25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,716 TL
  • 5,499 TL
  • 197,88 TL
  • 103.200
ISPARTA 17°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

DEMOKRAT GAZETESİNDEN ŞOK HABER

BABA TÖRENDE, ONLAR YEMEKTE

Isparta

Merhum işadamı Yılmaz Şener’in adına yaptırılan, Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in katıldığı okulun açılışına AKP’den ne bir vekil ne de il yönetimi düzeyinde katılım olmadı. SDÜ Rektörü Hasan İbicioğlu da Demirel’i karşıladıktan kısa süre sonra törenden ayrıldı. Demirel buradayken, Rektör İbicioğlu ve AKP Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç öğlen yemeğinde bir araya geldi 

İBİCİOĞLU, BİLGİÇ’LE YEMEKTE BULUŞTU

Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in katıldığı Yılmaz Şener İlkokulu’nun açılış törenine AKP’den ne vekil ne parti yöneticisi katılım gösterdi. Demirel’in adını taşıyan üniversitenin Rektörü Hasan İbicioğlu, Demirel’i karşıladıktan kısa süre sonra ayrıldı.  İbicioğlu, Demirel Isparta’dayken öğlen yemeğinde AKP Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç’le bir arayla geldi. CHP Milletvekili Ali Haydar Öner, Başbakan’ın Hükümet Meydanı’nda Demirel’i yuhlattığını anımsatarak “Tabi Başbakan böyle yapınca, Isparta milletvekilleri ve parti yöneticileri de biat kültürü doğrultusunda aynı yaklaşımı sergileyecek” dedi.  

Türkiye’nin Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in merhum kayınbiraderi işadamı Yılmaz Şener adına yaptırılan ve kurdelesini Demirel’in kestiği 24 derslikli ilkokulun açılışına iktidar düzeyinde katılım olmaması dikkat çekti. Milletvekili düzeyinde tek katılımı CHP Milletvekili Ali Haydar Öner gerçekleştirdi. Açılışa davet edilen Recep Özel’in Ankara’da bulunduğu öğrenilirken, törene AKP’den ne bir vekil ne de il yönetimi düzeyinde katılan olmadı.

REKTÖR-VEKİL YEMEKTE BULUŞTU

Okul açılışına katılan SDÜ Rektörü Hasan İbicioğlu,  Süleyman Demirel’i karşıladıktan sonra tören yerinden ayrıldı. Demirel buradayken Rektör İbicioğlu, AK Parti Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç’le Adana’ya atanan  Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan’a veda için öğle yemeğinde bir araya geldi.

Türkiye’nin Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in katıldığı törende AKP’den vekili olmaması CHP Milletvekili Ali Haydar Öner’in de dikkatinden kaçmadı. Neden katılmadığı sorusunun AKP’li vekillere sorulması gerektiğini belirten Öner, “Vekil buradaydı yöneticiler buradaydı neden katılmadıklarını sormak lazım? Üniversitenin açılış ve kapanış törenlerinde de Sayın Demirel’e saygısızlık edildi. Türkiye’nin 9. Cumhurbaşkanı’nın protokoldeki yeri Başbakan Yardımcısından önden gelir. Devlet geleneğine göre program protokolde önde gelene göre belirlenir. Ancak üniversite yönetimi hemşehrimiz ve üniversiteye adını veren 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in programını Sayın Bülent Arınç’ın programına uyarlamaya kalkıştı.  Sayın Cumhurbaşkanımızın da tabiki bu olup bittiyi kabullenmemesi çok olağan” dedi.

ÖNER ‘YUHALATMAYI’ ANIMSATTI

CHP Milletvekili Öner, Demirel’in Isparta’ya en çok hizmet eden siyasetçi olduğunu, SDÜ’nün 1992’de kurulmasına rağmen en hızlı gelişen üniversite kimliği kazanmasında katkılarının büyük olduğunu aktardı. Buna rağmen Isparta Hükümet Meydanı’nda Başbakan tarafından Türk, İslam ahlak ve siyasi geleneğine aykırı bir şekilde mitinge katılanların Demirel aleyhinde kışkırtıldığını öne süren Öner, “Tabi Başbakan böyle yapınca, Isparta milletvekilleri ve parti yöneticileri de biat kültürü doğrultusunda aynı yaklaşımı sergileyecek. Bu vefa duygusu adına da, kadirbilirlik adına da, insanlık adına da uygun davranış değildir. Geçmişte hizmet verenlere saygısızlık edenler, bir gün aynı vefasızlıkla karşılaşırlar” diye konuştu.

‘VATANDAŞ SÖYLÜYOR

HANGİ YÜZLE GELECEKLER?’

                CHP’nin tam kadro o törende iken AKP’den kimsenin gelmediğini belirten Öner, “Vatandaş benim kolumda tutup diyor ki, ‘Demirel yaptı bunlar sattı. Hangi yüzle Demirel’in bulunduğu yere gelecekler?’ diye soruyor. Sayın  Demirel Valilik ziyaretinde yaptığı açıklamada ‘Programım uygun olursa gelirim’ diyor. Burada mesaj çok açık. Sayın Cumhurbaşkanı ‘Ben başkasının programına uymam. Benim programım uygunsa gelirim’ diyor” açıklamasında bulundu.    

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR