22 Ekim 2020 Perşembe

ÇALINTI ARAÇLA BETON BARİYERE ÇARPTI

ÇALINTI ARAÇLA BETON BARİYERE ÇARPTI

KORONAVİRÜS DENETİMİNDE SUÇÜSTÜ YAKALANDILAR

KORONAVİRÜS DENETİMİNDE SUÇÜSTÜ YAKALANDILAR

SDÜ'DE ÖĞRETİM ÜYESİ KORONAVİRÜSE YENİLDİ

SDÜ'DE ÖĞRETİM ÜYESİ KORONAVİRÜSE YENİLDİ

81 İLDE OKULLARA RESMİ YAZI GÖNDERİLDİ

81 İLDE OKULLARA RESMİ YAZI GÖNDERİLDİ

CHP OLMASAYDI GÜL 5 LİRAYDI

CHP OLMASAYDI GÜL 5 LİRAYDI

Isparta

GÜLBİRLİK’in gül çiçeği alım fiyatını 7,35 TL olarak açıklamasına tepki gösteren CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, “Bulgaristan’dan gülyağı ithal eden bir zihniyetin Türk üreticisini düşünmesini zaten beklemiyorduk” dedi.

Halıcı, artan maliyetlere karşın gül çiçeği alım fiyatının düşmesini ise trajikomik bulduklarını söyleyerek “CHP olmasaydı gül 5 liraydı” dedi.

GÜLBİRLİK gül çiçeği alım fiyatını kilogram başı 7,35 TL olarak açıkladı. Bu rakamın geçtiğimiz yıl 7,80 TL olduğuna dikkat çeken Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, “GÜLBİRLİK gül çiçeği alım fiyatını 7,35 olarak açıkladı. Şimdi geçen sene 7,80 TL olan gül çiçeği bu sene neden 7,35 TL’ye düştü. Mazot fiyatı mı geriledi, gübre fiyatı mı geriledi? Çiftçinin refah seviyesi mi artı? Ne oldu da bu fiyat geriledi? Anlamak mümkün değil” dedi.

Halıcı, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun gül fiyatlarını TBMM’de gündeme getirdiğini de hatırlatarak; “Şunu da ifade etmeliyim ki; eğer Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu TBMM'de gül fiyatlarıyla ilgili konuşmamış olsaydı, bizim bu anlamda yürüttüğümüz mücadele olmasaydı GÜLBİRLİK bu fiyatı 4,5 5 TL olarak açıklayacaktı.

GÜLBİRLİK’in Bulgaristan gülyağı ithal ettiğini hatırlatan Halıcı, Isparta'da gül üreticilerini desteklemek amacıyla kurulan bir kooperatif olan Gülbirlik'in Bulgaristan'dan gülyağı satın almasına da tepki gösterdi. Gülbirlik'ten üreticisine sahip çıkmasını beklerken, yöneticilerinin ithalata devam edeceği yönündeki açıklamalarda bulunduğunu belirten Halıcı, "Bu konuda takdiri gül üreticilerine ve Isparta kamuoyuna ve kıymetli hemşehrilerimize bırakıyoruz" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

vatandaşın biri

17 Ekim 2020 Cumartesi 14:38

cahiller......tamda adını bulmuşsun valla tebrik ederim sen önce bi hırsızlarını temizle ensarı temizle olurmu kim netsin senin bahçeni senin gibiler varken cahil yagcı daha on gün oldu reyisin yanında gezdirdiği tarikatçı sakalı puşt ufacık çocuklara tecavüz etti niye senin çıkmadı niye o zaman 77 kere yagmur yagdırmadın be utanmaz siz varya nasıl bir insansınız be bunları görmüyorda chp yi görüyor ATAM OLMASAYDI DA GÖRSEYDİM SENİ CAHİLLLLL

Misafir

17 Ekim 2020 Cumartesi 09:18

Fotodaki denizli milletvekili Gülizar Biçer Karacaysa ara sıra denizliyede uğrasın. Kendi başını yapamayan, gelin başı yapmaya gidermiş :)

Abuzer

17 Ekim 2020 Cumartesi 08:43

Chp olmasaydı bizim gül kesinlikle 10 tl ederdi:)

YALANMI

16 Ekim 2020 Cuma 20:33

işçileri köle ğibi ÇALİŞTIRANLAR emeğinin karşılığını vermiyenler MAHŞERDE CEHENNEMİN EN AZAPLI YERİNDE YERLERİ OLSUN

Vah

16 Ekim 2020 Cuma 18:03

Cehalet adam(!) Senin baģını bahçeni hatta ninenin namusunu O CHP nin kurucusu kurtarmadı mı?Yoksa senin ataların "keşke Yunan işgal etseydi" diyenlerdenmiydi? Veya Sen onlardanmısın.?Dūnyada kurucusu ve kurtarıcısına düşman olan başka ülke var mı?

CAHİLLER

16 Ekim 2020 Cuma 16:59

benim BAHÇEME chp,hdp,ip,sp ĞİRERSE ben O BAHÇEYİ YA SATARIM YADA 77 KEZ YAĞMUR YAĞIP TEMİZLENENE KADAR SÜRMEM EKMEM.

ayaktaki yolcu

16 Ekim 2020 Cuma 15:30

hala neyin derdindeler. hammadde ihraç edip işlenmiş mamül olarak geri alıyoruz. yok mu kardeşim bu memleketin markasını yaratıp gülümüzü gülyağımızı dünyaya mamül olarak satacak yıllardır gülbirlik bunu beceremiyor..

Ali

16 Ekim 2020 Cuma 13:41

Millet aç emekli maaşı 1500 yetmiyor kürsüden gundemi getirin biz iktidara gelirsek emekliye 3 bin tl maraş en azı diyinde iktidara gelin boş laf gül chp olmasa 5 tl bunlar boş teneke langirtisi bakin kurban ikramiyesi chp sayesinde oldu demekki emekli maaşınida getirin chp iktidar bu kadar basit

isparta lee

16 Ekim 2020 Cuma 13:15

Severek hepiniz koşarak seçtiğiniz AKP milletvekillerinin hiç sesi çıkıyor mu bu konularda çıkmıyor . Gül 1 lira dahi olsa sizler gene koşarak oyunuzu malum kişiye vereceksiniz

ısparta duyarlısı

16 Ekim 2020 Cuma 13:05

Allah recebi varya o halleden ıspartanın sorunlarını o yapar gülbirlik in yanında o var. Buraya üniversiteyi biz getirdik zihniyetini alkışlayan insanlara 7.35 çok bile

Berber

16 Ekim 2020 Cuma 12:39

Sayın Başkan 35 Yaşındayım ama Hayatımda CHP'ye Oy Vermedim ama Sizin Her Zaman Vatandaş ile İç İçe olmanız, Şehrin kurumlarından saygı görmeniz çiftcinin, esnafın yanında bulunmanız inanın bizi ilk seçimlerde heyecanlandırıyor hani bi tepeden karda kar topu yaparsın aşşagıya indikçe büyürya dip dalgada aynen böyle büyüyor

Alper

16 Ekim 2020 Cuma 12:20

Tüccar,taban fiyat açıklamadan üreticiden gülü alamamalı.İktidar ,organize olamayan üreticiye sahip çıkmazsa kim çıkacak?Geneli ,Batılı firmalar alın terimizi nerdeyse bedava elimizden alıp gidiyorlar ve içimizden bazıları kendi çıkarları uğruna buna alet oluyor.Millilik.müslümanlık bu mu?Önce taban fiyat açıklanmalı,tüccar gülün kilosuna 1 tl bile verse,yasal olarak hiç bir itiraz hakkımız yok.

recai

16 Ekim 2020 Cuma 12:12

bence haklı

Paşa

16 Ekim 2020 Cuma 12:11

Aynen doğru söylüyor halıcı chp ye oy vermiş biri değilim ama üç dönemdir vekillik yapanlardan çıt çıkmadı

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR