20 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,490 TL
  • 5,287 TL
  • 186,41 TL
  • 102.410
ISPARTA 25°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

Dağa kaçırıp işkence ve tecavüz etti ve

Dağa kaçırıp işkence ve tecavüz etti, ve...

Isparta

KOMŞUDA EN İĞRENÇ OLAY

Dağa kaçırıp işkence ve tecavüz etti, 26 yıl ceza aldı

BURDUR Boğazköy’de 17 yaşındaki K.Ş.’yi annesi, kardeşi ve yakınlarının yardımıyla kaçırıp, ağaca bağladıktan sonra defalarca tecavüz eden, günlerce dağda yalın ayak dolaştıran, el ve ayaklarını zincirle bağlayarak işkence yapan Alaattin Sonkaya, 26 yıl 3 ay hapse mahkum edildi.

 

Bucak İlçesi’ne bağlı Boğazköy’de Temmuz 2014 tarihinde,ineklerini köy çeşmesine sulamaya götüren K.Ş., Alaattin Sonkaya ve yakınları tarafından el ve ayakları koli bandıyla bağlanıp, ağzı da kapatılıp kaçırıldı.Kızının kaçırıldığını öğrenen Dursun Ş., Jandarmadan yardım istedi.Şüphelilerin yakalanması için dağlık alanda helikopter destekli arama yapan jandarma ekipleri, ihbar üzerine K.Ş.’yi Antalya’nın Korkuteli İlçesi’ndeki dağevinde el ve ayakları zincirlenmiş, battaniyeye sarılı halde buldu. Genç kızındövüldüğü ve tecavüz edildiği tespit edildi. Jandarma, K.Ş.’yi kaçıran Alaattin S. ile kaçırmasına ve saklanmasına yardım eden 7 kişiyi yakaladı.Çıkarıldıkları mahkemece tutuklanan sanıklar hakkında ’Cinsel saldırı’, ’cinsel amaçlı olarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ’darp’ eylemlerinden cezalandırılması istemiyle dava açıldı.

 

HELİKOPTERİ GÖRDÜKLERİNDE ÇALIYLA SAKLANMIŞLAR

 

Antalya 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada kaçırılma anını anlatan K.Ş., sanıklardan Süleyman Sonkaya’nın bir eliyle boğazını sıktığı, diğer eliyle ağzını kapattığı için bayıldığını belirterek şöyle dedi:

 

"Tekme ve Tokat darbeleriyle uyandım. Dağlık bir alana sürükleyerek, yalın ayak, döve döve, ellerimi bağladıkları iple çeke çeke götürdüler. Bizi arayan helikopteri gördüklerinde çalılarla üzerimi kapataraksakladılar. Kendileri de aynı şekilde saklandı. Bir süre sonra ellerimi ve ayaklarımı bir ağaca bağlayan Alaattin Sonkaya, bu haldeyken bana tecavüz etti."

 

EL VE AYAKLARA ZİNCİR

 

Tecavüzden sonra bağlı şekilde Faruk K.’nin dağ evine götürüldüğünü söyleyen K.Ş. ifadesini şöyle sürdürdü:

 

"Akşam dağ evine Alaattin’in annesi Şerife Sonkaya dageldi. Burada akrabaları Osman, Süleyman Sonkaya da vardı. Sonra onlar şüphe çekmemek için köye döndü. Alaattin Sonkaya tekrar bana tecavüz etti. Sabahbaşka bir adrese götürdü. Burada köyü arayarak nerelerde arama yapıldığını sordu. Sonra yine beni dağlık alana götürerek el ve ayaklarım bağlıyken cinsel saldırıda bulundu. Son olarak Korkuteli’nde götürdüğü evde beni darp etti. Elve ayaklarım zincirlenmiş, battaniyeye sarılı haldeyken jandarma baskınıyla kurtuldum."

 

SANIKLARA CEZA YAĞDI

Yargılama sonunda mahkeme, Alaattin Sonkaya’yı 18 yaşını doldurmamış çocuğa karşı ’zincirleme istismar’ ve ’cinsel amaçlı hürriyetten yoksun’ bırakma suçlarından 26 yıl 3 ay hapse mahkum etti. Diğer 7 sanık ise çocuğa karşı cinsel amaçlı hürriyetten yoksun kılma eylemine yardımcı oldukları gerekçesiyle 5’er yıl hapse mahkum edildi.

ŞU ANDA ÜNİVERSİTEDE OKUYOR

 

Duruşma sonrasında açıklama yapan K.Ş.’nin annesi Ayşe Ş. ve babası Dursun Ş. verilen cezanın kızının acılarının dinmesi için yeterli olmadığını söyledi. Kızının günlerce yalın ayak dağ bayır dolaştırıldığını,hayvan gibi ellerinin bağlanarak sürüklendiğini kaydeden Ayşe Ş., "Kızımın ayaklarından aylarca batan dikenleri çıkardık. Şu anda üniversitede eğitim gören kızım uzun süre psikolojik sorunlar yaşadı" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Oğuzhan kılınç

26 Kasım 2017 Pazar 10:52

Ne vicdansızsınız ya.Hapis cezasının ömürlük olmasını isterim.gözünüzü Seveyim uyanın artık 17 yasında kız ağaca bağlanıp defalarca tecavüz ediliyor.Bir namus 26 yıl hapis cezasına mı bedel.

Osman

04 Mart 2017 Cumartesi 17:42

Bu verilen cezalar işlenilen suça karşılık bir hiçtir idam cezası olsaydı direk idamdı, idam yoksa ömür boyu hapis yardım denlere 30 yıldan aşağı ceza yok.Bu kadar basit mi bu suçların karşılığı taw.

Serfe

09 Şubat 2017 Perşembe 14:29

Boyle karektersiz insanlari idam edecen

Yalniz kurt

17 Aralık 2016 Cumartesi 03:17

Hadim etcekler yada onlarinda kiz kardes ana bacilarina yapcaklar yada idam iadam

Nerde adalet

22 Kasım 2016 Salı 18:15

Böyle karaktersiz haysiyetsiz onursuz şerefsiz kahpe evlatlarını asacaklar ki ibretibreti alem olsun !

Orhan Baba

14 Ocak 2016 Perşembe 20:44

Ee bu haber neden Türkiye gundemindede yer alip gerekli ceza kamuoyunda paylasilmiyo asmayanin **** bunlari ailecek asacann

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR