24 Mayıs 2018 Perşembe

  • 4,782 TL
  • 5,619 TL
  • 199,47 TL
  • 101.762
ISPARTA 18°
HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

Elektrik Kesintisinin Ardından Sular da Kesilmeye Başladı

Elektrik Kesintisinin Ardından Sular da Kesilmeye Başladı

Isparta

Türkiye'nin 80 ilinde bugün sebebi net olarak bilinmeyen bir elektrik kesintisi yaşanıyor. Yurdun büyük bölümünde devam eden elektrik kesintileri nedeniyle, güç kaynağı bulunmayan pompa istasyonları çalışamadığı için kimi bölgelerde sular da kesilmeye başladı. Yetkililer vatandaşlardan tedbir almasını istedi.

 

İSTANBUL'DA SU SIKINTISI YAŞANDI

 

İstanbul'da elektrik kesintisi nedeniyle bazı mahallelere su verilemiyor.

 

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (İSKİ) internet sitesindeki duyuruya göre, "elektrik kesintisi problemi" nedeniyle Arnavutköy Mehmet Akif Ersoy, Fevzi Çakmak, Nene Hatun, Mavigöl, Anadolu,Merkez ve Atatürk mahallelerine saat 10.46, Bağcılar'da saat 11.11'den bu yana devam eden kesintinin 20.00 sıralarında sona ermesi bekleniyor.

 

Fatih'te Seyyid Ömer, Mevlanakapı, Şehremini, Silivrikapı,Arıkali, Karagümrük ve Haseki Sultan mahallelerinde 11.06'da kesilen suyun22.00, Güngören'de Mehmet Nesih Özmen, Mareşal Çakmak, Merkez, Tozkoparan,Sanayi, Haznedar, Akıncılar, Avdurrahman Nafiz Gürman, Gençosman, Güven veGüneştepe mahallelerine 11.02'den bu yana verilemeyen suyun 21.00, Kağıthane'de Seyrantepe, Şirintepe, Yeçilce, Çeliktepe, Emniyet evleri ve Ortabayır mahallelerinde 14.29 kesilen suyun 19.30 gibi giderilmesi tahmin ediliyor.

 

Bayrampaşa'da Terazidere, Ortamahalle, Yenidoğan, Muratpaşa,Cevatpaşa, Altıntepsi, İsmet Paşa, Kocatepe ve Kartaltepe mahallelerine saat11.12, Gaziosmanpaşa'da Sarıgöl, Mevlana, Pazariçi, Yıldıztabya, Yenidoğan,Yeni, Merkez, Fevzi Çakmak, Barbaros Hayrettin Paşa, Bağlarbaşı, Hürriyet,Kazım Karabekir, Karayolları ve Karadeniz mahallelerine saat 10.57, Üsküdar'da Kirazlıtepe, Küçük Çamlıca, Yavuztürk, Ferah, Güzeltepe ve Kısıklı mahallelerine saat 11.02'den bu yana verilemeyen suyun saat 19.00'da verilmesi hedefleniyor.

 

İZMİR'DE SU KESİNTİSİ

 

İzmir'de elektrik kesintisi su kesintisine de neden oldu.Güç kaynağı olan arıtma tesisleri çalışmasına karşın pompa istasyonları ve kuyulardaki sistemlerin devre dışı kalması bazı ilçelerde su kesintisi yaşandı.

 

İZSU Genel Müdürlüğü yetkilileri arıza kaynakla elektrik kesintisi nedeniyle Buca, Hatay'ın üst kesimleri, Kadifekale, Yeşilyurt,Gaziemir, Görece Mahallesi, Karabağlar'ın üst kesimleri, Bornova'nın üst kesimleri, Bayraklı, Karşıyaka, Çiğli'nin üst kesimleri, Güzelbahçe, Narlıdere ve Balçova'nın üst kesimlerinde zorunlu olarak su kesintisi yapıldığını açıkladı.

 

Pompalar elektrik kesintisi nedeniyle çalışmadığı için Tahtalı Barajı'ndan ve kuyulardan su verilemedi. Arıtma tesislerinin ise yedek güç kaynakları olması nedeniyle sorun yaşamadı.

 

Zonguldak'ta elektrik kesintisi nedeniyle Ulutan Barajı'ndan kente su verilemediği bildirildi Zonguldak'ta, elektrik kesintisi nedeniyle Ulutan Barajı'ndan kente su verilemediği bildirildi.

 

ZONGULDAK'DA DA SU YOK

 

Metropoliten Zonguldak Belediyeler Birliği Başkanı Ali Aslankılıç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ulutan Barajı'ndan elektrik kesintisi nedeniyle kentte su verilemediğini söyledi. Kesinti nedeniyle sıkıntılar yaşadıklarını ifade eden Aslankılıç, "Kesintinin bitmesinin ardından zarar tespiti yapacağız. Kesinti nedeniyle kentte su verilemedi.Elektrikler kısmen geldi. Su verilmeye başlanacak ancak kente su verilmesi 3-4saati bulur" dedi. Kentte 150 bin kişinin faydalandığı Ulutan Barajı'nın,24 milyon metreküp kapasiteli olduğu bildirildi.

 

GAZİANTEP: SUYU TEDBİRLİ KULLANIN

 

Gaziantep genelinde elektrik ve suların kesilmesi günlük yaşamda aksaklıklara yol açarken Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (GASKİ) konuya ilişkin açıklama yaptı. GASKİ'den yapılan açıklamada vatandaşların suyu tedbirli kullanmaları istenerek şöyle denildi:

 

"Gaziantep'in içme suyunun sağlandığı Kartalkaya,Mizmilli ve şehir içi bazı kaynaklar elektrikle çalışıyor ve dolayısıyla şehir genelinde su kesintisi yaşanıyor. Vatandaşlarımızdan suyu kullanma konusunda tedbir almalarını istiyoruz."

 

ANTALYA'DA SU BASKINI

 

Antalya'da Kepez üstü varyant yolu, elektrik kesintisinin ardından santral kapaklarının açılması sonucu su altında kaldı. Merkez Kepez ilçesindeki elektrik santralinin sisteminin sıfırlanması sonucu, çekilemeyen fazla su dışarı verilmek zorunda kaldı. Kanalları dolduran fazla su nedeniyle Antalya Bulvarı Kepez varyantını su altında kaldı. Kanaldan şelale gibi çift yönlü yola dökülen su araç sürücülerine zor anlar yaşattı. İş makinesi kanalda genişletme yaptı. Tüm çalışmaya rağmen suyun yola çıkması engellenemedi.Sürücüler suyun bulunduğu alandan dikkatli şekilde geçti. Ormanlık alandan yola şelale şeklinde suların aktığı görüldü. Kanala fazla gelen su, dere yataklarına taştı. Hayvanat bahçesi yakınından geçen doğalgaz boru hattı suların aşındırması sonucu ortaya çıktı. Hayvanat bahçesine ulaşan yollardaki köprü ve masalar da su altında kaldı. Yollarda ise kayaların biriktiği görüldü.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR