26 Mayıs 2018 Cumartesi

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 197,88 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

DEVLETTE BÜYÜK TEMİZLİK BAŞLIYOR

DEVLETTE BÜYÜK TEMİZLİK BAŞLIYOR

Isparta

FETÖ’cüleri büyük ölçüde tasfiye eden hükümet şimdi de terör örgütü PKK’nın uzantılarını devletten temizlemek için düğmeye bastı.

Hükümet, devlete sızan terör örgütlerine karşı verdiği amansız mücadeleyi kararlı bir şekilde sürdürüyor. FETÖ'cü unsurları büyük ölçüde tasfiye eden Hükümet şimdi de terör örgütü PKK'nın uzantılarını devletten temizlemek için harekete geçti. Bugüne kadar mercek altına alınan 40 bin kişiden PKK yandaşı olduğu tespit edilen 15 bininin devletle ilişkisi kesilecek.

TAM YETKİ VERİLDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan terörle mücadele konusunda "milli seferberlik" çağrısı yaparken hükümet de FETÖ'den sonra PKK'lıların devletten temizlenmesi için düğmeye bastı.

Hükümet, terörizmle mücadelede yeni güvenlik konseptini yaşama geçirdi. Güvenlik güçlerine tam yetki verilirken, terör örgütü PKK'nın belediyelerden kamu kurumlarına kadar her alanda temizlenmesi için kapsamlı bir çalışma yürütülüyor. Devlet memurları kanunu başta olmak üzere yeni hukuksal düzenlemeler de yapılacak. Adalet Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı'nca yürütülen çalışmalar tamamlanarak yürürlüğe konulacak. Devlet içinde devlete ihanet edene kesinlikle fırsat verilmeyecek. Yurt dışında yürütülen lobi faaliyetleri konusunda da bir dizi adım atılacak. Ülkelerine ihanet eden bu odakların yurt dışı bağlantıları kesilecek. Teröre destek verenlerin devlet ihalelerine kendileri ve başkaları adına katılmalarının da önü kesilirken, devlet kadrolarına da bir bir neşter vurulacak.

40 BİN KİŞİ İNCELENDİ

Hakkında soruşturma açılan, teknik takibe takılan 40 bine yakın isim hakkında yürütülen inceleme tamamlandı. Bu isimler içinde örgüte doğrudan destek veren, bunlara bağlı derneklerde aktif çalışan, belediyelerin organizasyonlarında yer alan, çocukların dağa çıkmasını teşvik eden isimler de yer alıyor. Terör örgütünün Avrupa'daki organizasyonlarında görev alanlar da bu kapsam da değerlendirildi. Bu listede yer alan yaklaşık 15 bin kişinin örgütle bağlantısı ortaya kondu. Kamuda görevli olanlar ihraç edilirken, belediye ve diğer kuruluşlardakilerin de işine son veriliyor.

PKK'LILAR BİR BİR AYIKLANIYOR

Kamuda sosyal medya üzerinden terör örgütü PKK'yı destekleyen, devletin imkânlarını kullandıran tek bir personel kalmayacak. Twitter, Facebook gibi sosyal medya hesapları üzerinden yapılan paylaşımlarda PKK'yı destekleyen, devletin imkânlarını örgüte kanalize edilenler hakkında soruşturma açılırken, taşeron işçilerin kadroya alınmasında da bu tablo dikkate alınacak. Örgüt bağlantılı personel alımı, finansman akışına yönelik bulgular ışığında yürütülen soruşturmalar da "terörün finansmanı suçu"kapsamında değerlendiriliyor. Özellikle bölgedeki belediyelerde çalışan taşeron personel konusunda hassas bir çalışma yürütülüyor.

BELEDİYELERDE MİLİTAN YETİŞTİRİYORLAR

İçişleri Bakanlığı'nca 11 Eylül'den bu yana DBP'de olan 3'ü büyükşehir, 4'ü il belediyesi olmak üzere 35'ün üzerinde belediyeye kayyum atandı. 4 HDP'li bütün belediyelerin bugüne kadar yaptığı ihalelerden personel alımına kadar tüm çalışmaları mercek altına alındı. Bu belediyelerin elindeki gençlik merkezi, kampı, halk merkezi başta olmak üzere terör propagandası,militan devşirme amaçlı kullanılan sosyal kuruluşlar kamuya devrediliyor.

TERÖRLE MÜCADELE SONUNA KADAR SÜRECEK

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, terörle mücadele sürecini SABAH'a değerlendirirken, "Bölge halkı PKK'ya çoktepkili, HDP'ye tepkili. Halk terör örgütü ile işbirliğini kabul etmiyor. Nitekim bu yüzden belediyelere kayyum atanmasına tepki yok. Kalıcı huzur ve güven PKKve benzeri terör örgütlerinin etkisiz hale getirilmesiyle mümkün" dedi.Diyarbakır'da önceki gün yapılan yürüyüşü anımsatan Eker, "Devlet terörör gütleriyle etkili mücadele ettiğinde vatandaştaki güven duygusunu artırıyor.Vatandaş devletin alacağı kararların yanında olacaktır. Kobani olayları dönüm noktası oldu. Örgütün sivil uzantılarına bakışta ciddi bir kırılma meydana geldi. İkinci kırılma noktası 7 Haziran'dır. HDP'nin PKK'ya silah bıraktırma mesajına karşılık halk bir şans daha vermişti. Şehirler yakıp yıkıldı,vandalizme destek verildi. Hayal kırıklığı ile son buldu" diye konuştu.

Belediyeler, il özel idareleri, yatırımcı kuruluşlar ve diğer devlet dairelerinde terör örgütü PKK lehine faaliyet yürüten, sosyal medyada propaganda yapan, asker, polisi hedef alan paylaşımlar yapan tek birisim kalmayacak. OHAL kapsamında devletin içine sızan örgüt destekçileri de ihraç edilecek. İstihbarat ve emniyetin yürüttüğü incelemelerde ilk etapta teknik takibe takılan 15 bine yakın örgüt üyesi devletten atılacak.

.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

YALNIZ KURT

20 Aralık 2016 Salı 20:49

tp://t24.com.tr/haber/pkk-baglantisi-iddiasiyla-aciga-alinan-10-bin-400-ogretmenden-9-bin-474u-goreve-iade-edildi,375631

Vatansever ihraç; görevine hasret

20 Aralık 2016 Salı 20:46

Pkk' lı diye açığa alınan 11 bin egitimsenli öğretmene görevleri iade edildi.Yani 1 kişi bile ihraç edilmedi.Yani haberin içi boş.Vatansever bir öğretmenim ve fetöcü diye suçsuz yere sorgusuz ihraç edildim.Adaleti bekliyorum, er ya da geç gelecek.Vatan sana canım feda.

eksen ısparta

20 Aralık 2016 Salı 19:12

http://t24.com.tr/haber/pkk-baglantisi-iddiasiyla-aciga-alinan-10-bin-400-ogretmenden-9-bin-474u-goreve-iade-edildi,375631

Abdullah Abdullah

20 Aralık 2016 Salı 17:39

Devlet insanlarin refahi ve hayat seviyesini artirmak icin insanlar icin kurulmus bir muessesedir, devlet insanlar icin vardir, yani insanlar devlet icin degil, devlet bir aractir, devletin gorevi insanlarin emniyetini garanti altina almaktir, yani bir gurubu hedef gosterip baska bir guruba kirdirmak degil, gorulen o ki , bu sistem bizim ulkemizde maalesef iyi calismiyor, keske insanlar birbirlerini irklarina bakmadan sevebilse, ve herkes kendi fikrini kormadan soyleyebilse.

Ispartali

20 Aralık 2016 Salı 15:24

Helal bee devletin iste bu gec kalindi ama kesinlikle yapilmali ve TC vatandasligindan cikarilmali bu kopekler

Taşeron

20 Aralık 2016 Salı 14:52

Taşeron firma işçilerinde de temizlik yapılsın. Bunlar, terör örgütlerinin maşası olarak kullanılıyor.

Napcan

20 Aralık 2016 Salı 14:29

Geç kalınmış bir şey ama inşallah temizlik tam olur

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR