24 Mayıs 2018 Perşembe

  • 4,556 TL
  • 5,357 TL
  • 200,52 TL
  • 101.892
ISPARTA 18°
GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

Dağlarımız FETÖ’nün işgali altında mı

15 Temmuz’ darbe girişiminde şehit olanların anısına İstanbul’da yapılması planlanan anıt için kullanılacak mermerin FETÖ’den tutuklu olan işadamı S. Ç’nin firmasından alındığının ortaya çıkmasına yönelik tepkiler sürerken o firmayla ilgili çarpıcı bir gelişme yaşandı...

Isparta

15 Temmuz’da FETÖ örgütünün gerçekleştirdiği darbe girişiminde şehit olanların anısına İstanbul’da yapılması planlanan anıt için kullanılacak mermerin, FETÖ’den tutuklu olan işadamı S. Ç’nin firmasından alındığının ortaya çıkmasına yönelik tepkiler sürerken o firmayla ilgili çarpıcı bir gelişme yaşandı. Isparta’nın Sütçüler ilçesine bağlı Yeşilyurt köyünde bulunan FETÖ tutuklusu S. Ç’nin ailesine ait "Çobanlar Mermer" firmasının ocağı çevresinde iki gün önce başlayan jandarma ablukası bugün de sürdü.

MERMER OCAKLARINDA GÖRÜLMEMİŞ OPERASYON

Isparta’nın Sütçüler ilçesine bağlı Yeşilyurt (Sığırlık) köyünde iki gündür görülmemiş bir operasyon yürütülüyor. Onlarca jandarma ve güvenlik güçleri eşliğinde bölgeye gelen ilgili kamu kurumu yetkilileri, iddiaya göre Yeşilyurt köyünde oldukça geniş bir alanda faaliyet yürüten mermer ocakları arasında yaşanan yol kavgası ve rödovans (kiralama) sorununu çözmeye çalışıyor.

YETKİLİLER NET BİR AÇIKLAMA YAPMADI

İki gün önce başlayan bu sabah saatlerinden itibaren yeniden hızlanan operasyonun ayrıntıları hakkında Isparta Valiliği başta olmak üzere bilgisine başvurduğumuz ilgili kamu kurumları net bir açıklama yapmazken yaşananları merakla izleyen köylüler ise olayı firmaların yol kavgasına bağlıyor.

Geçtiğimiz Şubat ayında yine bölgeye jandarmalar gelmiş ve mermer ocağının bulunduğu alan ablukaya alınmıştı.

FETÖ'CÜ FİRMA MERMER OCAĞINI KİRALADI

Ancak yaklaşık 300 hektarlık alanda faaliyet yürüten mermer ocaklarıyla ilgili yıllardır hukuk mücadelesi yürüten yöre köylülerinden Mahmut Aksu, jandarma eşliğinde yürütülen operasyonla ilgili çarpıcı bir iddiayı gündeme getirdi. Mahmut Aksu’nun iddiasına göre eski adı ‘Sığırlık’ olan Yeşilyurt köyünde mermer ocağı ruhsatı alan Denizli merkezli ‘Özçınar Elektrik ve Madencilik’ firması, ruhsata konu olan işletme sahasının bir bölümünü, Karmersan Mermer A.Ş ve Muğla merkezli Çobanlar Mermer Ltd. Şti. adında iki ayrı firmaya ‘rödovans’ usulüyle kiraladı.

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANITININ MERMERİ FETÖ'CÜ FİRMADAN

Özçınar firmasının anlaşma yoluyla mermer ocağını kiraya verdiği Çobanlar Mermer firmasının yöneticisi olan S. Ç., FETÖ kapsamında tutuklanan işadamları arasında bulunuyordu. 15 Temmuz darbe girişimi öncesinde devletten 33,5 milyon TL teşvik aldığı iddiasıyla gündeme gelen S. Ç.’nin şirketinin, 15 Temmuz şehitleri için İstanbul’da yapılması planlanan anıtın mermerinin de tedarikçisi olduğunun ortaya çıkması tepki çekmişti.

'FETÖ'CÜ FİRMA ADINI DEĞİŞTİRİP ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYOR'

Isparta’daki mermer ocağında süren operasyonun ayrıntıları hakkında yetkililerden bir açıklama beklenirken, FETÖ’cü mermer şirketi iddiasını ortaya atan Mahmut Aksu, “Olayın iki firma arasındaki yol kavgası olduğu söyleniyor. Eğer bunca jandarmanın buraya gelmesi, devletinin valisinin, jandarma komutanının gelmesi sadece yol içinse ortada bir gariplik var. Sorun yol olsa arazinin her yanında yol açılıp çözülebilir. Burada 2011 yılından bu yana anlatmaya çalıştığımız pislikler şimdi ortaya çıkmaya başladı. Sahibi FETÖ’den tutuklu olan firmanın adını değiştirerek burada faaliyetine devam ettiği iddia ediliyor. Burada yaşanan budur” diye konuştu.

Tartışmaların odağındaki mermer ocağı sahasının tarihi kalıntıların bulunduğu alanda yer aldığını da öne süren Aksu, yetkililerin bir an önce konuyla ilgili açıklama yaparak kamuoyunu bu konuda aydınlatmaları gerektiğini de sözlerine ekledi.

HABER:Yusuf Yavuz

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

HAREKET EDEN ROBOTLAR

14 Mayıs 2017 Pazar 22:29

AVRUPADAKI BIRCOK CEMEAT VE DERNEKLERI AVRUPA ÜLKELERI SIZI TANIYACAK; INANC VERGILERINDEN PAY VERECEK, DINI BAYRAMLARIDA TATIL VERECEK ISLAMI RESMI DIN KABUL EDECEK AMA SIZLERDE ÜZERLERINIZE DÜSEN VAZIFELERI YERINE GETIRMENIZ LAZIM DIYEREK FETÖ SISTEMINI YERLESTIRDILER! BIRINCI YERLESTIRDIKLERI SISTEM MERKEZI SISTEME GECIRMEK VE CEMEATLER MERKEZI SISTEMDEN BIR EMIRLE HAREKETE GECIRILMEKTE! ARTIK BU KALABALIKLAR ALLAH VE RASULÜ NEDIYOR DEMEDEN, ABILER, ABLALAR; MERKEZ EMREDIYOR DIYE YAPIYORLAR!

Murat Arica

14 Mayıs 2017 Pazar 20:24

HBB adlı arkasinda bakan oldugu idda edilen firmadan soz neden edilmemekte basina kac defa videolar gonderildi neden yayinlanmadi HBB firmasi bir sekilde durdurdu.sizin evinizden izinsiz biri gecebilirmi HBB firmasi bunu yapmaya calismakta.jandarma ise iki firma arasinda kavga olmasin diye guvenligi saglamakta.

MAHMUT AKSU

15 Mayıs 2017 Pazartesi 10:42

Yayınlanmadığı dediğin haberleri ve bilgileri mahmutaksuay@gmail.com adresine gönderirseniz basına iletmeye çalışırız.

mahmut aksu

15 Mayıs 2017 Pazartesi 09:23

eğer niyetiniz gerçekten iyi ise Bana iletirseniz ilgili belge ve videoları yayınlatmaya çalışırım. büyük ihtimalle beni tanıyorsunuzdur. yapacağımı bilirsiniz.o ocaklardaki tüm pislikleri biliyorum. mahkemem de devam ediyor ilgililer hakkında

yasin

13 Mayıs 2017 Cumartesi 11:53

cevre ve sehırcılık kurumu faalıyet durdurulması kararı vermıs mı bakılsın ? verıldıyse neden mudahale edılmedı onada bakılsın. faalıyet durdurma kararı veren savcı hakım varsa ve hala bu fırma kendı ısmıyle yada ısım degıstırerek calısmaya devam ettıyse bu savcı yada hakımler ne iş yapar bunlarda arastırılsın... verılen tesfıkler sadece maddı yardım mı yoksa arazı bazında da bıseylere goz yumulmus mu bunada bakılsın. saha sınırları kac kere ıncelenmıs sınır asımları ılgılı kurumca denetlenmsımı

mahmut aksu

13 Mayıs 2017 Cumartesi 09:43

Göğsü iman dolu sayın valim olayı çözmeye çalışıyor. canla başla çalışıyor. ama sorun çok büyük. Isparta nın buna gücü yetmez. umarım çok büyük bir felaket yaşanmaz. bu olay 40-45 gündür devam ediyor. basın bile daha yeni yazabiliyor. bundan umarım bir şey anlarız. Bu mermer ocakları ile ilgili çok büyük şikayetler malesef yıllardır göz ardı edildi. eski valiler tarafından dava açılmasına izin verilmedi. müze konuyu iyi takip et. alan çok yakında sit alanı ilan edilecek bekleyip göreceğiz.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR