20 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,490 TL
  • 5,287 TL
  • 186,41 TL
  • 102.410
ISPARTA 25°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

EMEKLİ ALBAYDAN DARBE UYARISI!

EMEKLİ ALBAYDAN DARBE UYARISI!

Isparta

İşte emekli Albay HASAN Atilla Uğur'un kaynaklarına dayandırarak anlattığı ikinci kalkışma senaryosuna ilişkin şok bilgiler...

KİMSE 'BU İŞ BİTTİ' DEMESİN

“İkinci kalkışmaya hazır olun. Ve çok yakın bir zamanda. Çok net bilgi olarak söylüyorum: İkincisi daha kanlı olacak. bugün bir zafer sarhoşluğu içindeyiz. Ben sizin aracılığınızla Türkiye'yi uyarıyorum. Kimse'Tamam bu iş bitti, Türkiye rayına oturdu, artık Amerika başka bir şey yapamayacak, FETÖ başka bir şey yapmayacak, PKK başka bir şey yapamaz, biz belini kırdık bu örgütlerin' falan demesin. Bu bizi, hazırlanmakta olan kalkışmada tamamen başarısızlığa götürür. Paramparça oluruz.”

İNGİLİZLER AŞİRETLERLE 2.5 AYDIR NE GÖRÜŞÜYOR?

“Aldığım bilgiye göre, İngilizler 2.5 aydır Güneydoğu'daki bütün aşiretlerin ayağına gidiyor. Özellikle Hakkari, Van, Çatak, Silopi,Mardin bölgesinde etkin aşiretlere... Bunlarla pazarlıklar yapıyorlar. Toprak ağası olarak varlığını sürdüren bu aşiretlerin bankalara olan birikmiş trilyonlarca liralık borçlarını ödediler. Aşiretlerin bütün kredi borçları ödendi. İngiltere ödedi bunları. Konsolosun aşiretler içinde ne işi var? PKK yol kontrolü yaparken bunların araçlarını 'buyurun' diyor bırakıyor, diğer araçlara kimlik kontrolü yapılıyor. Neden?”

10 BİN PİYADEYLE GELECEKLER

“Bundan 3-4 gün önce İngiltere'nin yüksek tirajlı gazetelerinden biri olan Daily Express'te bir yazı yayınlandı. Diyor ki,'Türkiye'de ikinci kaos ortamı geliyor. Bizim Kıbrıs'ta üssümüzdeki 10 bin deniz piyademiz, Türkiye'de bulunan 50 bin İngiliz'in can güvenliği için Türkiye'ye girecek, Türkiye'de güvenli bölgeler oluşturacağız. Vatandaşlarımızı hava yoluyla tahliye edeceğiz'. Bakın bu bir işgal planıdır. Bu ikinci kalkışmanın esas amacı işgal.”

KAOS GÜNEYDOĞU'DA BAŞLATILACAK

“Peki bu kaos nasıl olacak? Çok net bir bilgi bu:Güneydoğu'da her zaman yaptıkları gibi HDP'lilerin de çağrısıyla bir nümayiş, gösteri yapılacak. Polisin, askerin içinde tespit edilmemiş FETÖ'cüler gaz sıkmak yerine, halkın üzerine ateş açacaklar. Bu, benim ulaştığım bir bilgi, net. Olay büyük ihtimal Şemdinli, Yüksekova ya da Kızıltepe'de olacak. Burada 15-20 kişi ölecek. Bölgedeki bütün ilçelerde, illerde, İngiliz konsolosluğundan ziyaret edilen aşiretler bu oyuna gelirlerse eğer, halkı sokağa dökecekler.Batı'da ise fitili, 4-5 noktada sansasyon yaratacak büyük patlamalarla ateşleyecekler. Bunu ya PKK ya da IŞİD yapacak. Yine eş zamanlı olarak hedef olarak gördükleri kişilere yönelik suikastler devreye girecek. Bu yapıldığı zaman inanılmaz bir kaos ortamı olacak. Herkes ayağa kalkacak ve iç savaş dedikleri, esas onların istedikleri plan hayata geçecek.”

40 YIL SÜREN HAZIRLIK

“15 Temmuz'da beceremedikleri, erken düğmeye bastıkları için yapamadıkları bu. İç savaş durumunda Amerika diyecek ki, 'Benim Türkiye'de vatandaşlarım var. Zaten Türkiye de benden yardım istedi', diyerek gelip oturacak. İngiltere de aynı şekilde hazırlıklı zaten. Peki ne olacak o zaman Türkiye? Allah korusun. Kimin kimi vurduğu belli olmayacak. Komşu komşuyu vuracak, yağma başlayacak. Aklınıza ne geliyorsa, her şeyi uygulayacaklar, 100 sene önce yapamadıklarını şimdi yapacaklar. 40 yıldır FETÖ'yü, PKK'yı bunun için yetiştiriyorlar. Amerika, İngilizlerle beraber bu işin arkasında olacak. Öcalan'ı ben sorguladım. 8 ay boyunca orada kaldım. Bana bir lafı var: 'Dünyada bugüne kadar her şeyi İngilizler planlar, Amerikalıları oynatır'.”

GÜLEN'İN TESLİMİ APO'DAN ZOR

1999 yılında PKK elebaşı Öcalan'ı sorgulayan efsane komutan olarak tanınan emekli Albay Hasan Atilla Uğur, “Öcalan'ın ele geçirilmesi mizordu, FETÖ'nün mü ele geçirilmesi mi daha zor olacak?” sorusuna şu cevabı verdi: “FETÖ, PKK ile büyük benzerlik gösteriyor. ASALA bitti, PKK çıktı. PKK elebaşı alındı, hemen akabinde Fetullah at başı geliyordu. Ama FETÖ konusunda ABD'nin şöyle bir avantajı var: Bu, dini duyguları kullanan bir örgüt. Dünyada sosyalizmi kullanmaya çalışan bir PKK'dan ziyade dini duyguları ön plana çıkaran, istismar eden, iktidarlar ve muhalefetle 40 yıldır hep işbirliği içerisinde olan bir örgütten söz ediyoruz. Dolayısıyla ABD, FETÖ konusunda Apo'yu kullandığı zamankinden daha akıllı hareket etmeye başladı. Nedir? Gülen'in ABD'den bize teslim edilmesi onlarca sene alacak bir hukuki süreç teşkil ediyor. Öcalan'ın iadesinden çok daha zorlu bir süreç bekliyor bizi FETÖ'nün iadesinde. Öcalan'ın iadesinde biraz daha erken hareket ettik.Karşılıklı istihbarat örgütleri de konuşuyordu Apo konusunu. Ama şimdi FETÖ konusunda bu çok fazla geçerli değil.”

KRİPTOLAR DURUYOR

“Bugün zafer sarhoşluğuyla, 'bakın içeri aldık adamları'diyoruz ama kriptolar duruyor. Siyasetin içindeki adamlar bunlar. Bunlar gözümüzün içine baka baka 'FETÖ ile mücadele ediyoruz' görünümü çizmeye çalışıyorlar. Mesela MİT. Burada bir temizlik oldu mu? Dünyanın hiçbir yerinde 8 bin-10 bin rütbeli personelin katıldığı böyle bir kalkışma, böyle bir işgal,rezillik hareketini MİT'in duymadığına beni kimse inandıramaz. MİT, en başından beri bu girişimden haberdardı. Peki niye bir şey yapmadı? Ülkenin bütün kurumları FETÖ'nün eline geçti de bir tek orası mı pir-ü pak kaldı? Senaryoları boşa çıkarmak için yapacağımız bir diğer şey, süratle milli bürokrasiyi oluşturmamız. Hem askeri hem sivil anlamda milli bürokrasiyi mutlaka oluşturmamız lazım. MİT, TSK vb. Buralarda milli, mandacı olmayan, şucu bucu olmayan, liyakatli insanları istihdam edilmeli.”

EĞER ÖNLEM ALMAZSAK KASIMDAN ÖNCE...

“İkinci kalkışmayı gayri milli unsurlar, PKK ve FETÖ birlikte yapacak. Şuanda ABD'nin argümanı durumunda olan tüm örgütler hepsi birlikte yapacaklar. Askeri, polisi, bürokratı, kim varsa devreye girecek.Şekli 15 Temmuz gibi olmayacak. Çift başlı, on başlı bir Hadise. Şuana kadar alınmayanlar, bilinip de dokunulamayanlar, hepsini göreceğiz bu hadiselerde.Sadece askeri değil, polis, bürokrasi, emir komuta zinciri diyecekler. Türkiye'yi uyanık olmaya davet ediyorum. Eğer biz bu oyunu bozmazsak, ikinci girişim kasım ayını geçmez.”

HERKES 'ABD' DİYORKEN...

“Türk milletini ikaz ediyorum. Çok dikkatli ve akıllı olmamız gereken bir zaman. Hani bir ara 'Yenikapı ruhu' dedik ya. Şuanda bu ruh bilinçli olarak zedeleniyor. Başta CHP bozmaya başladı bu ruhu. Bilerek yapılıyor bunlar. Görev. Bir kamplaşma yaratılmaya çalışılıyor. Tarık Akan'ın, Allah rahmet eylesin, cenaze törenine baktığımızda, Türkiye'de normal bir ortamda cenazeye 5-10 bin kişi giderdi, şimdi 1 milyona yakın kişi gitti. Bu,kamplaşmanın bir göstergesi. Ben onlar o taraf, bunlar bu taraf demiyorum,yanlış anlaşılmasın. Ama ilginç bir sosyolojik süreçten geçiyoruz. 15 Temmuz ertesi bu olayın ABD oyunu olduğu konusunda herkes yüzde 100 hemfikir iken şimdi, 'Olur mu öyle şey! ABD mi? Olmaz' deniyor. Bir NATO'culuktur çıktı piyasaya.”

AYRILIKLARI BIRAKALIM

“Neredeyse her programda Mustafa Kemal Atatürk'e söven birileri çıkıyor. Bunu germek için yapıyorlar, bilerek yapıyorlar bunu. Bu gerginliğin yaratılması direk ABD'nin, Fetullah Gülen'in işine yarar. Bizim bu kadar tecrübeden sonra bu oyuna gelmememiz lazım. Dünyanın hangi yerinde bir ülkenin Meclisi bombalandı? Biz hâlâ mı kendimizde değiliz? Bırakalım bu ayrılıkları, gayrılıkları. TV'lere bir bakıyorsunuz, illa bir Kürtçü, bir FETÖ'cü çıkıyor ekranlara. Bunlar terörist. Son ana kadar ne olacak diye bekledi bunlar. Türkiye, duruma göre taraf olanlardan geçmişte çok çekti. Artık çekmeyelim.”

PARALARI TIKIR TIKIR ÖDENDİ

“Cezaevlerinde de çok büyük isyanlar başlayacak. Bunu cezaevindeki FETÖ'cülerin gardiyanlarla, oradaki Jandarma personelleriyle konuşmalarından görebilir yetkililer. Bu isyanlara sadece FETÖ'cüler değil,hırsızı, tecavüzcüsü, herkes katılacak. Cezaevindeki adamın psikolojisini ben bilirim; 5 yıl 8 ay 10 gün yattım ben. Cezaevlerinden aldığım bilgilere göre,şu anda FETÖ mensupları bir buçuk aydır cezaevlerinde artık itirafçı konumuna gelmiyorlar. Başta itirafçı olmaya çok temayül vardı, vaz geçirttiler.'Yanınızdayız, maddi-manevi, aileleriniz bize emanet. Bunları yapanlardan hepsinin hesabını soracağız. Biz büyük akılız' dediler. İtirafçılık bitti.Ailelerinin sözde mağduriyeti de bitti. Bütün kredi kartı borçları ödendi. Ev kredileri vs. aklınıza ne geliyorsa bunların hepsi tıkır tıkır ve nakit para olarak götürüldü, ellerine verildi. Emniyetteki arkadaşlara sorduğunuzda'getireni tespit etmeye çalışıyoruz' yanıtını alıyorsunuz. İşte bu zafer sarhoşluğudur, 'zaten aldık' demektir ve bunun bize zararı olur. Bunlar cezaevlerinde gardiyanları tehdide falan başlamışlar. Yine FETÖ'nün 2009-2010'da cezaevlerindeki gardiyanlara yönelik örgütlenmelerini düşündüğümüzde cezaevi ayaklanmalarının nereye gideceğini kolaylıkla kestirebiliriz. Gardiyanlara yönelik ciddi bir FETÖ temizliği gördük mü? Hayır. Yine özel güvenlik şirketlerine de bakılmadı bugüne kadar. Özel güvenlik bugün Başbakanlık'ta da her yerde de var. Bu şirketlerin sahiplerine de bir bakmalıyız.”

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

sırada ustalık var

27 Eylül 2016 Salı 15:58

İlk darbe çıraklığımıza geldi şimdi haberimiz varken mi korkacagız bu şerefsizlerin ingilizi, fetösünden o zaman gelsinler birde ustalık dönemimizde darbe yapmaya kalksınlar bakalım g.tüne güvenen varsa.

Akkus

26 Eylül 2016 Pazartesi 17:24

Bu ulkeye ıhanet eden her kım vebalını en agır sekılde odeyecekdır.Sn.vekılım Sn.Valım Sn.Emnıyet Mudurum Sn.Komutanım bu soglenenler dogruysa once devlet daırelerı sonra okullardan baslar Derımkı Her Turk Evıne ozel sılah mermı zımnetlensın tebbır amaclı

Davut

26 Eylül 2016 Pazartesi 09:59

Apo Suriye'de kalirken Apo'yla ayni apartmanda kalip Apo'nun korumaligini yapan HAINDIRPerincegin adamidir. Perincek kimdir? Demekki Perincek grubu darbe planlıyor, basarısız olurlarsa yine Fetöye yıkacaklar. Ama darbe girisimi sırasında katliam yapacaklarını açıklayıp korku salıyorlar. Herkesi ve herseyi iyi arastır uyuyan vatandaş, herseye hemen atlama

Davut

26 Eylül 2016 Pazartesi 09:59

Apo Suriye'de kalirken Apo'yla ayni apartmanda kalip Apo'nun korumaligini yapan HAINDIRPerincegin adamidir. Perincek kimdir? Demekki Perincek grubu darbe planlıyor, basarısız olurlarsa yine Fetöye yıkacaklar. Ama darbe girisimi sırasında katliam yapacaklarını açıklayıp korku salıyorlar. Herkesi ve herseyi iyi arastır uyuyan vatandaş, herseye hemen atlama

hasan

25 Eylül 2016 Pazar 22:55

1. Darbe tiyatrosuyla Gülen gurubuna saldıranlar 2. tiyatro darbe ile tüm muhalifleri ezecekler. Meclisi devredısı bırakıp tek kisinin istedigi istibdat düzenlemeleri birbir hayatımıza giriyor. Sanki 1. darbe tiyatrosunu Fetönün yaptığı ispatlanmıs gibi simdide 2. darbe ve arkasından gelecek diktatörlüğün psikolojik hazırlığı yapılıyor. Uyuyan vatandaş bu keyfi düzenlemeler sadece Fetöcüleri değil hepinizin canını yakacak. Aynı tencerede hepiniz kavrulacaksınız

Naci TATOĞLU

25 Eylül 2016 Pazar 20:55

İhbarları iyi değerlendirin. İhbarı soruşturan emniyet görevlisi eski milletvekilimiz UĞUR IŞILAK'ın dediği gibi GİT OĞLUM BUNLARA UYUP BAŞINA İŞ AÇMA diye savsaklayan görevlilerden olmasın. Eğer fetocumu değilmi diye tereddüt ederseniz işi kendiniz yokuşa sokarsınız. Alın içeri suçsuz olduğunu o ispat etsin. Yoksa nöbet tutanları küstürürsünüz ve sokağa çıkanda olmaz. Cenabı ALLAH CUMHUR BAŞKANIMIZA uzun ömür versin kıymetini bilelim her şeyi iyisinden yapıp fetoculara karşı insaflı merhametli

darbe

25 Eylül 2016 Pazar 16:24

Resmi kurumlardaki fetöcüler tamamen temizlenmezse albayın dedikleri gerçekleşebilir.Kurumlar teker teker taranmalı özellikle sosyal hizmetler

celal

25 Eylül 2016 Pazar 15:54

gelecekleri varsa görecekleri de var. silahla, uçakla bu Ülkeyi ele geçiremeyeceklerini anladı onlar. bu bayrağı indirmeye kimsenin gücü yetmeyecek Allah'ın izniyle.

PARANOYAK

25 Eylül 2016 Pazar 15:05

Allah korusun. Uyanık olmalıyız. Ayrışmanın değil birleşmenin zamanı. Vatan hainleri ile vatanseverleri bir an önce ayırmak lazım.

Kim

25 Eylül 2016 Pazar 14:26

Once ispartadaki fetoculer temizlensin bi o serefsizlerin yuvasi olmus her yer ispartadan yonetilmis

Baki yeşil

25 Eylül 2016 Pazar 14:00

Kış başladı eskiden içerdeki hainlerin desteği ile at oynatıyorlardı. Bu kış dağlarda kalan it artıkları açlıktan donarak geberecekler. Giriş çıkışlar tutuldu dağda kışın ateş de yakamıya caklar içlerinde geberecekler, para muslukları yardım muslukları yok artık içerden gelen tavşana kaç tanıya tut da yok istihbarat da yok, yakında beyaz bayrakları sallarlar. Şehirlerde gücü olsa hdp nin toplantıları 50 kişiyle olmazdı bunların fetoş,Demirtaş, Bayık,Öcalan ermeni asıllı oldukları

Baki yeşil

25 Eylül 2016 Pazar 13:50

Üniversite yıllarımızda bir marşımız vardı sık söylerdik YUFKA YÜREKLİLERLE ÇETİN YOLLAR aşılmaz bugünde aynı bu fetoş denen metanet yapının en karakteristik özelliği korkak oluşudur. ABA İSRAİL bunları bi nane zannetti ve bütün dünya politikalarını bunlarla kurdu ve 12 saatte şaka oturdu,generallerin subayların hakim savcı gazetecilerin gördük eminim korkudan altlarına pisletmişlerdir. Zaten hep başkalarının şeyi ile gerdeğe girerler. Bunlar müminin iyi niyetini kullandılar o kadar.

Baki yeşil

25 Eylül 2016 Pazar 13:41

Durumdan vazife çıkarma yazısı son bir yılda fetoş ve pkk öyle darbe yenileri o kadar güçleri varken bütün şehirlere sızmış ve bütün paşaları subayları görevdeyken yapamadılar bence artık hiçbir **** yiyemezler. Pkk, hdp fetoş tam bir çözülme süreci yaşıyor para ve insan kaynakları kurudu,halkın %90 ı bunları tanıdı haa abd,İsrail,İngiltere kendini darı ambarında sanabilir o zaman bizde boş durmayız bu millette korku yok artık, bence SİZDE KORKMAYINKORKACAKSANIZ ALLAHTAN KORKUN.

Okur

25 Eylül 2016 Pazar 13:01

Halkımız dikkatli olsun, ordu ve polis içindeki deşifre olmamış fetoculer suni olaylarda halka ateş açarak doğu da iç savaş cikarma eglimindeler aman dikkat, şimdiden o bölgeleri uyarin. Buarada okadar İngiliz ne arıyor, güvenlik gerekçesi ile sınır disi edilsin

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR