visitor analyticsvisitor analytics
23 Temmuz 2017 Pazar 11:49

DEMİRALAY GURURLUYUZ DEDİ

DEMİRALAY GURURLUYUZ DEDİ
28 Ağustos 2015 Cuma 18:17

Sağlık-Sen Şube Başkanı Erdal Demiralay,2 yıllık toplu sözleşme görüşmelerinde elde ettikleri ve halen geçerliliği devam eden 16, son ve 3. sözleşmede elde ettikleri 17 kazanımla birlikte toplam 33 maddelik kazanım sağladıklarını açıkladı.

Sağlık-Sen Şube Başkanı Erdal Demiralay,Memur-Sen Konfederasyonu olarak kamu görevlileri adına hükümetle yaptıkları 3. Dönem toplu sözleşme görüşmelerinin mutabakatla sona erdiğini bildirdi. Bu önemli süreçte sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının yetkili sendikası Sağlık-Sen olarak toplu sözleşme masasında yerlerini aldıklarını ve teşkilatlarıyla birlikte gerek toplu sözleşme öncesinde yaptıkları yoğun çalışmalar, gerekse toplu sözleşme sürecinde ortaya koydukları kararlı mücadele sonucunda sağlık ve sosyal hizmet çalışanları adına çok önemli kazanımlar elde ettiklerini duyuran Demiralay, şunları söyledi; ‘’Bu vesile ile Sağlık-Sen Isparta Şubesi olarak öncelikle Genel Merkezimize elde ettiği kazanımlar için Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımız adına teşekkür ediyoruz.Sendikamız tarafından hükümetle yapılan görüşmeler sonucunda 3. Dönem toplu sözleşme masasında sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımız adına 17 maddelik kazanıma imza attık. Hatırlanacağı gibi 1. ve 2. dönem toplu sözleşme görüşmelerinde elde ettiğimiz ve halen geçerliliği devam eden 16 kazanımla birlikte toplamda sağladığımız 33 maddelik kazanım bizleri gururlandırıyor.

İŞTE O KAZANIMLAR

Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının yetkili sendikası Sağlık-Sen olarak 3. dönem toplu sözleşme masasında elde ettiğimiz kazanımları sizlerle paylaşmak istiyoruz:

1-MAAŞA YÜZDELİK ZAM: Bütün kamu görevlilerine; 2016 yılı için yüzde 6+5, 2017 için yüzde 3+4 zam elde ettik.

2-DÖNER SERMAYE KATSAYILARINA ARTIŞ: Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarında çalışan personelin döner sermaye tavan katsayısının 1.50’den 1.70’e çıkarılmasını ve hizmet alanı kadro unvan katsayılarının 0,05 puan artırılmasını sağladık! (350 bin sağlık çalışanını ilgilendiren bu kazanım ile GİH, TH, YH sınıfına 100 TL’ye kadar, sağlık hizmetleri sınıfına 200 TL’ye kadar ek ödeme kazandık.)

3-YILLIK İZİNLERDE DÖNER SERMAYE KESİNTİSİ: Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarında, Üniversite Hastaneleri’nde ve Adli Tıp Kurumu’nda görev yapanların ayda 5 güne, yılda 10 güne kadar olan yıllık izinlerinde döner sermayeden kesinti yapılmayacak! (Kazanımımız sayesinde Hekimlerde 150-500 TL, hekim dışında 50-150 TL zararı ortadan kaldırdık.)

4-YIPRANMA PAYI: 2016 yılından itibaren uygulanmak üzere sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilmesi için Bilim Kurulu kurulmasını sağladık!

5-EMEKLİ MAAŞ VE İKRAMİYESİ:Tüm çalışanlarımızın emekli maaşlarının ve emekli ikramiyesinin artmasını sağlayacak Özel Hizmet Tazminatı yansıtma oranlarının 15 puan artırılmasını sağladık. (Kazanımımız sayesinde emekli ikramiyesinin 3800 TL, emekli maşlarının 100 TL artırılmasını sağladık.)

6-2005’DEN SONRA MEMUR OLANLARA 1 DERECE: Hizmet kolumuza bağlı Sağlık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Adli Tıp Kurumu ve Üniversite Hastanelerinde 2005 yılından sonra göreve başlayan 300 bin çalışanımıza 1 Derece kazandık! (Kazanımımız sayesinde düşülen dereceye göre 250 TL’ye kadar ek kazanç elde edecek.)

7-ASPB’DE NÖBET ÜCRETLERİ: Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda nöbet tutan çalışanların nöbet ücretlerinin her nöbet günü için 4 saate haftada 12 saate çıkarılmasını sağladık! (Kazanımımız sayesinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda nöbet tutan yaklaşık iki bin personel 200 TL’ye kadar ek kazanç elde edecek.)

8-UZMAN EBE VE HEMŞİRELİK: Kanunla belirtilen uzman hemşirelik ve uzman ebelik şartlarını taşıyanların özel hizmet tazminatlarının 5 puan artırımlı ödenmesini sağladık! (Kazanımımız sayesinde uzman ebe ve uzman hemşireler 40 TL’ye kadar ek kazanç elde edecek.)

DEMİRALAY GURURLUYUZ DEDİ

9-4/C’LİLERE KADRO: Kazanımımız sayesinde 4/C’lilerin ve memur görevi ifa eden işçilerin kadroya geçirilmesi ile ilgili çalışma yapılacak.

10-4/C’LİLERE EK ÖDEME: Kazanımımız sayesinde 4/C’lilere 150 TL ek ödeme yapılmasını sağladık.

11-AFAD’IN BAĞLIK KAMPLARIN BULUNDUĞU İLLERİN TAVAN KATSAYISI: AFAD’a bağlı kampların bulunduğu illerde görev yapan hekim dışı sağlık çalışanlarının tavan katsayılarını 1.80’e çıkarılmasını sağladık! (Kazanımımız sayesinde bu illerde görev yapan sağlık çalışanlarının 200 TL’ye kadar ek kazanç elde edecek.)

12-112 PERSONELİNE NAKDİ YEMEK YARDIMI: Yemek hizmetinden faydalanamayan 112 personeline nakdi yemek yardımı yapılmasını sağladık! (Kazanımımız sayesinde yemek hizmetinden yararlanamayan 112 personeline 174 TL nakdi yemek bedeli ödenecek.)

13-ÜNİVERSİTE HASTANELERİNİN TAVAN KATSAYILARI: Üniversite hastanelerinde görev yapan sağlık personelinin tavan katsayılarının 1.50’den 1.70’e çıkarılmasını sağladık! (Kazanımımız sayesinde GİH, TH, YH sınıfına 100 TL’ye kadar, sağlık hizmetleri sınıfına 200 TL’ye kadar ek ödeme kazandık.)

14-ÜNİVERSİTE HASTANELERİNİN DÖNER SERMAYE KATSAYILARI: Üniversite hastanelerinde görev yapanların döner sermaye katsayılarının YÖK ile birlikte daha adil bir şekilde yeniden değerlendirilmesi kararını aldırdık!

15-ADLİ TIP KURUMU’NUN TAVAN KATSAYISI: Adli Tıp Kurumunda görev yapan personelden tavan katsayısı 1.50 olanların tavan katsayılarının 1.70’e çıkarılmasını sağladık! (Kazanımımız sayesinde Adli Tıp Kurumu personeli 150 TL’ye kadar ek kazanç elde edecek.)

16-ADLİ TIP KURUMU’NDA NÖBET TUTANLARIN KATSAYISI: Adli Tıp Kurumu’nda ölüm raporu ve otopsi nöbeti tutan çalışanların tavan katsayılarının yüzde 10 artırılmasını sağladık! (Kazanımımız sayesinde hekimler 500 TL’ye kadar, diğer çalışanlarımız 150 TL’ye kadar ek kazanç elde edecek.)

17-ENTEGRE HASTANELERİN ÖZELLİKLİ BİRİM KATSAYISI: Halk Sağlığı Kurumu’na bağlı entegre hastanelerin özellikli birim kadro unvan katsayıları 0,40’dan 0,50’ye çıkarıldı. (Kazanımımız sayesinde entegre hastanelerin özellikli biriminde görevli bir sağlık çalışanı 350 TL’ye kadar ek kazanç elde edecek.)

18-GEÇİCİ GÖREVLENDİRİLENLERİN DÖNER SERMAYESİ: Komisyon kararı aranmaksızın re’sen geçici görevlendirilenlere kadrosunun bulunduğu kurum veya görevlendirildiği kurumdan hangisinin döner sermayesi yüksek ise oradan döner sermaye ek ödemesi yapılacak!

19-ÜÇÜNCÜ SEVİYE ACİL SERVİS VE YOĞUN BAKIMLARA EK PUAN: Üçüncü seviye acil servis ve üçüncü seviye yoğun bakımlara döner sermayede 0,10 ek puan aldık! (Kazanımımız sayesinde bu birimde görevli bir sağlık çalışanı 250 TL’ye kadar ek kazanç elde edecek.)

20-ÜÇÜNCÜ BASAMAKTA GÖREV YAPAN UZMAN HEKİMLERİN DÖNER SERMAYE KATSAYISI: Üçüncü basamak sağlık tesislerinde görev yapan uzman hekimlerin hizmet alanı kadro unvan katsayılarını 2.50’ye çıkarılmasını sağladık! (Kazanımımız sayesinde bu birimde çalışan bir uzman hekim 350 TL’ye kadar ek kazanç elde edecek.)

21-112 SORUMLU SAĞLIK PERSONELİNE DÖNER SERMAYE KATSAYISI: 112 Acil Sağlık İstasyonu sorumlu sağlık personelinin hizmet alanı kadro unvan katsayısını 0.50’ye çıkarılmasını sağladık! (Kazanımımız sayesinde 112 Acil Sağlık İstasyonu sorumlu sağlık personeli 400 TL’ye kadar ek kazanç elde edecek.)

22-ÇEVRE SAĞLIĞI VE TÜTÜN DENETİMİ YAPANLARA EK PUAN: Çevre Sağlığı ve tütün denetimi yapan personele yüzde 5 ek puan aldık! (Kazanımımız sayesinde bu birimde görevli bir sağlık çalışanı 100 TL’ye kadar ek kazanç elde edecek.)

23-CUMA NAMAZI İZNİ: Cuma Namazı saatinde kamu görevlileri 2 saat izinli sayılacak.

24-ŞEF VE SİVİL SAVUNMA UZMANLARINA EK PUAN: Şef ve Sivil Savunma Uzmanlarının özel hizmet tazminatlarına ek 5 puan aldık. (Kazanımımız sayesinde Şef ve Sivil Savunma uzmanları 40 TL ek ücret elde edecek.)

HAMASETE RAĞMEN YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ

Bir kez daha altını çizerek söylemek istiyoruz; Sendikal kazanımlarımızı elde ederken Sağlık-Sen olarak hamasete ve emek hırsızlarına rağmen diyaloğa, bilimsel temelli çalışmalara ve araştırmalara önem vererek, tüm teşkilatımızla birlikte yekvücut halinde yolumuza devam etmeyi ilke olarak kabul ediyoruz. Bu anlayışımızdan da hiçbir zaman taviz vermeyi düşünmüyoruz. Hizmet kolumuzdaki diğer malum sendikaların çalışanlarımızın son derece önemsediği ve büyük bir sevinçle karşıladığı az önce saydığımız kazanımları değersizleştirme çabasında olmalarına da elbette ki şaşırmıyor ve ortaya koydukları bu trajikomik çabalarını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.Bugüne kadar çalışanlarımızın yaşadığı mağduriyetleri gidermek adına sürdürdüğümüz mücadele bundan sonra da hız kesmeyecektir. Üyelerimizin haklı talep ve beklentilerinin tamamı kazanıma dönüşene kadar Sağlık-Sen olarak sendikal mücadelemize bıkmadan yılmadan usanmadan devam edeceğiz.’’

sağlık sen

hasan
01 Eylül 2015 Salı 09:35

sağlık sen li molmak güzel

0 Beğendim
6 Beğenmedim
 
Yanıtla

başkanım

veli
01 Eylül 2015 Salı 09:28

işte benim başkanım bu

0 Beğendim
6 Beğenmedim
 
Yanıtla

ERDAL VEKİL E CEVEP

CUMA NAMAZI
01 Eylül 2015 Salı 03:28

KARDEŞ ÖNCE KENDİNLE BARIŞ AKLI SIRA KAFA GEÇİYORSUN HERHALDE AMA SENİN KAFAN YERİNDE DEĞİL ANLAŞILAN.ERDAL NEFRETİ CUMA İLE VE KOCAMAN MEMURSEN CAMİASI İLE UĞRAŞMAYA YAKIŞIK ALMAZ

0 Beğendim
4 Beğenmedim
 
Yanıtla

CUMA NAMAZI

ERDAL VEKİL
31 Ağustos 2015 Pazartesi 23:39

YA CUMA NAMAZINI KILAMIYORDUK.MEMURSEN HALLETTİ.BİDE CUMA NAMAZINA İZİN VERMEYEN AMİR VAR MI?VARSA MEMURSENE SÖYLEYİN HEMEN HALLEDER.ZATEN BU MEMURSEN OLMASA MEMURLARIN HALİ HARAP.ADAMLAR BİSÜRÜ ZAM ALDI.MEMURLAR BU PARALARI NEREYE KOYACAK.CUMA NAMAZI KILAMIYORDUK ONU DA HALLETTİLER.ARTIK ERDALI ÖDÜLLENDİRMEK LAZIM.ÖZELLİKLE HASTANE OKADAR NÖBET VE DÖNER SERMAYENİZDE ARTIŞ OLDU.DOKTORLARI YAKALADINIZ ARTIK.4 KÖŞESİNİZ ARTIK.YÜRÜ BE ERDAL

4 Beğendim
10 Beğenmedim
 
Yanıtla

HALK SAĞLIĞI

Ahmet
30 Ağustos 2015 Pazar 16:13

Bir halk sağlığı çalışanı olarak ERDAL BAŞKANIMI VE RAMAZAN MÜDÜRÜMÜ ÇOK SEVİYORUM ALLAH EKSİKLİKLERİNİ GÖSTERMEDİN

5 Beğendim
8 Beğenmedim
 
Yanıtla

Gülkent

Güllü
30 Ağustos 2015 Pazar 16:09

Evet bir zamanlar erdalsen diyorlardı artık sağlık sen ve memur sen imizi bütün çalışanlar biliyorlar

3 Beğendim
7 Beğenmedim
 
Yanıtla

Gülkent

Güllü
30 Ağustos 2015 Pazar 16:09

Evet bir zamanlar erdalsen diyorlardı artık sağlık sen ve memur sen imizi bütün çalışanlar biliyorlar

11 Beğendim
7 Beğenmedim
 
Yanıtla

IDH

Ayla
30 Ağustos 2015 Pazar 16:07

Sağlık sen li olmak güzel bir dıygu

5 Beğendim
7 Beğenmedim
 
Yanıtla

KARDEŞ

AYŞE
30 Ağustos 2015 Pazar 15:59

ABLAM BAŞARILARIN DEVAMLI OLSUN İNŞAALLAH.

7 Beğendim
7 Beğenmedim
 
Yanıtla

sağlık sen

Sağlık emekçisi
30 Ağustos 2015 Pazar 15:58

Bu Erdal ın çocukluğunu bilirim doğrusu bu oğlan bizim oğlanmı bazen şaşıyorum. Aferim ERDAL A

7 Beğendim
7 Beğenmedim
 
Yanıtla

BAŞKAN

Emekçi
30 Ağustos 2015 Pazar 15:52

SENİ SEVIYORUZ BAŞKANIM. BAŞARILARINIZIN DEVAMI İÇİN YÜCE YARADANA DUACIYIZ

9 Beğendim
7 Beğenmedim
 
Yanıtla

BAŞKAN

Emekçi
30 Ağustos 2015 Pazar 15:52

SENİ SEVIYORUZ BAŞKANIM. BAŞARILARINIZIN DEVAMI İÇİN YÜCE YARADANA DUACIYIZ

6 Beğendim
7 Beğenmedim
 
Yanıtla

sağlık sen

Veli
30 Ağustos 2015 Pazar 15:50

Kardeşimin ve ekibinin başarılarının Devamını dilerim

7 Beğendim
7 Beğenmedim
 
Yanıtla

sağlık sen

Veli
30 Ağustos 2015 Pazar 15:50

Kardeşimin ve ekibinin başarılarının Devamını dilerim

7 Beğendim
7 Beğenmedim
 
Yanıtla

Sağlık

Sağlık
29 Ağustos 2015 Cumartesi 22:35

Allah her ile böyle sendika başkanı nasip eylesin.

9 Beğendim
7 Beğenmedim
 
Yanıtla

EDEB

EDİP
29 Ağustos 2015 Cumartesi 15:17

ARKADAŞLAR AMAN HA ELEŞTİRİLERİMİZE DIKKAT EDELİM ELEŞTİRDİĞİNİZ INSANLARDAN DAHA AŞAĞI SEVİYEYE DÜŞMEYELİM

7 Beğendim
7 Beğenmedim
 
Yanıtla

Emeği geçenlerden allah razı olsun

TSS Ürür kervan yürür
29 Ağustos 2015 Cumartesi 09:37

TSS nin başkanı geçenlerde basın kuruluşlarına 3 sayfa basın bildirisi göndermiş toplu sözleşmenin memur lehine olmadığıyla alakalı.Bunu herkes bilmez ama Sağlık-senden önce 10 yıl Türk Sağlıksen yetkili sendikaydı.Göstersinler bir tane çaktıkları çiviyi.Göstersinler çalışanların lehine 1 tane kazanımlarını.Ama adamlar yüzsüz.Ön bahçeleri MHP gibi sadece saldırırlar başkada bir icraat göremezsiniz.

7 Beğendim
6 Beğenmedim
 
Yanıtla

AVNİYE CEVAP

Halil
29 Ağustos 2015 Cumartesi 08:59

KARDEŞ ELBETTE EKSIKLERI VAR NETİCEDE BUNLARDA INSAN AMA BAZILARI GIBI KISLANÇLIK KIRİZİNE GİRİPTE MEMUR DÜŞMANI FALAN GIBI ABUK SABUK LAFLAR ETMEMEK LAZIM. NAZAR ETME NE OLUR ÇALIŞ SENINSE OLUR

5 Beğendim
6 Beğenmedim
 
Yanıtla

ELEŞTİRİ

AVNİ
29 Ağustos 2015 Cumartesi 08:57

yorumcu arkadaşlar bu kadarda y... olmaz azıcıkta eleştiri yapın yahu hiç mi eksikleri yo

2 Beğendim
8 Beğenmedim
 
Yanıtla

Büyük başkan

Emekçi
29 Ağustos 2015 Cumartesi 08:55

Lafa Söze fazla bakmadan fazlada gaza gelmeden yolunuza devam edin İNŞAALLAH

10 Beğendim
6 Beğenmedim
 
Yanıtla

Başarı

E Ç
29 Ağustos 2015 Cumartesi 08:53

ÇALIŞANA YARADAN YARDIM EDİYOR DURMAK YOK YOLA DEVAM

8 Beğendim
6 Beğenmedim
 
Yanıtla

SAĞLIK SEN

SEMRA
29 Ağustos 2015 Cumartesi 08:51

Biz Başkanı'mız ve ekibini seviyoruz be ALLAH(CC) yolunuzu açık etsin İNŞAALLAH

9 Beğendim
6 Beğenmedim
 
Yanıtla

yıpranma

Hatice
29 Ağustos 2015 Cumartesi 06:09

bide yıpranma oldumu tamam gari. Emeğinize sağlık

7 Beğendim
6 Beğenmedim
 
Yanıtla

TŞK

112 Ali
28 Ağustos 2015 Cuma 21:48

Emeği geçenlerden Allah Razı olsun

4 Beğendim
9 Beğenmedim
 
Yanıtla

DOĞRU SÖZ

Sağlıkçı
28 Ağustos 2015 Cuma 20:23

RAMAZAN KARDEŞ KIMSIN BİLMİYORUM AMA DOĞRU SÖZE NE DENİR SÖYLEDİKLERİNE BİR SAĞLIKÇI OLARAK KATILMAMAK MÜMKÜN DEĞİL

7 Beğendim
9 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Sitemiz yapılan yorumlardan sorumlu tutulamaz.

DİĞER HABERLER

PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ DİKİLEN ÇİÇEKLERİN YÜZDE 20’SİNİ KENDİSİ ÜRETİYOR

PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ DİKİLEN ÇİÇEKLERİN YÜZDE 20’SİNİ KENDİSİ ÜRETİYOR

PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ DİKİLEN ÇİÇEKLERİN YÜZDE 20’SİNİ KENDİSİ ÜRETİYOR

ISPARTA PROTOKOLÜ BU DÜĞÜNDE BULUŞTU

ISPARTA PROTOKOLÜ BU DÜĞÜNDE BULUŞTU

ISPARTA PROTOKOLÜ BU DÜĞÜNDE BULUŞTU

BUNU YAPAN SÜRÜCÜLER YANDI! AF YOK MİLYONLARCA EHLİYETE EL KONULDU

BUNU YAPAN SÜRÜCÜLER YANDI! AF YOK MİLYONLARCA EHLİYETE EL KONULDU

BUNU YAPAN SÜRÜCÜLER YANDI! AF YOK MİLYONLARCA EHLİYETE EL KONULDU

VATANINA GÖZ DİKENİ EZ OĞUL EŞLİĞİNDE TATBİKAT

VATANINA GÖZ DİKENİ EZ OĞUL EŞLİĞİNDE TATBİKAT

VATANINA GÖZ DİKENİ EZ OĞUL EŞLİĞİNDE TATBİKAT

İL ÖZEL İDARESİ ESKİ ARAÇLARINI İHALE İLE SATACAK

İL ÖZEL İDARESİ ESKİ ARAÇLARINI İHALE İLE SATACAK

İL ÖZEL İDARESİ ESKİ ARAÇLARINI İHALE İLE SATACAK

MALİ BEY KÖFTE HİZMETE GİRDİ

MALİ BEY KÖFTE HİZMETE GİRDİ

MALİ BEY KÖFTE HİZMETE GİRDİ

ÇOK OKUNANLAR

ÖNE ÇIKANLAR

SONRAKİ HABER

REKTÖR MÜ OLUYOR?

REKTÖR MÜ OLUYOR?