25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,745 TL
  • 5,574 TL
  • 199,47 TL
  • 101.138
ISPARTA 17°
LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

DEMİREL'E VEDA

Türkiye siyaset tarihinin yarım asrında görev alan 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, son yolculuğuna uğurlanıyor. Ankara'daki ilk tören, Güniz Sokak’taki evinin önünde yapıldı. İkinci tören ise yıllarca görev yaptığı Meclis’te yapılıyor. Demirel son kez evine gittiğinde Isparta'dan getirilen güllerle uğurlandı.

Isparta

Güniz Sokak'taki tören için bazı yollar kapatıldı. Yakınları ve sevenleri Güniz Sokak'a koştu.   

DEMİREL'iN CENAZE TÖRENİNDEN KARELER

Güven Hastanesi'nden alınan Süleyman Demirel'in naaşı,kortej eşliğinde Güniz Sokak'taki evinin önüne saat 07.50'de getirildi.

DEMİREL'İN NAAŞI HASTANEDEN BÖYLE ÇIKARILDI / Foto Galeri

NAAŞINA GÜL YAPRAKLARI

Burada askeri tören mangası tarafından cenaze aracından alınan Demirel'in Türk Bayrağı'na sarılı naaşı, tekbirler eşliğinde bahçeye bırakıldı.

Tabutun önünde, askerler tarafından Demirel'in fotoğrafı vekendisine layık görülen madalya ve nişanların yer aldığı çerçeveler taşındı.

Askerlerin omuzlarında taşınan Demirel'in naaşına Isparta'dan getirilen gül yaprakları atıldı, sokak gül sularıyla yıkandı.

Aile yakınları, eski siyaset arkadaşları Güniz Sokak'taDemirel'e veda ediyor.

Demirel'in naaşı başında doktoru Aylin Cesur, Hikmet Çetin,İsmet Sezgin ve İlhan Kesici konuşma yaptı.

DOKTORU AYLİN CESUR: İNSANIN ÖZ BABASI KADAR BİRİNİSEVEBİLECEĞİNİ ÖĞRENDİM

Demirel için saygı duruşunda bulunulmasıyla başlayan törende konuşan, Demirel'in doktoru Aylin Cesur, uzun yıllar 9. Cumhurbaşkanı Demirel'in doktorluğunu yaptığını belirtti.

Cesur, "Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı sunmak istiyorum. Hayatta her zaman doğru ve dürüst olmak gerektiğine, insan olmak gerektiğine, muhtaç olana yardım etmek gerektiğine, insanın her gün ne olursa olsun yeni bir umutla, yeni bir güne başlaması gerektiğini, Allah'a inanmanın en büyük göstergesinin vatana hizmet olması gerektiğine, Türkiye'yi sevmek gerektiğine, dünyayı sevmek gerektiğine, herkese eşit olmak gerektiğini sizden öğrendim" diye konuştu.

Demirel'in cenaze töreninde bir ilk yaşanacak.Demirel'ehavada iki F-16 eşlik edecek

Eski TBMM Başkanı Hikmet Çetin ise Demirel'in 20. yüzyılın2. yarısına damga vuran çok önemli bir siyasi olduğunu vurgulayarak, "Hiçödün vermediği konular demokrasi ve hukuk devletiydi" diye konuştu

Eski TBMM Başkanı İsmet Sezgin, "Aziz Cumhurbaşkanımım,sevgili abim" diye başladığı konuşmasında, demokrasi mücadelesinde Güniz Sokak'ın önemine dikkat çekti.

 

İLHAN KESİCİ DUA ETTİ

Süleyman Demirel'in kardeşi Şevket Demirel'in damadı CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici de aile adına dua etmek istediğini belirterek, "Cenabı Allah'tan aziz Cumhurbaşkanımıza rahmet niyaz ediyorum. Bizim inancımızda ecel, vadedir. Vade geldi, ecel geldi. Bununlailgili ayeti kerimeler var. Halkımız da buna 'vade doldu, ecel geldi' diyor.Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Allah taksiratını affetsin, hasenataçevirsin" ifadelerini kullandı.

Kesici, "Cenabı Hak cemaliyle müşerref eylesin, amin,amin, amin" dedikten sonra "Fatiha" okunmasını istedi.

Konuşmaların ardından, Çankaya Merkez Camisi İmam Hatibi Mehmet Doruk, Demirel için duygusal bir şekilde dua okudu.

DEMİREL'İN NAAŞI MECLİS'E GÖTÜRÜLDÜ

Demirel'in naaşı, Güniz Sokak'taki evinin önündeki ilk törenin ardından ikinci tören için TBMM'ye uğurlandı. Süleyman Demirel içindevlet töreni düzenlenecek.

Tören için ilk gelen lider MHP lideri Bahçeli oldu.Arkasından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da tören için yerini aldı.Yanyana duran Bahçeli ve Kılıçdaroğlu tokalaştı.

İŞTE TÖRENE KATILANLAR

Törene katılanlar arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, en yaşlı üye sıfatıyla Meclis'i açması beklenen CHP'nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski başbakanlardan Tansu Çiller,Bakanlar, CHP ve MHP'li vekiller de yer alıyor.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR