26 Mayıs 2018 Cumartesi

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,92 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

DEMİRALAY GURURLUYUZ DEDİ

Sağlık-Sen Şube Başkanı Erdal Demiralay,2 yıllık toplu sözleşme görüşmelerinde elde ettikleri ve halen geçerliliği devam eden 16, son ve 3. sözleşmede elde ettikleri 17 kazanımla birlikte toplam 33 maddelik kazanım sağladıklarını açıkladı.

Isparta

Sağlık-Sen Şube Başkanı Erdal Demiralay,Memur-Sen Konfederasyonu olarak kamu görevlileri adına hükümetle yaptıkları 3. Dönem toplu sözleşme görüşmelerinin mutabakatla sona erdiğini bildirdi. Bu önemli süreçte sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının yetkili sendikası Sağlık-Sen olarak toplu sözleşme masasında yerlerini aldıklarını ve teşkilatlarıyla birlikte gerek toplu sözleşme öncesinde yaptıkları yoğun çalışmalar, gerekse toplu sözleşme sürecinde ortaya koydukları kararlı mücadele sonucunda sağlık ve sosyal hizmet çalışanları adına çok önemli kazanımlar elde ettiklerini duyuran Demiralay, şunları söyledi; ‘’Bu vesile ile Sağlık-Sen Isparta Şubesi olarak öncelikle Genel Merkezimize elde ettiği kazanımlar için Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımız adına teşekkür ediyoruz.Sendikamız tarafından hükümetle yapılan görüşmeler sonucunda 3. Dönem toplu sözleşme masasında sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımız adına 17 maddelik kazanıma imza attık. Hatırlanacağı gibi 1. ve 2. dönem toplu sözleşme görüşmelerinde elde ettiğimiz ve halen geçerliliği devam eden 16 kazanımla birlikte toplamda sağladığımız 33 maddelik kazanım bizleri gururlandırıyor.

İŞTE O KAZANIMLAR

Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının yetkili sendikası Sağlık-Sen olarak 3. dönem toplu sözleşme masasında elde ettiğimiz kazanımları sizlerle paylaşmak istiyoruz:

1-MAAŞA YÜZDELİK ZAM: Bütün kamu görevlilerine; 2016 yılı için yüzde 6+5, 2017 için yüzde 3+4 zam elde ettik.

2-DÖNER SERMAYE KATSAYILARINA ARTIŞ: Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarında çalışan personelin döner sermaye tavan katsayısının 1.50’den 1.70’e çıkarılmasını ve hizmet alanı kadro unvan katsayılarının 0,05 puan artırılmasını sağladık! (350 bin sağlık çalışanını ilgilendiren bu kazanım ile GİH, TH, YH sınıfına 100 TL’ye kadar, sağlık hizmetleri sınıfına 200 TL’ye kadar ek ödeme kazandık.)

3-YILLIK İZİNLERDE DÖNER SERMAYE KESİNTİSİ: Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarında, Üniversite Hastaneleri’nde ve Adli Tıp Kurumu’nda görev yapanların ayda 5 güne, yılda 10 güne kadar olan yıllık izinlerinde döner sermayeden kesinti yapılmayacak! (Kazanımımız sayesinde Hekimlerde 150-500 TL, hekim dışında 50-150 TL zararı ortadan kaldırdık.)

4-YIPRANMA PAYI: 2016 yılından itibaren uygulanmak üzere sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilmesi için Bilim Kurulu kurulmasını sağladık!

5-EMEKLİ MAAŞ VE İKRAMİYESİ:Tüm çalışanlarımızın emekli maaşlarının ve emekli ikramiyesinin artmasını sağlayacak Özel Hizmet Tazminatı yansıtma oranlarının 15 puan artırılmasını sağladık. (Kazanımımız sayesinde emekli ikramiyesinin 3800 TL, emekli maşlarının 100 TL artırılmasını sağladık.)

6-2005’DEN SONRA MEMUR OLANLARA 1 DERECE: Hizmet kolumuza bağlı Sağlık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Adli Tıp Kurumu ve Üniversite Hastanelerinde 2005 yılından sonra göreve başlayan 300 bin çalışanımıza 1 Derece kazandık! (Kazanımımız sayesinde düşülen dereceye göre 250 TL’ye kadar ek kazanç elde edecek.)

7-ASPB’DE NÖBET ÜCRETLERİ: Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda nöbet tutan çalışanların nöbet ücretlerinin her nöbet günü için 4 saate haftada 12 saate çıkarılmasını sağladık! (Kazanımımız sayesinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda nöbet tutan yaklaşık iki bin personel 200 TL’ye kadar ek kazanç elde edecek.)

8-UZMAN EBE VE HEMŞİRELİK: Kanunla belirtilen uzman hemşirelik ve uzman ebelik şartlarını taşıyanların özel hizmet tazminatlarının 5 puan artırımlı ödenmesini sağladık! (Kazanımımız sayesinde uzman ebe ve uzman hemşireler 40 TL’ye kadar ek kazanç elde edecek.)

DEMİRALAY GURURLUYUZ DEDİ

9-4/C’LİLERE KADRO: Kazanımımız sayesinde 4/C’lilerin ve memur görevi ifa eden işçilerin kadroya geçirilmesi ile ilgili çalışma yapılacak.

10-4/C’LİLERE EK ÖDEME: Kazanımımız sayesinde 4/C’lilere 150 TL ek ödeme yapılmasını sağladık.

11-AFAD’IN BAĞLIK KAMPLARIN BULUNDUĞU İLLERİN TAVAN KATSAYISI: AFAD’a bağlı kampların bulunduğu illerde görev yapan hekim dışı sağlık çalışanlarının tavan katsayılarını 1.80’e çıkarılmasını sağladık! (Kazanımımız sayesinde bu illerde görev yapan sağlık çalışanlarının 200 TL’ye kadar ek kazanç elde edecek.)

12-112 PERSONELİNE NAKDİ YEMEK YARDIMI: Yemek hizmetinden faydalanamayan 112 personeline nakdi yemek yardımı yapılmasını sağladık! (Kazanımımız sayesinde yemek hizmetinden yararlanamayan 112 personeline 174 TL nakdi yemek bedeli ödenecek.)

13-ÜNİVERSİTE HASTANELERİNİN TAVAN KATSAYILARI: Üniversite hastanelerinde görev yapan sağlık personelinin tavan katsayılarının 1.50’den 1.70’e çıkarılmasını sağladık! (Kazanımımız sayesinde GİH, TH, YH sınıfına 100 TL’ye kadar, sağlık hizmetleri sınıfına 200 TL’ye kadar ek ödeme kazandık.)

14-ÜNİVERSİTE HASTANELERİNİN DÖNER SERMAYE KATSAYILARI: Üniversite hastanelerinde görev yapanların döner sermaye katsayılarının YÖK ile birlikte daha adil bir şekilde yeniden değerlendirilmesi kararını aldırdık!

15-ADLİ TIP KURUMU’NUN TAVAN KATSAYISI: Adli Tıp Kurumunda görev yapan personelden tavan katsayısı 1.50 olanların tavan katsayılarının 1.70’e çıkarılmasını sağladık! (Kazanımımız sayesinde Adli Tıp Kurumu personeli 150 TL’ye kadar ek kazanç elde edecek.)

16-ADLİ TIP KURUMU’NDA NÖBET TUTANLARIN KATSAYISI: Adli Tıp Kurumu’nda ölüm raporu ve otopsi nöbeti tutan çalışanların tavan katsayılarının yüzde 10 artırılmasını sağladık! (Kazanımımız sayesinde hekimler 500 TL’ye kadar, diğer çalışanlarımız 150 TL’ye kadar ek kazanç elde edecek.)

17-ENTEGRE HASTANELERİN ÖZELLİKLİ BİRİM KATSAYISI: Halk Sağlığı Kurumu’na bağlı entegre hastanelerin özellikli birim kadro unvan katsayıları 0,40’dan 0,50’ye çıkarıldı. (Kazanımımız sayesinde entegre hastanelerin özellikli biriminde görevli bir sağlık çalışanı 350 TL’ye kadar ek kazanç elde edecek.)

18-GEÇİCİ GÖREVLENDİRİLENLERİN DÖNER SERMAYESİ: Komisyon kararı aranmaksızın re’sen geçici görevlendirilenlere kadrosunun bulunduğu kurum veya görevlendirildiği kurumdan hangisinin döner sermayesi yüksek ise oradan döner sermaye ek ödemesi yapılacak!

19-ÜÇÜNCÜ SEVİYE ACİL SERVİS VE YOĞUN BAKIMLARA EK PUAN: Üçüncü seviye acil servis ve üçüncü seviye yoğun bakımlara döner sermayede 0,10 ek puan aldık! (Kazanımımız sayesinde bu birimde görevli bir sağlık çalışanı 250 TL’ye kadar ek kazanç elde edecek.)

20-ÜÇÜNCÜ BASAMAKTA GÖREV YAPAN UZMAN HEKİMLERİN DÖNER SERMAYE KATSAYISI: Üçüncü basamak sağlık tesislerinde görev yapan uzman hekimlerin hizmet alanı kadro unvan katsayılarını 2.50’ye çıkarılmasını sağladık! (Kazanımımız sayesinde bu birimde çalışan bir uzman hekim 350 TL’ye kadar ek kazanç elde edecek.)

21-112 SORUMLU SAĞLIK PERSONELİNE DÖNER SERMAYE KATSAYISI: 112 Acil Sağlık İstasyonu sorumlu sağlık personelinin hizmet alanı kadro unvan katsayısını 0.50’ye çıkarılmasını sağladık! (Kazanımımız sayesinde 112 Acil Sağlık İstasyonu sorumlu sağlık personeli 400 TL’ye kadar ek kazanç elde edecek.)

22-ÇEVRE SAĞLIĞI VE TÜTÜN DENETİMİ YAPANLARA EK PUAN: Çevre Sağlığı ve tütün denetimi yapan personele yüzde 5 ek puan aldık! (Kazanımımız sayesinde bu birimde görevli bir sağlık çalışanı 100 TL’ye kadar ek kazanç elde edecek.)

23-CUMA NAMAZI İZNİ: Cuma Namazı saatinde kamu görevlileri 2 saat izinli sayılacak.

24-ŞEF VE SİVİL SAVUNMA UZMANLARINA EK PUAN: Şef ve Sivil Savunma Uzmanlarının özel hizmet tazminatlarına ek 5 puan aldık. (Kazanımımız sayesinde Şef ve Sivil Savunma uzmanları 40 TL ek ücret elde edecek.)

HAMASETE RAĞMEN YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ

Bir kez daha altını çizerek söylemek istiyoruz; Sendikal kazanımlarımızı elde ederken Sağlık-Sen olarak hamasete ve emek hırsızlarına rağmen diyaloğa, bilimsel temelli çalışmalara ve araştırmalara önem vererek, tüm teşkilatımızla birlikte yekvücut halinde yolumuza devam etmeyi ilke olarak kabul ediyoruz. Bu anlayışımızdan da hiçbir zaman taviz vermeyi düşünmüyoruz. Hizmet kolumuzdaki diğer malum sendikaların çalışanlarımızın son derece önemsediği ve büyük bir sevinçle karşıladığı az önce saydığımız kazanımları değersizleştirme çabasında olmalarına da elbette ki şaşırmıyor ve ortaya koydukları bu trajikomik çabalarını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.Bugüne kadar çalışanlarımızın yaşadığı mağduriyetleri gidermek adına sürdürdüğümüz mücadele bundan sonra da hız kesmeyecektir. Üyelerimizin haklı talep ve beklentilerinin tamamı kazanıma dönüşene kadar Sağlık-Sen olarak sendikal mücadelemize bıkmadan yılmadan usanmadan devam edeceğiz.’’

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

hasan

01 Eylül 2015 Salı 09:35

sağlık sen li molmak güzel

veli

01 Eylül 2015 Salı 09:28

işte benim başkanım bu

CUMA NAMAZI

01 Eylül 2015 Salı 03:28

KARDEŞ ÖNCE KENDİNLE BARIŞ AKLI SIRA KAFA GEÇİYORSUN HERHALDE AMA SENİN KAFAN YERİNDE DEĞİL ANLAŞILAN.ERDAL NEFRETİ CUMA İLE VE KOCAMAN MEMURSEN CAMİASI İLE UĞRAŞMAYA YAKIŞIK ALMAZ

kafatascı

01 Eylül 2015 Salı 16:36

Kardeş bence istismardan vazgeçin.ECNEBİ MEMLEKETİNDEMİYİZ Kİ CUMA NAMAZI KILAMIYORDUK.HER MÜSLÜMAN MEMUR BU MEMLEKKETTE CUMA NAMAZI KILIYORDU BUNDAN SONRADA KILACAK.BUNUDA KİMSEYE İSTİSMAR ETTİRMEM.DİN ÜZERİNDEN KURBAN KESMEYİN.SEN HERALDE BELEŞDEN BİYERLERDE MÜDÜRSÜN YADA İYİ KAZANIYORSUN DEMEK Kİ İDARECİSİN.EĞER MÜSLÜMANIM DİYORSAN DİĞER ARKADAŞLARINI NEDEN DÜŞÜNMÜYORSUN.

ERDAL VEKİL

31 Ağustos 2015 Pazartesi 23:39

YA CUMA NAMAZINI KILAMIYORDUK.MEMURSEN HALLETTİ.BİDE CUMA NAMAZINA İZİN VERMEYEN AMİR VAR MI?VARSA MEMURSENE SÖYLEYİN HEMEN HALLEDER.ZATEN BU MEMURSEN OLMASA MEMURLARIN HALİ HARAP.ADAMLAR BİSÜRÜ ZAM ALDI.MEMURLAR BU PARALARI NEREYE KOYACAK.CUMA NAMAZI KILAMIYORDUK ONU DA HALLETTİLER.ARTIK ERDALI ÖDÜLLENDİRMEK LAZIM.ÖZELLİKLE HASTANE OKADAR NÖBET VE DÖNER SERMAYENİZDE ARTIŞ OLDU.DOKTORLARI YAKALADINIZ ARTIK.4 KÖŞESİNİZ ARTIK.YÜRÜ BE ERDAL

Ahmet

30 Ağustos 2015 Pazar 16:13

Bir halk sağlığı çalışanı olarak ERDAL BAŞKANIMI VE RAMAZAN MÜDÜRÜMÜ ÇOK SEVİYORUM ALLAH EKSİKLİKLERİNİ GÖSTERMEDİN

Güllü

30 Ağustos 2015 Pazar 16:09

Evet bir zamanlar erdalsen diyorlardı artık sağlık sen ve memur sen imizi bütün çalışanlar biliyorlar

Güllü

30 Ağustos 2015 Pazar 16:09

Evet bir zamanlar erdalsen diyorlardı artık sağlık sen ve memur sen imizi bütün çalışanlar biliyorlar

Ayla

30 Ağustos 2015 Pazar 16:07

Sağlık sen li olmak güzel bir dıygu

AYŞE

30 Ağustos 2015 Pazar 15:59

ABLAM BAŞARILARIN DEVAMLI OLSUN İNŞAALLAH.

Sağlık emekçisi

30 Ağustos 2015 Pazar 15:58

Bu Erdal ın çocukluğunu bilirim doğrusu bu oğlan bizim oğlanmı bazen şaşıyorum. Aferim ERDAL A

Emekçi

30 Ağustos 2015 Pazar 15:52

SENİ SEVIYORUZ BAŞKANIM. BAŞARILARINIZIN DEVAMI İÇİN YÜCE YARADANA DUACIYIZ

Emekçi

30 Ağustos 2015 Pazar 15:52

SENİ SEVIYORUZ BAŞKANIM. BAŞARILARINIZIN DEVAMI İÇİN YÜCE YARADANA DUACIYIZ

Veli

30 Ağustos 2015 Pazar 15:50

Kardeşimin ve ekibinin başarılarının Devamını dilerim

Veli

30 Ağustos 2015 Pazar 15:50

Kardeşimin ve ekibinin başarılarının Devamını dilerim

Sağlık

29 Ağustos 2015 Cumartesi 22:35

Allah her ile böyle sendika başkanı nasip eylesin.

EDİP

29 Ağustos 2015 Cumartesi 15:17

ARKADAŞLAR AMAN HA ELEŞTİRİLERİMİZE DIKKAT EDELİM ELEŞTİRDİĞİNİZ INSANLARDAN DAHA AŞAĞI SEVİYEYE DÜŞMEYELİM

TSS Ürür kervan yürür

29 Ağustos 2015 Cumartesi 09:37

TSS nin başkanı geçenlerde basın kuruluşlarına 3 sayfa basın bildirisi göndermiş toplu sözleşmenin memur lehine olmadığıyla alakalı.Bunu herkes bilmez ama Sağlık-senden önce 10 yıl Türk Sağlıksen yetkili sendikaydı.Göstersinler bir tane çaktıkları çiviyi.Göstersinler çalışanların lehine 1 tane kazanımlarını.Ama adamlar yüzsüz.Ön bahçeleri MHP gibi sadece saldırırlar başkada bir icraat göremezsiniz.

MAZİ

31 Ağustos 2015 Pazartesi 23:29

KARDEŞ SEN TSS DEĞİL ÖNCE BİRİLERİNİN TÜRKİYE CUMHURİYETİ YERİNE TC DEDİĞİ GİBİ ÖNCE ELEŞTİRDİĞİN SENDİKANIN İSMİNİ ÖNCE ORAYA DÜZGÜN YAZ.O SENDİKANIN ADI TURK SAĞLIK SEN DİR.HAMGİ ÇİYİ NEREYE ÇAKTIĞIMIZA GELİNCE.ERDAL BAŞKANIN OZAMAN ÜYEMİZDE HANGİ ÇİVİYİ NEREYE ÇAKTIĞIMIZI O BİLİYOR SÖYLESİN SANA.SONRA TARLAYA BAHÇEYE GELİNCE KİMİN NERNİN BAHÇESİ OLDUĞU GAYET ORTADA.ASLINDA BU SENEDE SİZ ERDAL BAŞKANINIZI VEKİL GÖNDERİN.BAK GEÇEN SENE GENEL BAŞKANINIZ BAŞARILI SÖZLEŞME İMZALADI.ŞİMDİ VEKİL.

Halil

29 Ağustos 2015 Cumartesi 08:59

KARDEŞ ELBETTE EKSIKLERI VAR NETİCEDE BUNLARDA INSAN AMA BAZILARI GIBI KISLANÇLIK KIRİZİNE GİRİPTE MEMUR DÜŞMANI FALAN GIBI ABUK SABUK LAFLAR ETMEMEK LAZIM. NAZAR ETME NE OLUR ÇALIŞ SENINSE OLUR

AVNİ

29 Ağustos 2015 Cumartesi 08:57

yorumcu arkadaşlar bu kadarda y... olmaz azıcıkta eleştiri yapın yahu hiç mi eksikleri yo

Emekçi

29 Ağustos 2015 Cumartesi 08:55

Lafa Söze fazla bakmadan fazlada gaza gelmeden yolunuza devam edin İNŞAALLAH

E Ç

29 Ağustos 2015 Cumartesi 08:53

ÇALIŞANA YARADAN YARDIM EDİYOR DURMAK YOK YOLA DEVAM

SEMRA

29 Ağustos 2015 Cumartesi 08:51

Biz Başkanı'mız ve ekibini seviyoruz be ALLAH(CC) yolunuzu açık etsin İNŞAALLAH

Hatice

29 Ağustos 2015 Cumartesi 06:09

bide yıpranma oldumu tamam gari. Emeğinize sağlık

112 Ali

28 Ağustos 2015 Cuma 21:48

Emeği geçenlerden Allah Razı olsun

Sağlıkçı

28 Ağustos 2015 Cuma 20:23

RAMAZAN KARDEŞ KIMSIN BİLMİYORUM AMA DOĞRU SÖZE NE DENİR SÖYLEDİKLERİNE BİR SAĞLIKÇI OLARAK KATILMAMAK MÜMKÜN DEĞİL

Ramazan

28 Ağustos 2015 Cuma 19:39

Birileri ağzından çıkanı kulağı duymadan memur düşmanı gibi laflar etsede böyle düşmanlığa can feda eksilkler elbette var ama biz bir zamanlar birilerinin ne yaptığınıda gördük durmak yok yola devam sizinleyiz büyük başkan ... ürür ... yürür selametle

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR