18 Temmuz 2019 Perşembe

  • 5,683 TL
  • 6,395 TL
  • 258,46 TL
  • 99.806
ISPARTA
ISPARTA'DA MİLLİ BİRLİK YÜRÜYÜŞÜ

ISPARTA'DA MİLLİ BİRLİK YÜRÜYÜŞÜ

DOMUZLARA DİKKAT

DOMUZLARA DİKKAT

ÖMÜR BOYU MUTLULUKLAR

ÖMÜR BOYU MUTLULUKLAR

ÖZDEMİR AİLESİNİN ACI GÜNÜ

ÖZDEMİR AİLESİNİN ACI GÜNÜ

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLARIN TAM DESTEKÇİSİYİZ

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLARIN TAM DESTEKÇİSİYİZ

Isparta

İYİ PARTİ ISPARTA MİLLETVEKİLİ DR. AYLİN CESUR:

“EYT’LİLERİN HAKKI GASP EDİLMİŞTİR”

“KAZANILMIŞ HAKLARINI ALINCAYA KADAR TAM DESTEKÇİLERİYİZ”

İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur, EYP Isparta Grubunu Cumartesi günü akşamı otobüslerle Başkent’e uğurladıktan sonra Emeklilikte Yaşa Takılanların büyük Ankara mitingine katılarak destek verdi. Kendisi de Isparta’dan Ankara’ya dönen Cesur, EYT’lilerin Meclis’te sesi olmaya ve onların haklarını savunmaya devam edeceğini ifade ederek, “EYT’lilerin hakkı gasp edilmiştir. İYİ Parti olarak kazanılmış haklarını alıncaya kadar tam destekçileriyiz” dedi.

BÜYÜK ANKARA MİTİNGİNE KATILDI

İYİ Parti TBMM Grubu, Emeklilikte Yaşa Takılanların kazanılmış haklarını geri alma mücadelesinde onları yalnız bırakmadı. İYİ Parti’yi temsilen Isparta milletvekili Dr. Aylin Cesur ile Muğla Milletvekili Metin Ergun Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde düzenlenen EYT toplantısına katıldı. Hükümetin taleplerine kulak tıkadığı on binlerce EYT mağduru geçtiğimiz ay Meclis’te feryatlarını dile getiren Isparta Milletvekili Aylin Cesur’a sevgi gösterisinde bulundu.

MUHTEŞEM BİR DEMOKRASİ ŞÖLENİ

Salonda binlerce EYT mağduru tarafından tezahüratlarla alkışlanan Cesur, Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Gönül Boran Özüpak Isparta EYT Dernek Başkanı Bahri Yüceer ile bir araya geldi. Isparta Milletvekili Aylin Cesur, “On binlerce EYT’linin Ankara’daki coşkulu buluşmasında onlarla birlikte oldum. Muhteşem bir demokrasi ve hak arama şölenine şahitlik etmekten dolayı onur duydum” diye konuştu.

GRUP ÖNERİMİZİ REDDETTİLER

Dr. Aylin Cesur, İYİ Parti Grubu’nun 6 Ağustos 2018’de TBMM Başkanlığı’na kanun teklifi verdiğini hatırlatarak şöyle konuştu:

“Kanun teklifi dışında İYİ Parti olarak 24 Ekim 2018’de Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili Meclis Araştırma önergesi verdik. İlk tur oylamada AK Parti ret, MHP kabul oyu vermişti. İkinci tur oylamada MHP kabul oyu kararını değiştirerek ret oyu verdi. Daha sonra İYİ Parti’nin hazırladığı kanun teklifinin doğrudan TBMM Genel Kurulu’na indirilmesi için İçtüzük 37. Maddeye göre gündeme aldırdık. Fakat AK Parti’nin ret, MHP’nin çekimser oy kullanması nedeniyle önergemiz reddedildi”

700 BİN AİLE ÇÖZÜM BEKLİYOR

Isparta Milletvekili Cesur, 9 Ocak 2019’da TBMM Genel Kurulu’nda görüşülen Torba Kanunun 11. Maddesinde 700 bin EYT mağdurunun yaşadığı büyük sıkıntıları dile getirmişti. Cesur, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan, “Ey…” yerine “EYT” demesini isteyerek şunları söylemişti:

“Sayın Cumhurbaşkanımızdan, her fırsatta gür ve etkili bir şekilde seslendiği ‘Ey…’ çıkışı var ya. Şimdi ben bunun yanına Türkiye’nin ‘T’sini eklemesini ve ‘EYT’ demesini kendilerinden istirham ediyorum. EYT’den dolayı 700 bin, aileleriyle birlikte birkaç milyon vatandaşımız çok ciddi bir şekilde çözüm bekliyor sizden. Yapamıyorsanız bırakacaksınız arkadaşlar”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

İyi uykular

12 Şubat 2019 Salı 16:10

Tutturmuşlar 38. Yaşında emeklimi olunur. O dediğin dedemin zamanindaydi. Kim öyle eskiden olduğu gibi 18 yaşında ise girecekte emekli olacak. Üniversiteden mezun oldum yaş 22, kpss di şuydu buydu 30 da. İşe girdin, 25 sene çalıştın olduğu 55. Birde yaş vurdu oldun 60. Haydi mezarda iyi Emeklilikler.

TC Astsubay emlkli CENGİZ

12 Şubat 2019 Salı 11:52

15 temmuz gecesi darbe olsun tayyip gitsin diye el ovusturanlar bu ülke ne olursa olsun diyen ler yani vatan hainlerine ıspartadan zor oy çıkar hep sallama siyaseti yapıyorsunuz.

Alperen

12 Şubat 2019 Salı 10:52

eşim normalde haftaya emekli fakat EYT olayından dolayı 13 yıl daha beklemek zorunda.Ve ellerinizden öper 20 aylık çocuğumuz hem annesinden hem babasından mahrum büyüyor.Emekli olabilseydi çocuğumuz annesinin yanın da ve himayesinde büyüyecekti.Sonra da çocuklarımız neden asi ve kötü büyüyor deniyor,çok basit anne ve baba sevgi ve ilgisini görmeyen çocuk nasıl büyür işte böyle.Millet emekli olamayınca kadrolar boşalmıyor ve etraf üniversiteli işsizlerle kaynıyor.

Tekin

12 Şubat 2019 Salı 10:49

Oyunuzu da ona gore vereceksiniz artik eyt liler ama hakettiginiz gibi yonetiliyorsunuz o ayri

Nerede Devlet Nerede Millet?

12 Şubat 2019 Salı 08:46

Sayın Vekilim Bu Ülkede Engelli Vatandaşlar Aç'lıktan İşsizlikten Sokak'larda Dilencilik Yapmala İnsanın İçini Çok Acıtıyor Zaten Milletin Şide Ekonomiside Bozuk Çoğu Engelli'de İşi'de Geliri'de Yok Ama Aç ve Ömürlü Yaşamıya Çalışıyor Fakat Aç'lığa ve Yok'luğa Dayanmak Çok Zor Allah Şunu Der Elinizin Altında'ki Bulunanlara Yediyinizden Yetirin Giyidiyinizden Giydirin Der Neden Devletin Sayın Yetkilileri Engelliye Yediklerinden Yedirmiyorlar Giydiyinden Giydirmiyorlar? Yazıklar Olsun.

itici

12 Şubat 2019 Salı 01:37

ıspartayı hiçe sayması demirel üzerinden prim yapmaya çalışması yanında ripide çok itici bunun

Pozetif

11 Şubat 2019 Pazartesi 23:29

Sayın.Vekilin Engellilerin Pozitif Ayrımını.2010'daki Akp'nın O Günkü Ortağıyla Birlikte Ölüleri'Bile Mezardan.Kaldırıp Anayasa Deyişikliyi Yaparken Engellinin Pozetif Ayrımınıda Kaldırdı Halbuki Öyle Bir Engelli.Yasaları Çıkması Şart'ki Geçiş Üstünlüğü Olması.Şarttır Engelli Her Halka.Açık Umuma Hizmet Veren Yere Hizmet.Almaya.Uradığında.Şeref Duyarak.Engelli Bize Uğrayarak Bizi Onura.Etmiştir.dıye.Anos.Geçerek Şeref Duyuyoruz.Yasa Çıkması Şarttır Her.Zaman.Her.Yerde Engelliye Pozetif ayrım.

EYT li

11 Şubat 2019 Pazartesi 21:51

Bu şehrin 3 tane malum partiden vekili var ne iş yaparlar mecliste ?aldiklari para benim payıma haram olsun.şu bayan vekil kadar etkileri yokkk

iso

11 Şubat 2019 Pazartesi 20:58

oyum eyt gibi bir haksızlık,adaletsizlik ve hukuksuzluğu kim çözerse ona...

İslamköy’lü

11 Şubat 2019 Pazartesi 20:45

Doktor hanım çıkan yasayı zamanında kim imzaladı acaba.

Helal Valla

11 Şubat 2019 Pazartesi 20:26

Ya bu ne enerji Aylin Vekilim. EYT otobüsüne gece gelip biz EYT’cileri Isparta’dan uğurladın. Ertesi gün gelip Ankara’da mitinge katıldın. Hakkımızı sonuna kadar savundun. Isparta vekil görsün. Allah razı olsun.

Yorumcu aga

11 Şubat 2019 Pazartesi 19:47

Bu eyt olayı erken emeklilik değil yalnız:) mor koyunlar...... Kanun bigün geriye doğru işler ve susarsan...bi gün gelir sana doğrudan işletirler...evrensel doğrularla gitmek lazım.... Hakkımızsa verin..burda yalnız MHP sıkıntı. Seçim beyannamesi nedir? Kardeşim...ıymıcakssn yazma...ak partiye nötr um bu konuda...ama anket Ler bi düşsğn :) emeklilikkte yaşa takılan vatandaşım diye bi cümle anında gelir

cansu

11 Şubat 2019 Pazartesi 19:45

birçok adam bu aylin hanımın meral hanımın bku edemez

Eyt

11 Şubat 2019 Pazartesi 18:29

Helal olsun, işte budur.

Isparta lı

11 Şubat 2019 Pazartesi 18:10

Bu siyasilerin topuna yazıyorum. AKP si MHP si CHP Silivri'de ve diğer mecliste vekili olanlara. BEKARA KARI BOŞAMAK KOLAY. NE ANLASIN TOK AÇ IN HALİNDEN.

BAHÇE KAPISI

11 Şubat 2019 Pazartesi 16:47

HERŞEYEEE HAYIIIRRR

Kemal

11 Şubat 2019 Pazartesi 16:27

İnsanlar hak ettiği gibi yönetilir.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR