21 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,521 TL
  • 5,311 TL
  • 186,41 TL
  • 102.410
ISPARTA 23°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

DEDE CEVAP VERDİ !

Eski Demokrat Parti İl Başkanı Hüseyin Dede ise MHP'den Belediye Meclisi üyeliğine aday olacağı yönündeki söylentilere cevap verdi.

Isparta
AK Parti ve MHP’den tekliflerin geldiği doğrulayan Dede, “Artık hizmet etme zamanı geldi. Bunları değerlendireceğiz” dedi -38 yıldır Demokrat Parti için koşturduğunu ve hala Demokrat Partili olduğunu belirten Dede, “Evet, bazı partilerden bize teklifler var. MHP ve AK Parti’den meclis üyeliği için. Tabi siyasette çizgi değiştirmek kolay bir olay değil. Yıllardır aynı partide şerefimizle, şanımızla ülkemize hizmet ettik, arkadaş, dost edindik. İnsanlar bizi bu Isparta’da sevdiyse, saydıysa bu bizim dik duruşumuzdandır. Tabi teklifler Belediye Meclis üyeliği yönünde. Artık partimizin Isparta’da belediye başkan adayı çıkarıp çıkarmayacağı belli değil bu teklifleri değerlendiriyoruz” dedi.

AĞIRLIK MHP KANADINDA ANCAK …

AK Parti ve MHP kanadından gelen tekliflerde ağırlığın MHP kanadında olduğunu vurgulayan Dede, “Ama ‘Hüseyin Dede MHP’ye geçti’ söylentileri doğru değil çünkü henüz daha kararımızı vermedik. Ama biz şundan yanayız; Memleketimize ve milletimize kim hizmet edecekse, kimler hizmet ediyor ise bunların yanında yer almaktan onur duyarız, gurur duyarız, şeref duyarız” diye konuştu.

DP’DE YAŞANANLAR BENİ ÇOK ÜZDÜ

Demokrat Parti ile ilgili yaşanan gelişmelere de açıklık getiren Dede, şöyle devam etti; “Geçtiğimiz hafta Demokrat Parti’nin büyük kongresi oldu. Biliyorsunuz biz bu partiye hizmet etmemize rağmen bazı insanlara battığımız için bizi Isparta’da il delegesi yazma lütfunda bulunmadılar. Bunlar beni çok üzdü. Ben bu partiye gençliğimi verdim, her şeyimi verdim. Bu partiden ben hiç bir şey istemedim. Görev verdilerse yaptım. Görev vermedikleri zaman ben şu göreve talibim demedim. Ama sağ olsun arkadaşlar hala birbirleriyle uğraşır durumdalar. Tabi bunlar bizi üzdü. Zaten iki elin sayılı parmağı kadar kalmış bir Demokrat Partiyiz. Genel Başkanımızın kongresi oluyor ne ulusal basında, ne yerel basında, nede bir açıklama dâhil yapılmıyor. Bunlar bizi üzüyor artık yaşımız kemale erdi, hizmet etme zamanı geldi. Böyle bir düşüncelerimiz var ama henüz net ve kesinleşmedi.

AVŞAR BEY İÇİN GELDİK

Ayrıca buraya MHP Sav Belediye Başkan Adayı Mustafa Avşar’ın daveti üzerine geldik. Ben Sav kasabasında doğum büyüdüm benim için Sav çok önemlidir. Yıllardır esnaflık yaptım, Sav’da 7’den 70’e herkesle bir hak hukukumuz vardır. Sevgi saygımız vardır birbirimize. Sav kasabası için beni kim çağırırsa gelirim bu parti değiştirdim anlamına gelmez. Birlik beraberlik için çağırdılar bende geldim. Sav kasabasında iyi bir hizmet yapacaklarına inandığım için arkadaşlarımın yanındayım.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR