18 Haziran 2018 Pazartesi

  • 4,708 TL
  • 5,472 TL
  • 195,00 TL
  • 93.043
ISPARTA 21°
EĞİRDİR DEN ACI HABER

EĞİRDİR DEN ACI HABER

KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

BU DİREK TEHLİKE SAÇIYOR

BU DİREK TEHLİKE SAÇIYOR

KORKUNÇ KAZADA CAN VERDİLER

KORKUNÇ KAZADA CAN VERDİLER

Çinlilerden İlham Aldılar

Bir Çin Atasözünden ilham alarak yola çıkan Bir Avuç Gökyüzü Gençlik Grubu Isparta Emniyet Müdürü Mehmet Or'u makamında ziyaret etti.

Isparta

Bir Avuç Gökyüzü Gençlik Grubu adıyla Kadına Yönelik Şiddetin önlenmesi, toplumsal cinsiyet farkındalığının artırılmasını amaçlayan Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programı çerçevesinde Gökyüzünün Yarısı isimli sosyal sorumluluk projesinin mimarı Süleyman Demirel Üniversitesi Sosyoloji Bölümü akademisyenleri, öğrencileri ve projenin uygulama alanı Çünür Mahallesi Muhtarı ve proje faydalanıcıları Isparta Emniyet Müdürü Mehmet Or’u ziyaret etti.

 

MUHTAR DESTEK VERDİ

Proje hakkında bilgiler veren öğrenciler pilot bölge olarak SDÜ’ye yakınlığı ve Mahalle Muhtarı Kadriye Bilgiç in desteği nedeniyle Çünür Mahallesi’ni seçtiklerini kaydetti. .

 

ÇİN ATASÖZÜNDEN İLHAM ALDILAR

 Ünlü bir Çin atasözünden ‘Gökyüzünün yarısı erkeklerin ise yarısı da kadınlarındır’ ilham alarak hazırlanan proje kapsamında hedef kitleye her hafta düzenli olarak kadın hakları farkındalık seminerleri düzenlediklerini, seminerlere uzmanlar davet ederek şiddetin sosyal, psikolojik, hukuki ve güvenlik boyutu hakkında bilinçlendirme sağlandığını söylediler.

 

EMNİYETE TEŞEKKÜR

Proje sorumluları Isparta Emniyet Müdürü Mehmet Or’u ziyaretinde şu açıklamayı yaptılar, “Projenin son bölümünde ise Isparta’daki Adli ve İdari kurum yetkililerini ziyaret ederek kadınların eşitlik temelinde, sosyal yaşamın her alnında aktif olarak rol alabilmelerini sağlamak, kurumların yöneticilerinin ulaşılabilir kişiler olduğunu proje yararlanıcılarına göstermek istedik, size bizleri kabul ettiğiniz için ve ilimizde Gülen Yüzler Projesiyle Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele de gösterdiğiniz gayret ve yardımlar için teşekkür ediyoruz.”

 

32 BİN TANE EVLADIM VAR

Çünür Mahallesi Muhtarı Sayın Kadriye Bilgiç, ise ziyarette yaptığı konuşmasında, mahalle muhtarı olarak Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele kapsamında Üniversite öğrencileri ile farkındalık sağlayan sosyal sorumluluk projesinin başarıyla tamamlamanın mutluluğunu dile getiren Bilgiç, “Ben muhtar seçilince üniversitedeki öğrencileri kast ederek 32 bin tane evladım var demiştim. Öğrencilerin bu tür projeleri mahallemin sosyal ve kültürel anlamda kalkınmasına vesile olmakta, kendilerine çok teşekkür ediyorum. Onlara her zaman kapımız açık" dedi

 

BÜROKRASİYLE TANIŞTIRMAK İSTEDİK

Proje koordinatörü Süleyman Demirel Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanlığı Araştırma Görevlisi Ayşe Alican  ise Proje kapsamında kadınları ev ortamında kamusal alana çıkarttıklarını belirterek, "Özellikle çalışmayan, sadece ev işleriyle uğraşan kamusal alanda kendini çok fazla gösteremeyen kadınlarımızı kamu bürokrasisiyle tanıştırmak istediklerini belirterek bazı kadınlarımız başlarına herhangi bir iş geldiğinde nereye gideceklerini, hangi devlet dairesine gideceklerini bilmiyorlardı, bu bilinci oluşturmaya çalıştık, bu amaçla ziyaretinize geldik. Bu fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederiz " dedi.

 

OR’DAN TEŞEKKÜR

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Emniyet Müdürü Mehmet Or, “Müdürümüz Isparta ilinde görev yapmaktan, vatandaşlarımıza en iyi güvenlik hizmetini sunma gayretiyle çalışmaktan mutlu ve gururluyum. Bu hizmet alanları, binaları sizlerin, kapımız 24 saat sizlere açık. Biz yöneticiler bu alanlarda sizlere en iyi hizmeti sunmakla görevliyiz” dedi.

 
 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR