21 Şubat 2018 Çarşamba

  • 3,800 TL
  • 4,689 TL
  • 163,08 TL
  • 113.433
ISPARTA
TAVUKLARINI ARARKEN ÖLDÜ

TAVUKLARINI ARARKEN ÖLDÜ

MİNİK KIZA ÇARPTI 15 DAKİKA YERDE YATTI

MİNİK KIZA ÇARPTI 15 DAKİKA YERDE YATTI

ISPARTA'DA HASTANE ÇIKIŞI YAKAYI ELE VERDİ

ISPARTA'DA HASTANE ÇIKIŞI YAKAYI ELE VERDİ

 UZMAN ÇAVUŞ DEMİRDAŞ YAŞAMINI YİTİRDİ

UZMAN ÇAVUŞ DEMİRDAŞ YAŞAMINI YİTİRDİ

DEMİREL'İN BU SÖZLERİ YILLAR SONRA ORTAYA ÇIKTI

DEMİREL'İN BU SÖZLERİ YILLAR SONRA ORTAYA ÇIKTI

Isparta

9. Cumhurbaşkanı rahmetli Süleyman Demirel, başkanlık sisteminin gerekliliğine ilişkin çok çarpıcı tespitlerde bulunmuştu.

Demirel, 2006 yılında katıldığı bir toplantıda Başkanlık sisteminin neden gelmesi gerektiğine dair çarpıcı açıklamalarda bulunuyor. Bir konferansta konuşan Demirel, 'İçinizde ukde olarak kalan hizmetler nelerdir?' sorusuna şu sözlerle cevap veriyor. 'SİSTEM İŞLEMİYOR, BAŞKANLIK GELMELİ' Demirel, ''Ben isterdim ki, Türkiye Cumhurbaşkanını seçsin. Ben isterdim ki, Türkiye dar bölge seçimine gitsin. Temsili sistem işlemiyor. Ben İsterdim ki, Türkiye’de başkanlık sistemini yapalım. İçimde ukdedir yapamadık. Devlet büyük, ülke büyük, halk çok dinamik biz bu ülkeyi idare edemiyoruz. Sistemde değişiklik yapmamız lazım'' ifadelerini kullanmıştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

vatandas

25 Ocak 2017 Çarşamba 01:23

BIZDE SAYIN DEMIRELIN KASDETTIGI BASKANLIK SISTEMI GETIRILMIYE CALISILDIGINI DÜSÜNMÜYORUZ! BIRDE HER ÜLKEDE FARKLI MODEL BASKANLIK UYGULANDIGINI ORTADAYKEN, ABD BASKANLIK SISTEMI, AFRIKADA BASKANLIK SISTEMI HAkeza SURIYEDEDE "ESAD BASKAN " ÜLKESINI NE HALE GETIRDIGI GÖZLER ÖNÜNDE IKEN! SON GÜNLERDE AFRIKADA SECILMIS BASKANA GÖREVI TESLIM ETMEMEK ICIN OHAL ILAN EDEN BASKANDA ULUSAL MEDYANIN GÜNDEMINDEN DÜSMEMISKEN!

bbb

24 Ocak 2017 Salı 14:01

AAA BZİ BU SİSTEMİ BİLMİYORUZ NEYE EVET NEYE HAYIR VERECEĞİMİZİ DE BİLMİYORUZ SEN ÇOK BİLMİŞ ARKADAŞIM HÜKÜMETİN İÇİNDEN OLMALISIN AÇIKLA NE OLDUNU DA BİZ DE BİLELİM

AAA

24 Ocak 2017 Salı 12:26

Demirel in bahsettiği başkanlık sistemiyle şuanda tartıştığımız başkanlık sistemi arasında hiç bir benzerlik yok Demirel güçler ayrılığı olan başkanlık sistemini gündemine almıştı şuanda güçler birliği esaslı bir başkanlık sistemi tartışması söz konusu yani taban tabana zıt. Buradan manipülasyon kasmaya gerek yok sayın editörler.

ıspartalı mustafa

24 Ocak 2017 Salı 09:18

Sayın editör teprikler 2000 ISPARTALI İŞ BULUN BÖYLECE İŞsizlik biter sanırım selamlar

Aslı ASTARIYOK

23 Ocak 2017 Pazartesi 23:46

sonraları fikri hep değişti. chp hayır dediği için hep chp yi desteklemişti. omurgalı bi söz değildir kanaatimce..

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR