18 Haziran 2018 Pazartesi

  • 4,686 TL
  • 5,433 TL
  • 194,15 TL
  • 94.541
ISPARTA 21°
BU DİREK TEHLİKE SAÇIYOR

BU DİREK TEHLİKE SAÇIYOR

KORKUNÇ KAZADA CAN VERDİLER

KORKUNÇ KAZADA CAN VERDİLER

BU KAVŞAĞA BİR ÇÖZÜM BULUNMALI

BU KAVŞAĞA BİR ÇÖZÜM BULUNMALI

KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRÜ OLDU

KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRÜ OLDU

ÇOĞU GİTMİŞ AZI KALMIŞ...

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, göreve geldikleri 2009 yılından bu yana devlete 44 milyon TL borç ödediklerini söyledi ve geriye 21 milyon TL borcun kaldığını belirtti.

Isparta
Göreve geldiğinde enkaz ve batık bir belediye devraldıklarını her fırsatta söyleyen Isparta Belediye Başkanı Günaydın, şahıslara olan borçların büyük bir bölümü ödediklerini dile getirdi. Başkan Günaydın’ın, konuya ilişkin açıklaması şu şekilde: “Göreve geldiğim zaman Isparta Belediyesi’nin 150 milyon TL borcu vardı. Çıkan yapılanma mevzuatı dolaysıyla devlete olan borçlarımızı takside bağladık. Her ay 2 milyon TL devlete borç ödüyoruz. Şimdiye kadar 44 milyon borç ödedik. Devlete 21 milyon borcumuz kaldı. Şahısları ve esnafa olan borçlarımızın tamamını ödedik. Artık son yıla girerken belediyemiz yatırım atağına geçti. Isparta’nın en büyük yatırımı olan Isparta Ticaret ve Kültür Merkezi 2013’ün başında hizmete açılacaktır” dedi. Belediye çalışıyor Isparta kazanıyor Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, “Yaptığımız kaliteli işlere büyük paralar harcamıyoruz. Kazancımızın ana ve babası kesinlikle dürüst olmak. Çalışarak kayıpları önlüyoruz. En yüksek verim ölçüsünde Gece, Gündüz, Cumartesi Pazar çalışarak her konuda verim almak için canla başla mücadele ediyoruz. Alt yapıda neden başarılıyız, mekan, zaman ve imkan dahilinde Isparta Belediyesi’ne hangisi uygun ise onu uyguluyoruz.
 3 SENEDE 115 ARAÇ ALDIK
115 araç alarak ağımızı yeniledik. Araç ve gerece 16 milyon harcadık. Eğitim görmüş arkadaşlar gece gündüz çalışarak aldığımız tüm araçları 4 ay içinde amorti edildi. Araçlarımızın % 40’nı kendi imkanlarımızla geri kalan %60 ‘da iller bankasından aldığımız kredi ile karşıladık. 60 yıldan beri değişmeyen Isparta’nın alt yapısı özelliğin kaybetmiş tüm alt yapı tesisleri (yağmur suyu, doğal gaz, kanalizasyon ve ana su şebekeleri) gibi tamamen değiştirdik. Bunun yanında 40 yıllık şehrin asfalt çalışmalarını 2 yılda tamamlıyoruz. Alt yapısı olmayan bir şehrin gelecek hiçbir işe yaramaz. Eğer alt yapısı ileriye dönük çalışır halde yapmıyorsak şehrin üzerine altınla kaplasak hiçbir işe yaramadığı ortaya çıkar. Belediye başkanı olduğum birinci dönemde de daima alt yapıyı ele aldım tüm bu çalışmaların yanında siyasi bir durumumuz yok. Daima Isparta var. 81 vilayet arasında alt yapısının tamamlanmasıyla seçilen tek vilayet Isparta’dır. Isparta’nın her tarafını ele alıyoruz. Şimdiye kadar 60 km asfalt çalışmalarını tamamladık. Buna 8.5 milyon TL harcama yaptık. Eğer devlet karayolları bu işi yapsaydı, 37 milyona mal edecektir. 38 km yağmur suyu, 22 km kanalizasyon ve 53 km içme suyunu tamamlayarak 3,5 milyona maal ettik. Eğer bunu yine karayolları yapsaydı 10 milyona maal edecekti. Ben ağaçları çok severim onun için birinci dönemde şehrin her tarafına ağaç dikmeyle başladım. Birinci ve ikinci dönemlerde diktiğimi ağaç sayısı 8 bin. Bunu yıl sonuna kadar 1 milyona tamamlayacağım. Maliyeti 7.5 milyon TL. Ağaç dikilmesi bir şehir için çok önemlidir. O şehrin hava kirliğini önler. Ben 3.5 yılda Isparta ya en ucuz ve kaliteli su içiriyorum. Temiz hava temiz su ve temiz gıda bu üç maddeye çok önem veriyorum. Ocak-haziran süre içerisinde eğirdir gölünden su kullanmıyoruz”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR