24 Mayıs 2018 Perşembe

  • 4,696 TL
  • 5,506 TL
  • 200,52 TL
  • 101.892
ISPARTA 18°
GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

DR. SADETTİN BİLGİÇ DEVLET HASTANESİ ÜVEY EVLAT MI?

Şarkikaraağaç İlçesi doktor sıkıntısı çekmeye devam ediyor, Dr. Sadettin Bilgiç Devlet Hastanesi'nde kadın doğum uzmanı ve Çocuk Doktorlarının başka yerlere atanmasıyla boşalan kadrolara atama yapılmaması uzun zamandır ilçemizde doktor sıkıntısına neden oldu.

Isparta

Şarkikaraağaç İlçesi il merkezine yaklaşık uzaklığı 120 km olup tüm köy ve kasabalar ile nüfusu yaklaşık 30. 000 nüfuslu ve ne yazıkki Dr. Sadettin Bilgiç Devlet hastanesinde kadın doğum uzmanı, doktoru bulunmamakta.


Sağlıkta personel açığının en fazla olduğu ilçelerden biri olan Şarkikaraağaç Devlet Hastanesi ve ismi geçtiğimiz günler de Sağlık Bakanlığı tarafından değiştirilen "Dr. Sadettin Bilgiç Devlet Hastanesinde birçok branşta uzman doktor eksiği bulunuyor.

Dr. Sadettin Bilgiç Devlet Hastanesi'nde Kadın Doğum Doktor'u Yalvaç Devlet Hastanesinden geçici olarak ilçemize görevlendirilmiştir. Şarkikaraağaç ilçesinde doğum sancısı çeken,yada doğumu yaklaşan bayanlar Ispartaya sevk ediliyor.Hatta çocuğunun cinsiyetini dahi öğrenmek isteyen çiftler ne yazık ki 120 km uzaklıkta bulunan Isparta Yalvaç, Beyşehir’e veya diğer İl merkezlerine gitmek zorunda kalıyor...Bu da vatandaşlarımıza ayrı bir maddi yük getiriyor.

Şarkikaraağaç halkı biran önce hekimlerin atanmasını bekliyor. Şarkikaraağaç’ta yaşayan hastalar ayağımızda yeni yapılan tam teşekküllü mordern bir hastanemiz varken bu eziyet neden? Hastanemize doktor atanmasını istiyoruz diye sitem ediyor.

 
BAKANLIK'A DİLEKÇE YAZDILAR İŞTE O DİLEKÇE
 
“Kamu Hastaneler Kurumu Isparta İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğince gazetemize gelen cevap’ta ise “Dr. Sadettin Bilgiç Devlet Hastanesi ile dalga geçer gibi tarafımıza gönderiği yazıda “Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı ile Çocuk Hastalıkları ihtiyacının takip edildiğini, Yalvaç Devlet Hastanesinde görev yapan kadın doğum uzmanları münavebeli olarak Dr. Sadettin Bilgiç Devlet Hastanesine görevlendirildiğini, Branşı Aile Hekimi Uzmanı olan doktorların da Çocuk Hastalıklarına Hizmet Verdiğini tarafımıza 05 Aralık 2012 günü dilekçe ile göndermiştir.

Kamu Hastaneler Kurumu Isparta İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği Isparta’da ki doktor dağılımını ayarlamak zorunda olup, Şarkikaraağaç Dr. Sadettin Bilgiç Devlet Hastanesi yine Üvey Evlat Muamelesi görüyor.

Şarkikaraağaç halkı yetkililerin bu soruna biran önce el atmasını bekliyor.

 
HABER FOTO: FATİH DEMİRTAŞ
ŞARKİKARAĞAÇ EKSPRES GAZETESİ


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR