23 Nisan 2018 Pazartesi

  • 4,093 TL
  • 5,007 TL
  • 175,01 TL
  • 110.932
ISPARTA 19°
ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

MİLLETVEKİLİ BİLGİÇ 3. DÖNEMEMİ TAKILIYOR

MİLLETVEKİLİ BİLGİÇ 3. DÖNEMEMİ TAKILIYOR

ISPARTA'DA 895 KİŞİ İŞE ALINACAK

ISPARTA'DA 895 KİŞİ İŞE ALINACAK

ISPARTA BELEDİYESİ'NİN 5 RAKİBİ VAR

ISPARTA BELEDİYESİ'NİN 5 RAKİBİ VAR

ÇOK ÖNEMLİ UYARI

Şakir Aksöz'ün yazısı:

Isparta

MHP Isparta Milletvekili Nevzat Korkmaz, Kara Havacılık Okulu lojmanlarının Burdur’a yapılabileceğini açıkladı ve iktidar partisi milletvekillerinin bu konuda gerekli önlemleri almasını istedi.

Korkmaz’ın açıklaması ve uyarısı yerinde ve duyarlı muhalefet göstergesi. Eleştiri yok, sadece uyarıyor ve diyor ki:”AK Parti milletvekilleri bu konuda gerekli girişimi yapsın.” Bu uyarıyı AK Parti İl Başkanı Nuri Uzaktaş’ın neden eleştirdiğini anlamadım. Muhalefetin görevi bu değil mi? Teşekkür edilecek yerde eleştiri gelmiş. Tamam Korkmaz’ın bazı açıklamaları yanlış. Ama bu açıklama doğru ve yerinde. İktidar Partisi il başkanı Sayın Uzaktaş’a düşen görev bu uyarıyı dikkate alarak, gerekli araştırmayı yapmak, varsa doğruluğu müdahale edilmesini sağlamaktır.

Şu an için aldığım bilgilere lojmanlar Isparta’ya yapılacak. Ancak Burdur siyasilerinden ve yöneticilerinin de lojmanların Burdur’a yapılması için ciddi girişimlerinin olduğu bilgisi de var.

Eğer, Isparta olarak konuyu takip etmezsek, lojmanlar Burdur’a yapılabilir ve ciddi bir hüsran yaşayabiliriz. Kara Havacılık Okulunu ve lojmanlarını AK Parti Isparta Milletvekilleri Süreyya Sadi Bilgiç ile Recep Özel’in yakından takip ettiğini biliyorum. Özellikle Bilgiç, bu okulun Isparta’ya getirilmesinde büyük çaba sarfetti ve süreci takip ediyor.

Bu takibin bu dönemde daha fazla olması, lojmanların Isparta’ya yapımı kararının verilmesi ve inşaatların başlamasına kadar hiç boşluk bırakılmaması gerekiyor.

Paralı askerliğin kaldırılmasından sonra Burdur’da ciddi bir arayış var. Bu arayışların birinin de lojmanlar olduğunu biliyorum. Eğer lojmanlar Isparta’ya yapılmazsa Kara Havacılık Okulu’nun ilimize hiçbir katkısı olmaz.

Milli Savunma Bakanlığı lojmanlar için Gönen ve Baladız bölgesinde yer aradı. Ancak bu bölgelerin Isparta merkezinin dışında olması nedeniyle vazgeçildi. Şimdi ise 40. Alay ile askeri lojmanların bölgesinde lojman yapılması konusu gündemde. Bu süreç yaşanırken, Burdur boş durmuyor. Ne yapıp – edip kısa süre içinde Isparta kararının kesinleşmesi, daha doğrusu inşaatlar için sürecin işletilmesi gerekiyor. Askeri personel için yapılacak konut sayısının 500’e yakın olacağı belirtiliyor. Bunun anlamı en az 3000 personelinin Isparta’da yaşayacağı.

Isparta ekonomisi için ne kadar büyük bir katkı sağlayacağını düşünün bir kere. Okula gelecek kursiyerler bu sayının dışında.

Isparta’nın son yıllardaki en büyük yatırımını, şehrin geleceği için lokomotif yatırımı siyasi kavga, çekişme ve kısır döngülerle kaybetmeyelim. İktidarı, muhalefeti ile bu işin üzerine gidelim ve son noktayı koyalım.

Eğer lojmanları Isparta’ya yapamazsak, Kara Havacılık Okulu sadece Isparta sınırlarına yapılmış olur, başka bir şey olmaz. Personel Burdur’da, sanayi Burdur’da oluşur, biz de sadece bakarız.

Daha önce yazdım. Her konunun arkasından siyaset yapılmaz, her konu siyasi malzeme haline getirilmez. Siyasetin yeri ile hizmetin yeri farklıdır. Siyaset hizmet için bir araç haline getirilirse o zaman insanlara faydalı olur. Yoksa yaşam biçimi haline gelir, her şeyin önüne geçerse, insanların melekelerinde ciddi yıpranmalara neden olur. Siyaseti farklı alanlarda yapın, sahaları karıştırmayın.

Ne olur, Isparta’nın siyasilere buna izin vermeyin. Bir araya gelin ve hep birlikte gidin Milli Savunma Bakanlığına ağırlığınızı koyun ve bu işi bitirin.

BELEDİYE MECLİSİNİN KARARLARI

Isparta Belediye Meclisinin son toplantısında İmar ile ilgili aldığı kararların tamamı red. Ekonominin lokomotifi inşaat sektörü için tam bir hayal kırıklığı. Bu konudaki görüşümü önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağım.

Sürekli ret kararı ile nereye varılacak, sağlıksız mantık ile bu ile daha neler kaybettirilecek merak ediyorum.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR