19 Ocak 2019 Cumartesi

  • 5,322 TL
  • 6,048 TL
  • 221,22 TL
  • 98.455
ISPARTA
ÇARPITMA VE İFTİRA ATILIYOR

ÇARPITMA VE İFTİRA ATILIYOR

DEVLET BAHÇELİ VE SÜLEYMAN SOYLU'YA ŞİKAYET ETTİ

DEVLET BAHÇELİ VE SÜLEYMAN SOYLU'YA ŞİKAYET ETTİ

BİR TEPKİDE GÖKMENOĞLUNDAN

BİR TEPKİDE GÖKMENOĞLUNDAN

 CHP ADAYI GERİ ÇEKİLDİ

CHP ADAYI GERİ ÇEKİLDİ

EL ELE’NİN BÜYÜK BAŞARISI

EL ELE’NİN BÜYÜK BAŞARISI

Isparta

Isparta El Ele Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin faaliyetlerini içeren ve TRT Belgesel tarafından ‘Veren El Alan El Şehrin Annesi’ belgeseli ödüle kayık görüldü. Belgesel son 10 yılın belgeseli seçildi.

TRT Belgesel Günleri 9-13 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirildi. 79 ülkeden 624 filmin yarışmaya da katıldığı TRT Belgesel Günleri’nde, Isparta’yı El Ele Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği temsil etti. İlk kez Isparta’nın bir yardımlaşma derneğinin çalışma alanının konu edildiği belgesel, son 10 yılın ödülünü de kaptı.

10 Mayıs Perşembe günü Beyoğlu Akbank Sanat Merkezi’nde gerçekleşen gösterimde, 6 aylık bir çalışma sonucu yapımı tamamlanan ‘Veren El Alan El’ belgeseli gösterildi. Yönetmen Salih Soysal ve Adem Şenay’ın gerçekleştirdiği belgeselde, El Ele Derneği ve Canan Aydın’ın gayretleri yarım saat süren gösterimle izlendi.

Gösterinin ardından konuşma yapan Yönetmen Salih Soysal, 10.Uluslararası Belgesel Günleri’nde böylesi bir derneği tanıtmanın, yardımlaşma ve paylaşmanın örneğini konu etmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Daha sonra plaket töreni gerçekleştirildi.

Aynı günün akşamında Belgesel Günlerinin açılış programı yapıldı. Beyoğlu’nun tarihi mekanlarından olan Emek Sineması’nda açılış töreni gerçekleştirildi. 2010 yılından bu yana uluslararası kimliğe kavuşan Belgesel Günleri’nde bu yıl 8 farklı salonda 80 film ile 79 ülkeden de 624 filmin gösteriminin 11 ayrı merkezde yapıldığı belirtildi.

TRT 10.Uluslararası Belgesel Günleri’nde belgesel gösterimlerinin yanısıra, filmler, çeşitli konserler ve diğer etkinlikler gerçekleştirildi. Isparta El Ele Derneği’nin bu başarısı belgesel günlerine damga vurdu.

Böylesi büyük bir organizasyonda yer almanın ve ödüle layık görülmenin mutluluğu Isparta halkı adına yaşadıklarını söyleyen El Ele Derneği Başkanı Canan Aydın, “Son 10 yılın en başarılı belgeseli ödülünü aldık. Biz, tüm çalışmalarımızı yürekten ve karşılık beklemeden yapıyoruz. Böyle olunca da ulaştığımız kitle sayısı her geçen gün artıyor. 12 yıldır faaliyet gösteren bir dernek olarak aldığımız bu ödül bizi daha da güçlendirdi. Bugüne kadar yardıma ihtiyacı olan herkese el uzatmaya gayret ettik. Bu çalışmalarımızın TRT tarafından takdir görmesi ve tüm dünyaya izlettirilmesi çok büyük bir onur. Şahsımla birlikte emek vereni can yoldaşı olan tüm üyelerime, bize destek veren Isparta halkına çok teşekkür ediyorum”  diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Zzz

14 Mayıs 2018 Pazartesi 20:25

Insanlarin emegi hiç bir şeye benzemez. Cok duygulandim isparta adına cok sevindim. Ahmet isimli yorumcuya şaşırdım. Su mübarek gunde bari Kıskançlık yapmayin.

ali

14 Mayıs 2018 Pazartesi 17:43

bu dernek kadar gereksiz dernek görmedim.

AHMET

14 Mayıs 2018 Pazartesi 15:13

HABERE BAK BİLMEYENDE BİR ŞEY SANACAK

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR