25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,775 TL
  • 5,590 TL
  • 199,47 TL
  • 101.138
ISPARTA 17°
LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Deprem Isparta'dan Burdur'a Kayıyor

Deprem Isparta'dan Burdur'a Kayıyor

Isparta

Burdur’un yakın komşusuIsparta ile arasında bulunan deprem fay zonunda meydana gelen kırılmalarnedeniyle, bu bölgedeki küçük sarsıntıların devam edeceğini belirten SDÜ MMFJeofizik Bölümü Ana Bilimdalı Başkanı Prof. Dr.Şakir Şahin, paniğe gerekolmadığını söyledi.

Burdur’un yakın komşusuIsparta’nın Gönen İlçesi’nde dün bir deprem daha meydana geldi.

İlk kez 9 Mart’ta Gönenİlçesi Koçtepe 2.9 şiddetindeki depremin ardından bir kez daha sarsılan Gönenilçesinde dün 17.57’de bir deprem daha meydana geldi.

Boğaziçi ÜniversitesiKandilli Rasathanesi verilerine göre Gönen ilçesi Gümüşgün’de meydana gelendepremin şiddetinin 2.3 olarak kayıtlara geçtiği belirtildi.

 

ISPARTA’DAN BURDUR’A KAYIYOR

İlk olarak Isparta GönenKoçtepe  Köyü’nde meydana gelen depreminardından ikinci deprem Gümüşgün’e kaydı. Isparta istikametinden Burdur yönünedoğru kaydığı gözlenen küçük depremlerin devam edeceği öğrenildi. Burdurmerkeze bağlı Gökçebeğ, Askeriye köylerinde de hissedilen depremlerde can vemal kaybının olmadığı öğrenildi.

 

PANİĞE GEREK YOK!

Süleyman Demirel ÜniversitesiMühendislik Fakültesi Jeofizik Bölümü Başkanı Yüksek Mühendisi Prof. Dr. ŞakirŞahin, Burdur Fay Zonunda meydana gelen depremde kırılmaların meydana geldiğinisöyledi.

Şahin, küçük çaplıkırılmaların devam edeceğini belirterek, paniğe gerek olmadığını söyledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

hasan

14 Mart 2016 Pazartesi 02:35

sayın günaydın çünürü imara açmasaydınız kentsel dönüşüm hızlanacaktı binlerce kişi ölmeyecekti almış olduğunuz milyonlar onları geri getiremecek ve sizde ailenizde cehennem ateşinde yanarsınız bu vebal sizindir.

Yezitler

13 Mart 2016 Pazar 17:25

Deprem değil bina öldürür konu başlangıcı çözüm üreticek kafa kentsel dönüşüm diyerek kime rant hazırlar. Yerleşim projeniz doğru öylemi bunu atla direk dönüşüm ve rant.

Onur

12 Mart 2016 Cumartesi 12:36

Depremlerin Burdura kayma öngörüsü doğru ise Isparta ve Burdur için tehlike çanları çalıyor demek. Isparta ve çevresinde yıkıcı etkiye sahip büyüklükte aktif fay bulunmamaktadır. Isparta-Burdur illerini tehdit eden, yıkıcı sonuçlar doğuracak nitelikteki fay; BURDUR fayıdır. Burdur fayı deprem üretme periyodunu doldurmuş ve her an 6,0 şiddeti üzerinde deprem üretme potansiyeline sahiptir. Bu nedenle Isparta ve Burdur illeri, bu depreme hazırlıklı olmalı. Kentsel dönüşüme hız verilmelidir.

önemli değil.

12 Mart 2016 Cumartesi 23:56

Burdur depremleri incelendiğinde 50-55 yıl aralığı görülüyor. bu bağlamda üç yıl rahat rahat evlerimizde yaşayabiliriz diye düşünüyorum

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR