20 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,490 TL
  • 5,287 TL
  • 186,41 TL
  • 102.410
ISPARTA 25°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

DUBANIZ MI BİTTİ?

Dubanız mı bitti?

Isparta
ISPARTA'da Karayolları Bölge Müdürlüğü'nün çalışma yaptığı iki güzergahta son 3 gün içerisinde 4 ölümlü trafik kazası meydana geldi.
Sürücüler Antalya ve İstanbul karayolu üzerinde yapılan yol çalışmalarında yeterli ışıklandırma ve işaretleme yapılmamasından şikayetçi.
DEMOKRAT GÖRÜNTÜLEDİ
Demokrat ekibi dün Göltaş yolu üzerinde meydana gelen ve 2 vatandaşımızın hayatını kaybetti trafik kazası sonrası Karayolları'nın yaptığı çalışmayı yerinde görüntüledi. SDÜ kavşağına kadar yol ortalarında ayırıcı duba bulunurken Göltaş istikametine seyredildiğinde yol ortasında duba ve benzeri hiçbir önlem bulunmuyor.
Ağır tonajlı kamyonları bu uzun mesafede sollamaya çalışan araçlar ise çok büyük tehlikeye sebebiyet veriyorlar. Bazı araç sürücüleri gündüz çok sorun olmadığını ancak gece yolculuklarında bu yolun tam bir ölüm yolu haline geldiğini söylediler.
Antalya dönüşü Sav'a girişte ise yolun tek şeride düştüğü noktada geçtiğimiz hafta sonu ışıklandırma yoktu. Gazetemizi arayan duyarlı vatandaşlar "Neredeyse levhaların üzerine çıkıyorduk. Bunları yazın. İnsan hayatı bu kadar ucuz değil" şeklinde şikayette bulundular.
Son 3 gündür Karayolları'nın yürüttüğü yol yapım çalışmalarının güzergahlarında yaşanan ölümlü kazalar Isparta'nın gündemine bomba gibi oturdu. İlk kaza geçtiğimiz gün Sav yolunda meydana geldi. Motosikletli bir sürücüye tır çarptı olay yerinde hayatını kaybetti. Bu kazanın bir gün sonrası aynı yolda karşıya geçmeye çalışan bir kadına otomobil çarptı. O da olay yerinde yaşamını yitirdi.
BU İKİ KAZA KONUŞULURKEN DÜN DE
GÖLTAŞ YOLUNDAN ACI HABER GELDİ
Isparta kamuoyu Sav yolunda yaşanan bu iki kazayla Karayolları'nın yeterli önlemi almadığını konuşurken dün de Göltaş yolundan acı haber geldi.
Karayolları tarafından yürütülen yol yapım çalışmalarının gerçekleştirildiği güzergah üzerinde trafiğe kapalı alanda seyreden bir araç iş makinelerine arkadan çarptı. Kazada 2 vatandaşımız hayatını kaybetti.
DEMOKRAT GÖRÜNTÜLEDİ
Gazeteniz Demokrat Isparta'nın gündeminde iki gün boyunca yer bulan ölümlü kazalar üzerine Karayolları tarafından yürütülen yol yapım çalışmalarını görüntüledi.
SDÜ kavşağına kadar yol ortalarında ayırıcı duba bulunurken Göltaş istikametine seyredildiğinde yol ortasında duba ve benzeri hiçbir önlem bulunmuyor. Ağır tonajlı kamyonları bu uzun mesafede sollamaya çalışan araçlar ise çok büyük tehlikeye sebebiyet veriyorlar.
Gazetemiz ekibi daha Keçiborlu istikametinden gelen bir aracın hatalı sollaması sonrası kaza atlattı. Karayolları'nın acilen bu yol üzerine ayırıcı duba koyması gerekiyor.
GECE DAHA TEHLİKELİ
Demokrat'ın görüşlerini aldığı bazı sürücüler özellikle ayırıcı dubalerın gece hayati önem taşıdığını söylediler. Gündüz vakti yolun seçilebildiğini ancak gece yarısı bunun mümkün olmadığını belirten sürücüler "Mesafe uzun.
Yani yolun tek şeritte kaldığı mesafe uzun. Bu birçok araç için tehlike içeriyor. Ağır tonajlı kamyonlar uzun mesafede sollanmak istiyor. Akabinde de kaza oluyor. Yetkililer bu konuya acil çözüm bulmalı. Veya yol çalışmaları hızlandırılmalı" açıklamasında bulundular.
DEMOKRAT GAZETESİ    

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR