19 Mart 2018 Pazartesi

  • 3,922 TL
  • 4,821 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
ISPARTA 11°
YENİ SANAYİ SİTESİNDEN DEHŞET ANLARI

YENİ SANAYİ SİTESİNDEN DEHŞET ANLARI

GELİNLİK GİYİP HEP BİRLİKTE İSYAN ETTİLER

GELİNLİK GİYİP HEP BİRLİKTE İSYAN ETTİLER

ÇİFTLİK BANKIN AÇILIŞINDA TEKBİR GETİRTEN ISPARTALI KONUŞTU

ÇİFTLİK BANKIN AÇILIŞINDA TEKBİR GETİRTEN ISPARTALI KONUŞTU

ISPARTA MİLLİ EĞİTİM'DE NÖBET DEĞİŞİMİ

ISPARTA MİLLİ EĞİTİM'DE NÖBET DEĞİŞİMİ

DİREK KAVGASI !

Yalvaç 100 Yataklı Devlet Hastanesi’nde Belediye Başkanı Tekin Bayram ile Türk Telekom arasında direk kavgası çıktı.

Isparta

Yeni hastane binasının haberleşme sistemi için hat çeken Telekom hattı havadan ağaç direklerle getirince durumu gören Başkan Tekin Bayram ‘Ben burayı güzelleştirmek için didinirken siz gecekondu bölgesine çeviriyorsunuz buna müsade edemem’ diyerek çalışmayı durdurdu. Başkan Bayram direkleri de yıktıracağını söyledi.

TELEKOMU UYARMIŞTIK

    Hastane çevresinde asfaltlama çalışmaları başlamadan önce Telekom’a resmi yazı yazarak ‘Asfalt çalışmaları öncesi telefon hatlarını çekmeleri konusunda kendilerini uyardık. Ancak ne menfi ne müspet bir cevap verilmedi. Şimdi gelmişler havadan hat çekiyorlar. Biz burada çevre düzenlemesi yaparak çevreyi güzelleştirmeye Yalvaç’a yakışır hale getirmeye çalışıyoruz arkadaşlar gecekondu bölgesine çevirmeye kalkışıyor. Böyle bir çirkinliğe asla izin vermem. Direkleri kepçe ile yıkar geçerim hiç kusura bakmasınlar’ dedi.

TELEKOM: “HER TÜRLÜ BAŞVURUMUZU YAPTIK BİR DE CEZA YEDİK”

 Türk Telekom yetkilileri ise aylar öncesi Yalvaç Belediyesi’ne gerekli başvuruyu yaptıklarını belirterek Başkanı yalanladı. Bir yetkili, ‘Telekom olarak biz hastaneye fiber optik kablo çekeceğimzi belirterek başvuruda bulunduk. Müderris Mezarlığı kenarından hattı getirecektik ancak belediye görevlileri bu alanda bazı evlerin yıkılacağını, yol açılması için yaklaşık 30 metrelik bir dolgu yapılacağını söyledi. O zamandan bu yana u çalışmaların tamamlanmasını bekliyoruz ama çalışma yapılmadı. Şimdi bu hattı yeraltından getirmeye kalkışsak dolgu yapıldığı zaman 30 metrelik bir menol oluşacak. Bir arıza durumunda oraya nasıl ineceğiz. Akşehir yolu üzerinde asfalt çalışması yapılırken menol kapaklarının üzeri asfaltla kapatılmış açığa çıkarmak için üstlerini kazıdık beleidye ceza kesti. 360 lira cezayı ödedik. Hastane yarın bugün açılacak burada haberleşmenin sağlanması lazım. Bize başka alternatif göstermediler. Başkan izin vermem diyor ama biz ne yapacağız?’ şeklinde konuştu

YER ALTINDAN GETİRSİNLER

Asfalt çalışması yapılan yerlerde kazı yapılmasına rıza göstermeyen ve ağır para cezaları uygulayan Başkan Tekin Bayram, Telekom yetkililerinin çaresizliği karşısında verdiği cevapta ‘Ben anlamam. Yer altından kablolarını çeksinler ayıp yahu. Zamanında neden yapmamışlar. Şimdi sıkışınca kabahati bizim üstümüze atıyorlar böyle bir rezil görüntüye asla taviz vermem’ diyerek ağaç direklerle telefon hattı çekilmesine karşı olduğunu söyledi.

ÇINARALTI  NURETTİN ARKAN

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR