21 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,589 TL
  • 5,400 TL
  • 189,93 TL
  • 102.258
ISPARTA 23°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

DEVLET ADAMLIĞI BÖYLE OLMALI

Ayinesi İştir Kişinin lafa bakılmaz, bizler 3 yıl önce Vahdettin Özkan’ın Isparta’ya Vali Olarak gelmezden önce görev yaptığı ilde hakkında aldığımız istihbarat oldukça sağlam çıkmıştı.

Isparta

Isparta'da göreve başladığı günden bu yana halkın gönlünde taht kurmuş sürekli halkla iç içe, gece-gündüz demeden Millet - Devlet kaynaşmasını - dayanışmasını en üst seviyede tutan Vali Vahdettin Özkan’ı Isparta halkı asla unutmaz.

Sevgili okurlarım bugünkü köşe yazımda Isparta Valisi Vahdettin Özkan ile ilgili birkaç konudan bahsetmek istiyorum.

Devlet adamı olunmaz, doğulur desek çok daha doğru olacağına inanıyorum. İz bırakanları, efsane gibi anlatılanları, dünden bugüne aktarılanları, hatıraları yaşatılanları az dinlemedik. Bir kısmına bizler şahit olduk, bir kısmını anlatanlardan dinledik.

Devlet adamı, duruşuyla, itimat telkin etmesiyle, güven veren konuşmasıyla, mütevazi kişiliği ile dikkat çeker.

Büyük şehirlerde iş yoğunluğundan dolayı belki Valiye ulaşmak zor olabilir. Fakat taşra bölgesinde yaşayan halkımız devlet adamını arasında her zaman görmek ister. Yanında bulunmasını ister. Halkın arasından geçerken, halkı selamlayıp sadece, ‘nasılsınız?’ deyip geçmesi bile insanları memnun eder.

Bir Valinin yanına yaklaşılmayan, yanına desturla varılan,gök gürültüsü gibi bağıran, heybetli görüneceğim diye, karşısına gelenlerin korkudan tir - tir titrediği o devlet adamlarının arkasından anan bile olmamıştır.

Isparta’ya gelen bir çok Vali ile görevim gereği yakın çalışma imkanı buldum.

Bu değerlendirmeyi gerçekçi bir şekilde ortaya koyabileceğimi düşünüyorum.

2013 yılında Isparta’ya atanan, şehrimizde 3 yıl Mülki idari amirliğini sürdüren Valimiz Sayın Vahdettin Özkan, bugüne kadar görmüş olduğum Mülki Amir tanımlamasının oldukça dışında bir duruşa sahip.

Halkla konuşan, esnafla tanışan, Sivil Toplum Kuruluşlarıyla barışık, köylünün kentlinin ayağına giden Valiliğin kapısını sonuna kadar vatandaşına açan, mesai kavramını rafa kaldıran, sabahın erken saatlerinde Valilik kapısından içeriye girip, geleni her kim olursa olsun, seçmeden,kayırmadan, ayırmadan kapılarda karşılayan ve kapılara kadar uğurlayan birVali. İşte o Valiydi Isparta Valisi Vahdettin Özkan.

Güler yüzlü, anlayışlı, herkesi sonuna kadar dinleyen,devletin şefkatini hissettiren bir üst düzey kamu görevlisiydi.

Ben bunun adına o özlenen ve beklenen duruş, samimiyet,insanlara saygı, şehre sevgi, devletin şefkatli ellerinin şehirde yaşayanlarıngönüllerine dokunuşu diyebilirim.

Şimdi, Isparta Valisi Vahdettin Özkan’ın samimi ve içtenyaklaşımı her kesim tarafından biliniyor.

Vali Bey’in halk tarafından neden çok sevildiğinin tek bircevabı var: Samimiyeti ve içtenliği, sıcakkanlılığı.

Vali Bey yolda pazarda bile yürürken, insanlar içlerinden gelerek selam veriyorlarsa, bir kaç kelime ile hal hatır soruyorlarsa Devletle halk arasında gönül köprüleri hatta bunun adına insanların gönüllerinde tahtkurmuş bir Vali diyorum.

Devlet adamlığı ve devleti halkın ulaşabileceği bir konuma getirme budur. Isparta’nın Cadde ve sokaklarında, ilçelerinde ve köylerinde enuç kısmında bile Devletin Valisinin bu alçak gönüllüğüne, güler yüzlülüğüne,samimi ve içten tavırlarına şahit olanlar, Vali Bey’in şu samimiyeti, başarısı,çalışkanlığı, sıcakkanlılığı her kesim tarafından konuşulmaya devam ediyor.

Bende diyorum ki böyle VALİLER hiçbir zaman unutulmaz.

Son Valiler Kararnamesi ile Isparta Valimiz Vahdettin Özkan,Kahramanmaraş Valiliğine atanmıştır. Isparta’ya çok emeği oldu, kendisi bizlere hakkını helal etti, bizlerde varsa bir hakkımız helal olsun dedik. Allah yeni görev yerinde kendisinin yardımcısı olsun.

Güle Güle git Sayın Valim…

MUSTAFA BAŞ'ın 

YAZISI

Mu

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR