24 Haziran 2018 Pazar

  • 4,679 TL
  • 5,454 TL
  • 190,62 TL
  • 95.852
ISPARTA 25°
GECE GÜNDÜZ DEVAM !

GECE GÜNDÜZ DEVAM !

YİNE KÜÇÜKGÖKÇELİ KAVŞAĞI YİNE KAZA

YİNE KÜÇÜKGÖKÇELİ KAVŞAĞI YİNE KAZA

ISPARTA-ANTALYA YOLU KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

ISPARTA-ANTALYA YOLU KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

ZİNCİRLEME KAZA 6 KİŞİ YARALANDI

ZİNCİRLEME KAZA 6 KİŞİ YARALANDI

DR. ELİF ADANIR KİMDİR?

Ankara’ya kadın milletvekili göndermenin zamanı geldi

Isparta

AK Parti’den Aday Adaylığını açıklayan Dr. Elif Adanır,Isparta’nın Ankara’ya 1980’li yıllardan bu yana kadın milletvekili göndermediğinin altını çizdi. “Isparta’dan artık bir kadın milletvekili çıkmalı ve ben bu göreve talibim” diyen Dr. Adanır, milletvekili olması halinde ailenin korunması ve bağımlılıklarla mücadele konularına ağırlık veren çalışmalar yapacağını söyledi.

Doktorluk mesleğinin sosyal bir meslek olduğunu insanlarlahep iç içe olduğunu söyleyen Dr. Elif Adanır, meslek hayatındaki tecrübelerisiyasi yaşantısında kendisine yol göstereceğini ifade etti. Dr. Adanır şöylekonuştu: “Geçliğimden bu yana siyaseti hep yakından takip etmiş, olaylarhakkında ilginç yorumlar getirdim. Hayalimde siyaset hep vardı ancak kendimesleğimi icra etmeden bu yola çıkmak istemedim. AK Partiyi kurulma aşamasından beri canı gönülden destekliyorum. 2002 seçimlerinden beri AK Partiyi yakından takip etmekteyim. Özelikle sağlıkla ilgili reformları anlatılmakla bitmez.Artık halkımız istediği hekime sıra alabilmekte ve istediği eczaneden ilaçalabilmektedir. İnsanlarımız hak ettiği sağlık hizmeti için çile çekmemektedir.Dolayısıyla tüm bunlar tercihimi AK Parti’den yana kullanmamda bir örnek teşkiletti. Gerek Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın gerekse Başbakanımız Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu’nun mecliste daha çok kadın milletvekili görmek istemelerini beyan etmeleri benim kararımı olumlu yönde etkilemiş ve beni cesaretlendirmiştir. Isparta 1980’li yıllarda Fatma Erdem hanımefendiyi Ankara’ya milletvekili olarak yollamış ancak sonrasında hiç kadın milletvekili gönderememiştir. Artık Isparta’dan Ankara’ya bir kadının meclise gitmesinin zamanıdır. Milletvekili olursam öncelikli çalışma alanım ailenin korunması vebağımlılık yapan maddelerle mücadele olacaktır.”

 

DR. ELİF ADANIR KİMDİR?

1971 yılında Antalya Korkuteli nüfusuna kayıtlı olup Antalya merkezde Hüseyin Hayyar ve Şerife Hayyar hanımefendinin en büyük kızı olarak dünya ya gelmiştir. Baba Hüseyin Efendi memur annesi Şerife Hanım ev hanımıdır.İlkokulu Antalya Merkeze bağlı Göçerler Köyü ilkokulunda okudu. Ortaokulu Antalya merkez Erenköy ortaokulunda bitiren Dr. Elif Adanır, liseyi iseÇağlayan Lisesi’nde tamamladı. Akdeniz Üniversitesi Tıp fakültesini kazandı.Akdeniz Üniversitesinde okurken Eşi Isparta Devlet Hastanesi Nöroloji Doktoru olan Mustafa Adanır ile üniversite 5’inci sınıfta evlendi. Mezun olduktan sonra 1999 yılına kadar Trabzon ili merkez Fatih Mahallesi 5 no’lu sağlık ocağında pratisyen hekim olarak çalışan Dr. Elif Adanır 1999 yılında Tıpta Uzmanlık Sınavın da SDÜ tıp fakültesi Radyodiyagnostik Ana Bilim Dalında uzmanlık eğitimini kazandı. 2003 yılında uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra 6 ayAfyon merkez de özel bir hastanede çalıştı. Daha sonra Burdur Sosyal Sigortalar Hastanesi’ne atandı. 2005 yılından bu tarafa da Isparta Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde Radyoloji uzmanı olarak çalışmaktadır.  Dr. Elif Adanır iki çocuk annesidir.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Tomurcuk

22 Şubat 2015 Pazar 14:44

İşin zor olsa da sen bu işi başarırsın. Önüne engel koyanlar her zaman olacak. Ama sen o engellerin üstünden atla geç. Kolay gelsin. Hayırlı olsun.

şifre 4. 3. 2. 1 vekil

21 Şubat 2015 Cumartesi 10:35

Keşke seni aday gösterseler. Dr Pınar hanımı bile seçilemeyecek sıradan aday göstermişlerdi. Hatta temayül sıralamasında nice kişiler Genel Merkezin sıralamasında aday bile gösterilmediler. sonuçta 4 vekilimiz var iken her seçim bir vekil kaybettik. Böyle devam ederse ya 1 vekil yada yok vekil. bizi dikkate almayan bir genel merkez var, işiniz zor.

kadının dışarda ne işi var?

21 Şubat 2015 Cumartesi 09:38

Yanlış anlaşılmasın, ben eşitlikten yanayım. Piriniz Tayyip üslubunu hatırlattım. Ispartadan bugüne kadar kadın adayları seçilebilir sıraya getirmediler. temayülde 1. 2. 3. 4. sıradaki erkek adayların bile şansı yok. Bakın İsmail ÖZDEMİR'e geçen temayül yoklamasında 2. sırada ve şimdi ençok onu şanslı görüyorum. ama şansı temayülde 1. sırada görüyorum, sonrası yine aday gösterilmeyecek ve bayan Pınar Topsakal yine 4. sıradan seçilemeyecek sıradan aday gösterilecek.

Hatice Yaman

21 Şubat 2015 Cumartesi 07:08

bacım sen doktorluğa devam et. yazık olur o kadar tahsiline. yaşlanınca yaparsın politika.

SELİM ÖZTÜRK DEMOKRAT PARTİ İLYÖNETİM KURULU ÜYESİ

21 Şubat 2015 Cumartesi 01:02

sayın AKP YöNETİCİLERİ:ıspartamıza ne verdiniz hizmet olarak göletleri baraj sandınız 12 yılda ıspartaya yeni işsahalarımı açdınız kamgan faprikası ne oldu sorarım size? ipliksan mensucat, kimo,göltaş,orma.%25 kapasiteylen calışıyor. bu faprıkalar 12 yıl evvel zaten vardı ilave hangi faprikaları açdırdınız.derebogazı yolunu 12 yıldır niye yapmadınız? ıspartamızın millet vekili sayısı 5 idi niye 4 düşdü hiç düşündünüzmü?niye göç veriyoruz hiç düşündünüzmü?askeri üçret 900 tl ev kirası 500 tl bu c

Mazlume Şimşek

20 Şubat 2015 Cuma 13:34

Herşeyden önce hayırlı olsun demek isterim. Senin bu milletvekilliği işini de doktorluk kadar iyi yapacağını, herkesin yardımına koşacağını biliyorum. Tekrar tekrar Hayırlı olsun.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR