÖREN DÜZENLENDİ

Manisa'nın Turgutlu İlçesi'nde, 'dur' ihtarına uymayıp kaçan sürücünün çarparak şehit ettiği iki yıllık polis memuru 23 yaşındaki Ömer Faruk Aydın için bugün saat 12.00'de Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde tören düzenlendi. Şehit polisin babası Osman Aydın, annesi Asuman Aydın ile Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Turgutlu Kaymakamı Nazmi Günlü, Manisa milletvekilleri Uğur Aydemir ve Özgür Özel, MHP'li Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, İl Emniyet Müdürü Tayfun Ceren, polis memurları ve çok sayıda Turgutlulu törene katıldı.

Isparta

SUÇLULAR CEZASINI ÇEKECEK

Emniyet Müdürü Tayfun Ceren törende yaptığı konuşmada, şehitpolisin ailesinin acısını teşkilat mensupları olarak paylaştıklarını söyledi.Ceren, "Görev esnasında meslektaşımızı kullandıkları araçla çarparak şehiteden sabıkalı, infazı bulunan alkollü şahıs yanındaki dört kişiyle birlikte kaçtıkları yerde polis ve jandarma mensupları tarafından yakalanmıştır, gerekli cezayı çekeceklerdir. Şahsım ve teşkilatım adına aziz şehidime Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve meslektaşlarıma başsağlığı dilerim. Ruhun şadolsun aziz şehidim" dedi.

"BU SONUCU HAK ETMEDİK"

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş da polis üniformasının milletive devleti temsil ettiğini belirterek, "Aslolan insanımıza hizmetetmektir. Hizmet için bu fedakarlıkları da yapacağız. Şehidimizi bağrımızabasacağız. Annenin, babanın ve ailesinin acısını bağrımıza basacağız. Şehidimizgenç bir çocuğumuz. Turgutlu'da sevilen sayılan ve görevini fedakarca yapmayaçalışan bir kardeşimiz. Bu sonucu hak etmedik. Hak etmedik ama hak etmeyince deortada şehitlik doğuyor. Böyle bir güzellik oluşuyor, böyle bir onur oluşuyor.Mesai arkadaşlarının, Turgutlu'nun acısını hissedebiliyor, yaşayabiliyoruz. Amabir yerde söz bitiyor. Yolu açık olsun, rahmet diliyorum. Ailesine ve arkadaşlarına sabır diliyorum" diye konuştu.

YALVAÇ'TA TOPRAĞA VERİLECEK

Konuşmaların ardından şehit polis memuru Ömer Faruk Aydıniçin Kuran-ı Kerim okundu. Şehit polis memurunun anne ve babası güçlükle ayakta durabildi. Vali Bektaş, şehit Aydın'ın babası Osman Aydın'ın koluna girdi.

Şehit polisin bayrağa sarılı tabutu meslektaşları tarafından cenaze aracına taşındı. Bu sırada törene katılanlar gözyaşlarını tutamadı.Şehit polis Ömer Faruk Aydın'ın cenazesi toprağa verilmek üzere Isparta'nınYalvaç İlçesi'ne gönderildi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR