20 Haziran 2018 Çarşamba

  • 4,745 TL
  • 5,497 TL
  • 194,91 TL
  • 94.437
ISPARTA 21°
CEYHAH'DAN SDÜ REKTÖRÜNE SERT TEPKİ

CEYHAH'DAN SDÜ REKTÖRÜNE SERT TEPKİ

ISPARTA'DA GAZİ ALBAYRAK'IN EVİ YANDI

ISPARTA'DA GAZİ ALBAYRAK'IN EVİ YANDI

EĞİRDİR'DE KORKUNÇ KAZA 2 YARALI

EĞİRDİR'DE KORKUNÇ KAZA 2 YARALI

YAKA ARTIK TAMAM DİYOR

YAKA ARTIK TAMAM DİYOR

EĞİRDİR TARİHİNDE BİR İLK

Türkiye Binicilik Federasyonu ve Eğirdir Belediyesi’nin işbirliğiyle hafta sonu Eğirdir’de at yarışları gerçekleştirilecek. Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengöl, vatandaşları bu tarihi güne tanıklık etmeye davet etti.

Isparta

Eğirdir Kaymakamlığıve Belediye Başkanlığı Kupası Atlı Dayanaklı Yarışmaları hafta sonu Eğirdir’de yapılacak.

Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengöl, hafta sonu yapılacak at yarışlarıöncesinde Eğirdir İlçe Stadı’nda son düzenlemeleri yerinde inceledi ve EğirdirSpor Kulübü adına yarışlara katılacak atlı sporcuları izleme fırsatı buldu.

Başkan Ömer Şengöl konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Cumhuriyet tarihinde ilçemizde organize ilk at yarışları bu hafta sonu yapılacak. Ispartabazında küçük bir yarış geçtiğimiz hafta yapıldı. 16-17 Mayıs 2015 tarihlerindeEğirdirspor Kulübü’nün atlı sporcuları ve dışarıdan gelecek misafir yarışmacılarlaTürkiye Binicilik Federasyonu kuralları ve organizasyonu doğrultusunda tayarışlarını yapacağız. Konunun henüz amatörüyüz. Federasyon önce bizi sevgiylekarşıladı taleplerimizi yerine getireceğini söyledi. Biz de üzerimize düşeniyapacağız. Yeni bir organizasyonu bu Eğirdir Stadında başlatacağız. Bütün hemşerilerimizi ve Ispartalıları buraya bekliyoruz. Eğirdir’de bahar tüm güzelliğiile geldi. Baharı görmeden yaz geldi geçti demek istemiyorlar Eğirdir’de bahar var, hava güzel, aktivite var. Cumartesi günü at yarışlarının ilk ayakları yapılacak. Asıl yarışlar Pazar günü gerçekleşecek. At yarışlarının startı,Eğirdi İlçe Stadı’ndan verilecek ve bitiş de aynı şekilde burada tamamlanacak” dedi.

Başkan Şengöl, Eğirdir Spor Kulübü adına yarışlara katılacak atlısporcuların hazırlıklarını izledi. Yarışlara Eğirdir’den öğretmen Ümit Yeter,Burak Yeter, Avukat Muhammet Şems Kocamüftüoğlu, Cebeci Süt Ürünlerinden İsmailÇetin, Raşit Sarışahin, Raşit Toprak Eğirdir Spor Binicilik Kulübü olarakyarışacaklar.  Başkan Şengöl, Eğirdir’de yapılacak yarışlar Eğirdir’den de sporcuların katılacak olmasından dolayı memnuniyetini belirterek başarılar diledi.

16-17 Mayıs tarihlerinde yapılacak yarışlar sabah 08.00’da başlayacak. Yarışlar 8 km ile 16 km arasında değişiyor.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

selin tuğrul

13 Mayıs 2015 Çarşamba 17:11

2 aydır işçilerin maaşını ödeme at yarışı yap bu ne pişkinlik bu ilçenin hiçmi sahibi yok MHPli meslis üyelerine de emzikler verilmiş yazıklar olsun bu MHPlilere bu partiye oy vrmiş biri olarak sesleniyorum iyiki bunlara belediyeyi teslim etmemiş Eğirli al birini vur ötekine

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR