24 Şubat 2020 Pazartesi

ISPARTA
KAYIP OLAN YAŞLI KADIN BULUNDU

KAYIP OLAN YAŞLI KADIN BULUNDU

TABELA HIRSIZLIĞI GÜVENLİK KAMERASINDA

TABELA HIRSIZLIĞI GÜVENLİK KAMERASINDA

HANGİ MÜDÜRLÜK, HANGİ BAŞKAN YARDIMCISINA BAĞLI

HANGİ MÜDÜRLÜK, HANGİ BAŞKAN YARDIMCISINA BAĞLI

YALIM HALICI GÖREVİ DEVR ALDI

YALIM HALICI GÖREVİ DEVR ALDI

ÇİFTE KADIN CİNAYETİ SANIĞINDAN KAN DONDURAN İFADELER

ÇİFTE KADIN CİNAYETİ SANIĞINDAN KAN DONDURAN İFADELER

Isparta

ISPARTA'da 2 yıl önce 2 ay arayla otomobiline aldığı 2 kadını boğarak öldürdükten sonra cesetlerini gömen Bekir Ç. (45) hakkında 2 kez kasten öldürme, 2 kez de yağma suçundan cezalandırılması talebiyle iddianame hazırlandı. Isparta 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianamedeki anlatımlarıyla kan donduran Bekir Ç.'nin, çifte cinayetten 18 yıl önce de kolundaki bileziklerini almak için kaçırdığı Müzeyyen Gürgen'i (72), 42 yerinden bıçaklayarak öldürdüğü, ömür boyu hapis cezasına çarptırıldığı, cezasının infaz süresini tamamlayıp, tahliye olduğu ortaya çıktı.

2018 yılının Eylül ayında, biri Gökçay Mesirelik Alanı'nda, diğeri de atış poligonu mevkisinde 2 kadın cesedi bulundu. Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Masası ekipleri, cesetlerden birinin Halıkent Mahallesi'nde yaşayan 70 yaşındaki N.A.'ya, diğerinin de bir süredir kayıp olarak aranan 67 yaşındaki S.Ö.'ye ait olduğunu belirledi. Yapılan çalışmalar sonunda gözaltına alınan Bekir Ç., sorgusunda cinayetleri itiraf etti. Tutuklanan Bekir Ç. hakkında hazırlanan iddianame, 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi.

'GİDECEĞİNİZ YERE KADAR GÖTÜREYİM'

İki ayrı "yağma" ve "kasten öldürme" suçundan yargılanması istenilen Bekir Ç., iddianamedeki ifadesinde S.Ö. adlı kadını öldürmesini anlattı.

İfadeye göre, 17 Temmuz 2018 günü, İskender Mahallesi 121. Cadde üzerinden otomobiliyle geçerken, otobüs durağında oturan S.Ö.'ye yaklaşıp, aracın sağ camını açtı ve "Gideceğiniz yere kadar götüreyim" dedi. Kadın da teklifi kabul edip, aracını ön yolcu koltuğuna oturdu. Bir süre sonra "Beni nereye götürüyorsun?" diye soran kadını, arabanın arka koltuk örtüsünden aldığı ip ile boğararak öldürdü. Cesedi, Koçtepe köyü yolunda bulunan atış poligonu mevkisine götürüp, aracında bulunan keserle çukur kazarak, gömdü. Kadının çantasındaki kredi kartı ile üzerinde şifre yazılı sarı renkli kartı alıp kaçtı.

AYAĞININ VE ELİNİN BİRİNİ VAHŞİ HAYVANLAR YEMİŞ

Olaydan 2- 3 gün sonra S.Ö.'yü gömdüğü yere tekrar giden Bekir Ç., cesedin 2 bacağı ile 2 elinin topraktan çıktığını gördü. Bir ayağı ve bir eli hayvanlar tarafından parçalanan cesedi, ilk yerinden çıkartıp, kazdığı daha derin bir çukura aktardı. Yol kenarından moloz ve tahta parçaları toplayıp, cesedin bulunmasını önlemek için toprağın üzerine yerleştirdi. İddianamedeki ifadesinde kadını aracına neden aldığını ve öldürüp, gömdüğünü bilmediğini öne süren Bekir Ç., olay yerine bir daha gitmediğini, çantadan aldığı kredi kartıyla, cinayetten 7-8 gün sonra Burdur yolu üzerindeki bir ATM'den 500 ve 100 TL olmak üzere toplam 600 TL, bir başka gün de farklı bir ATM'den 150 TL çektiğini söyledi.

İKİNCİ İŞLEDİĞİ CİNAYETİ ANLATTI

Bekir Ç., iddianamede ikinci kurbanı N.A.'yı nasıl öldürdüğünü de ayrıntılarıyla ifade etti. İddianameye göre; B.Ç., 19 Eylül 2018 günü, Sav Belediyesi Otobüs Durağı'nı geçtikten hemen sonra, sigara almak için aracını park etti. Bu sırada durakta bekleyen ve yalnız olduğunu gördüğü kadın, "Nereye gidiyorsun? Beni Halıkent Mahallesi'ne bırakır mısın?" diye sordu. Araca binen N.A., arka koltuğa oturdu. Bekir Ç., Demirköprü Kavşağı'nı geçtikten sonra Halıkent yönüne dönmedi. Kadın panikledi. Bunun üzerine Bekir Ç., aracını durdurdu ve kadını, çantasının ipiyle boğarak, öldürdü. Cesedi atmak için Yakaören köyü yönüne gitti. Ancak atacak yer bulamadı. Bunun üzerine Gökçay Mesire Alanı'na yöneldi. Kanalın yanına geldiğinde ise kadının nabzını kontrol etti. Atmadığını görünce de kadının kolundaki altın bilezik ile parmaklarındaki 3 altın yüzüğü aldı. Cesedi, sulama deresine yuvarladı. Üzerini molozla kapattı. N.A.'nın çantasındaki 150- 200 TL civarındaki parayı aldı. Çantayla birlikte tüm eşyaları yaktı. İfadesinde cesedi gömdükten sonra eve gittiğini, dini nikahlı eşi N.O.'ya altınları verip, saklamasını söylediğini kaydeden Bekir Ç., N.O.'nun ısrarlı sorularına rağmen altınların kimin olduğunu söylemediğini bildirdi. Bekir Ç., 21 Eylül günü gözaltına alındığını, polis ekiplerine cesetleri gömdüğü yeri gösterdiğini de söyledi.

İLK CİNAYETİ 2000 YILINDA İŞLEMİŞ

Bekir Ç.'nin 2000 yılında da yine Isparta'da kolundaki bileziklerini alabilmek için kaçırdığı Müzeyyen Gürgen'i (72), 42 yerinden bıçaklayarak öldürdüğü, ömür boyu hapse mahkum edildiği, cezasının infaz süresini tamamlayıp, tahliye olduğu öğrenildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Hd

19 Ocak 2020 Pazar 10:41

Acaba bu yorumları hakim, savcı, milletvekilleri okuyor mu... vebali sizindir, polis yakalıyor ama adalet sistemi fos.

Gurbetçi

16 Ocak 2020 Perşembe 21:50

Bu assaligin anasının suçu yok kendini dar ağacında sallayacan ölmesine yakın bırakacak oluyo sandığın birakcanki oldurmicen günlerce yapacaktı yaşamak ne ölmek tamam öğrendim dediğinde tamammen sallandircan kireç atıp gomecen ama anasının suçu yoktur bence

yigit

16 Ocak 2020 Perşembe 12:52

ömür boyu hapis cezası palavra imiş.En üst ceza 30 yıl ancak yatarmış!Büyükler öyle kanun yaparmış!!Hani ömür boyu ceza almıştı.Nasıl çıkmış....!!!!!Daha iki canı da almış yine ömür boyu masalı yani eh üst sınır 30 yıl ikiye böl,ikiye böl,iyi hal indir, vs.vs.Adalet dağıtmayan hukuk sistemi...İçine batsın senin böyle hukuk sistemi emi......

Necati

16 Ocak 2020 Perşembe 12:47

Böyle suçu olan hangi akla mantığa sığınarak saliyosunuz. Salanlar hakkında da araştırma yapılmalı

gurbetci53

16 Ocak 2020 Perşembe 10:08

Böyle şerefsizleri idam etmeyipte , ceza evinde besliyorlar ya eğerki benim vergilerimle bunlar besleniyorsa zehir zukkum olsun

mehmet erdi

16 Ocak 2020 Perşembe 09:42

merak etmeyin 50 li yaşlarda tekrar çıkar. birkaç cinayette o zaman işler. Yine müebbet alır .

doğa aşığı

16 Ocak 2020 Perşembe 09:05

devir hırsızı kollamak. katili kollamak . suçsuz insanları cezalandırmak başka tarifi yok.

Menik

15 Ocak 2020 Çarşamba 22:36

Ne acayip işlerİnsanı öldür 18 yıl sonra çık canın sıkıldı 2 kişidaha öldür nasıl bir adalet nasıl bir kanun ne bu yaaSonrada biz kalkınıyoz öylemi yazık

Ispartalıyım

15 Ocak 2020 Çarşamba 19:16

Ömür boyu ceza veriyorsun ,infaz süresi dolunca bırakıyorsun milletle ..... geçiyorsunuz bu ülkede ceza meza yok

Adanali takinti

15 Ocak 2020 Çarşamba 16:54

Boyle insanlari besleyip topluma geri saliyoruz !! Hey gidi heyyyyy

15 Ocak 2020 Çarşamba 16:49

Kahpe evladı içerde yaşatmazlar inşallah seni.

...

15 Ocak 2020 Çarşamba 16:25

Tam bir o....... Bunların cezaevinde beslenmesi bile zarar.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR