05 Aralık 2020 Cumartesi

ENGELLİLERİMİZ BİZİM CANIMIZDIR, HER ŞEYİMİZDİR

ENGELLİLERİMİZ BİZİM CANIMIZDIR, HER ŞEYİMİZDİR

KORONAVİRÜSÜ YENDİ

KORONAVİRÜSÜ YENDİ

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA MUAF YERLER VE KİŞİLER LİSTESİ

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA MUAF YERLER VE KİŞİLER LİSTESİ

ARANAN 128 KİŞİ YAKALANDI

ARANAN 128 KİŞİ YAKALANDI

EĞLENCE MERKEZLERİ İLE İLGİLİ SON DAKİKA KARARI

EĞLENCE MERKEZLERİ İLE İLGİLİ SON DAKİKA KARARI

Isparta

Son dakika haberine göre, İçişleri Bakanlığı, Covid 19 salgını süresince kapalı olması gereken gazino, pavyon, diskotek, bar, birahane, taverna veya gece kulüplerinin ruhsatlarını kafe, restoran, lokanta vb. olarak değiştirerek eski faaliyetlerine devam etmesi üzerine harekete geçti

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “Umuma açık istirahat ve eğlence yerleri” konulu genelge gönderdi. Genelgede, Covid¬-19 salgını kapsamında faaliyetleri geçici süreliğine durdurulan ve hâlihazırda kapalı olması gereken bazı gazino, pavyon, diskotek, bar, birahane, taverna veya gece kulüplerinin belediye veya il özel idaresine başvurarak faaliyet konularını değiştirdikleri ya da mevcut ruhsatlarına talî faaliyet alanı işleterek eski faaliyetlerine devam ettiklerinin anlaşıldığı belirtildi.

Genelgede, bu kapsamda; ana faaliyet konusu gazino, pavyon, diskotek, bar, birahane, taverna veya gece kulübü olan umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinin ana faaliyet konusunu değiştirerek kafe, restoran, lokanta vb. olarak faaliyet göstermek istemeleri durumunda İş yeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelik çerçevesinde eski ruhsatın iptal edilip yeniden ruhsatlandırma işlemi yapılması gerektiği belirtildi.

Valiler ve kaymakamlar tarafından, 15 Mart tarihi itibariyle faaliyet konusu gazino, pavyon, diskotek, bar, birahane, taverna veya gece kulübü olup belediye ve il özel idarelerine müracaat eden, bu tarihten sonraki eski ruhsatını iptal ederek yeniden ruhsat almak suretiyle ana faaliyet konusunu değiştiren ya da ruhsatına talî faaliyet konusu ekleyen işyerlerinin listeleri belediyelerden ve il özel idarelerinden alınacak. Ana faaliyeti gazino, pavyon, diskotek, bar, birahane, taverna veya gece kulübü olup sonradan ilgili yerel yönetime müracaat ederek ana faaliyeti değiştiren işyerlerine yönelik denetim faaliyetleri yoğunlaştırılacak.

Bu denetimlerde faaliyet konusunu değiştirerek salgınla mücadele kapsamında alınan tedbirleri devre dışı bırakacak şekilde eski faaliyetine devam ettiği tespit edilen işletmeler, ilgili genelgeler çerçevesinde derhal kapatılacak ve İş Yeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmeliğin Ek 3’ncü maddesi çerçevesinde ayrıca işlem yapılacak.

¬Ana faaliyeti gazino, pavyon, diskotek, bar, birahane, taverna veya gece kulübü olup ruhsatına talî faaliyet işleten işyerlerinin çalışmasına müsaade edilmeyecek.

Vali/Kaymakamlarca yukarıda belirtilen esaslar çerçevesinde gerekli kararların Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27’nci ve 72’nci maddeleri uyarınca ivedilikle alınacak.

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

ALİ

16 Eylül 2020 Çarşamba 08:34

birahanelerdeki kızlar kucaktan kucaga geziyor gezmediği masa yok vaka birinde varsa zaten tüm mekanı geziyordur...

Ispartalı

16 Eylül 2020 Çarşamba 03:06

Bu mekanlar ruhsat değişikliği yaparak aynı faaliyetlerine devam ediyorsa virüsün ana yayılma odağı oldu elbette. Salgın yeniden yükselişte. Buranın faaliyetlerini denetlemek ve aynı işi yapıyorsa mühürlemek için illa ki İçişleri Bakanlığının genelgesini mi beklemek gerekiyordu?

Fâni Dünyanın Fani insanları en son yer toprak

16 Eylül 2020 Çarşamba 00:30

Para dünyayı bozdu Eskiden yokluk varmış ama herşey saf ve sade imişYa şimdi herşeyimiz var hala daha iyi olsun diye Kendi yasamımızı sağlığımızı hiçe sayıp para derdi sarmışBu virüsden daha tehkikeli mikroplar var.Para için dünyada neler oluyor.Kim daha masum koranamı kan emicilermi Allahım Sen Bil Kullarının halini bu bize yeteriyi insan olabilmek bu dunyadaki herşeyden değerliGüçlü insan zeki insan her işinde önce Allah diyendir.

spartan

15 Eylül 2020 Salı 21:46

üniversiteler açılsın ama eğlence yerleri kapansın. bu virus eğlenmeyi seviyor herhalde eğitim kurumları sevmiyor.

çiçek

15 Eylül 2020 Salı 20:28

isabet oldu ama geç oldu

Gazeteci

15 Eylül 2020 Salı 19:50

Akşam gidivedik ful gazinolar bara gidelim orasida ful 10 sene önce acik hava gazinosu Gökçay bu kadar dolu değildi açılan mekan ful nerden geliyo bunlar anlamadimmm....

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR