25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,745 TL
  • 5,574 TL
  • 199,47 TL
  • 101.138
ISPARTA 17°
LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Elektrikte sözleşme kurnazlığı mı?

Elektrikte sözleşme kurnazlığı mı?

Isparta

AKEDAŞ, ihbarname bırakarak, aboneliklerin konut ve işyerini kullanan kişilerin üzerine alması gerektiğini aksi halde 15 günün sonunda elektriğin kesileceğini bildiriyor. Ancak AKEDAŞ binasına giden vatandaşlara CLK'nın Satış Sözleşmesi’nin imzalatıldığı Elektriğin özelleşmesinden sonra Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş ile ilgili iddialar gün geçtikçe artıyor. Son olarak Akdeniz Elektrik DağıtımA.Ş(AKEDAŞ) binasında abonelere özel bir enerji firması olan CLK’nın sözleşmesinin imzalatıldığı iddia edildi. Birçok vatandaş, konut ve işyerlerine AKEDAŞ tarafından ihbarname bırakıldığını ve 15 gün içinde aboneliklerin kiracı da olsa kullanan kişinin üzerine alınmasının istendiğini ileri sürdü. Vatandaşlar, aboneliği üzerlerine almak için AKEAŞ binasına gittiklerinde ise abonelik sözleşmesinin yanı sıra kendilerine CLK Akdeniz Elektrik Perakende A.Ş. Sözleşmesi’nin de imzalatıldığını iddia etti.

SERBEST REKABETE AYKIRI

İpragaz Enerji Isparta Bayisi Birebir Enerji Müdürü Hakan Demirtaş, kendilerine de yoğun bir şekilde bu iddianın şikayet olarak geldiğini bildirdi. AKEDAŞ’ın abonelik sözleşmesi yapmasının yasal olarak doğru olduğunu ancak AKEDAŞ binasında CLK’nın sözleşmesinin imzalatılmasının serbest rekabet piyasasına uygun olmadığını ileri sürdü. Demirtaş, “Kullanan kişi elektrik aboneliğini üzerine almak zorunda. Ama oraya aboneliği üzerine almaya gittiği zaman AKEDAŞ’ın kendi firması olan CLK Perakende Satış Firmasıyla sözleşme yapılması yasal değil. O zaman herkes buraya gelsin İpragaz’la anlaşsın. Böyle bir durum olamaz” dedi.

VATANDAŞ SÖZLEŞMEYİ OKUSUN

Birçok vatandaşın bu konuda kendisini aradığını ve 2 yıllık sözleşme imzatıldığını söylediğini belirtenDemirtaş, “Beni arayanlar neyi imzaladıklarını bilmiyorlar. Onlar sanıyormuş ki, abonelik için imza atıyorlar.Sözleşme evrakının üzerinde CLK Perakende Satış Sözleşmesi yazıyor. CLK, AKEDAŞ’la bir değil, özel birşirket. Bunun AKEDAŞ binasında yapılmasından dolayı vatandaş TEDAŞ’la anlaştım sanıyor. Vatandaşsözleşmeyi imzalamadan okusun, neyi imzaladığını bilsin” dedi.

SERBEST MÜŞTERİ OLMAYANLARLA DA SÖZLEŞME İMZALANIYORMUŞ

Öte yandan elektrik faturası aylık 135 liranın altında olanların serbest müşteri statüsüne girmediğini belirtenBirebir Enerji Müdürü Fatih Demirtaş, “Lakin 135 lira faturanın altındakilerle de sözleşme yapıldığınıduyuyoruz. İlerleyen zamanlarda 135 barajı kaldırılınca ve herkes serbest statüye geçince bu firmasözleşme yapmış durumda olacak. Bu da serbest rekabeti engelliyor” şeklinde konuştu.

İPRARAGAZ’DA SADECE İNDİRİM ALACAĞININ SÖZLEŞMESİNİ YAPIYOR

Diğer taraftan İpragaz Enerji’de taahhüt, abonelik gibi ücretlerin kesinlikle olmadığını dile getiren Demirtaş,“Vatandaş, sadece TEDAŞ’ın birim fiyatı üzerinden her ay yüzde 10 indirim alacağının sözleşmesini yapıyor” dedi 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

vatandaş

20 Mayıs 2014 Salı 08:15

Güncellenme yapılmamış diye elektriği kesiyorlar güncelleme yaparken sözleşme imzalınıyor çünkü benim işyerimi böyle sabahtan kestiler akşama kadar açmadılar basının birine röpartaj yaptık yayınlamadılar.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR