28 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,698 TL
  • 5,505 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

MUHTEŞEM KARŞILAMA

MUHTEŞEM KARŞILAMA

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

CHP'de sondakika erken seçim talimatı

AK Parti - CHP koalisyon görüşmelerinde son haftaya girildi. Pazartesi günü Başbakan Davutoğlu ile CHP lideri Kılıçdaroğlu bir araya gelecek ve koalisyon konusunda ya tamam ya devam denilecek. İki parti arasında devam eden koalisyon görüşmelerine rağmen CHP Lideri Kılıçdaroğlu, olası erken seçimde kullanılacak bayrak, flama ve afişler için

Isparta
AK Parti -CHP koalisyon görüşmelerinde son haftaya girildi. Pazartesi günü Başbakan Davutoğlu ile CHP lideri Kılıçdaroğlu bir araya gelecek ve koalisyon konusunda ya tamam ya devam denilecek. İki parti arasında devam eden koalisyon görüşmelerine rağmen CHP Lideri Kılıçdaroğlu, olası erken seçimde kullanılacak bayrak, flama ve afişler için ihale hazırlıklarına başlanmasını istedi.

Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun büyük koalisyon için pazartesi günü saat 18.00’de randevu vermesi üzerine CHP’de, görüşme için yoğun bir tempoyla çalışma başlatıldı. CHP heyeti, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Davutoğlu ile yapacağı görüşmede masaya koyacağı konu başlıkları üzerinde ayrıntılı bir çalışma yapıyor.

‘SÜRPRİZ OLABİLİR’

CHP’de, iki farklı görüş öne çıkıyor. CHP’de bazı MYK üyeleri; AK Parti’nin, Anayasa’nın öngördüğü 45 günlük süreyi doldurmak için oyalama taktiği izlediği düşüncesini dile getiriyor. Bazı MYK üyeleri ise pazartesi günü yapılacak görüşme konusunda “iyimser” bir tablo çizerek “Cumhurbaşkanı engel olmazsa sürpriz yaşanabilir, iki lider olası bir koalisyona yeşil ışık yakabilir” diyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise Davutoğlu’nu olası bir hükümet konusunda “samimi” ve “istekli” buluyor. Ancak, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdogan’ın tavrı nedeniyle erken seçimin kaçınılmaz olduğunu düşünüyor. Kılıçdaroğlu’nun, bu nedenle kurmaylarına, “erken seçim” hazırlıklarının başlatılması talimatını verdiği belirtiliyor.

CHP’de, erken seçim hazırlıkları kapsamında atılan adımlar şöyle:

1- TEŞKİLATA KOALİSYON BROŞÜRÜ: Seçimlerin hemen ardından partinin kamuoyuna deklare ettiği; 14 maddeden oluşan, “CHP’nin Koalisyon İlkeleri” broşüründen 200 bin adet basılarak 81 il teşkilatına dağıtıldı. Teşkilatlara, CHP’nin hükümet kurma sürecindeki “yapıcı” ve “pozitif” tutumuyla 14 ilkesinin halka anlatılması istendi.

2- VEKİLLERE ANKARA ÇAĞRISI: CHP’li milletvekilleri Ankara’ya davet edilerek “Seçime hazır olun” mesajı verilecek. Milletvekillerinin seçim bölgelerinde yapacağı propagandalarda kullanacağı notlar da hazırlandı. AK Parti ile koalisyon konusunda pazartesi günü olumlu bir gelişme olursa, çarşamba günü milletvekillerine CHP’nin neden hükümete girdiği anlatılacak. Vekillerden, seçim bölgelerine gitmeleri ve bu konuyu anlatmaları istenecek.

3- BİLDİRGE İÇİN ANKET: 7 Haziran seçimlerinde ekonomik vaatleriyle öne çıkan CHP’de, yeni seçim bildirgesi hazırlıklarına da başlandı. Bunun için öncelikle anketler yapılacak. CHP Genel Başkan Yardımcısı Sencer Ayat, bildirgenin altyapısını oluşturacak anketin sorularını belirledi.

4- PROPAGANDA HAZIRLIĞI: Seçimde izlenecek seçim stratejisi konusunda da hazırlıklar başladı. Olası bir erken seçimde izlenecek strateji konusundaki hazırlıkları Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu ile Genel Başkan Başdanışmanı Erdoğan Toprak yürütüyor.

5- BAYRAK, AFİŞ HAZIRLIĞI: CHP Lideri Kılıçdaroğlu, seçimlerde kullanılacak bayrak, flama ve afişler için ihale hazırlığı yapılması talimatını da verdi. Eşzamanlı olarak genel başkanın seçimlerde mitinglere gitmek için kullanacağı uçağın kiralanması için de şimdiden şirketlerle temasa geçilmesi talimatı verildi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

garip

09 Ağustos 2015 Pazar 21:18

Allahim bizi recep ozelin vekillinden koru boyleleri giderse ulkemizde iktidar olur istikrar olur kayirma ve kollamalar olmaz sayesinde ayaz yemekten kurtulurum akparti yoksa iniste benden soylemesi

beklentimiz bu

09 Ağustos 2015 Pazar 15:49

akp nin sakladığı çok şey var.onun için ortaklıktan kaçıyor ama dahada silinecek.

ıspartalı

09 Ağustos 2015 Pazar 01:43

Birlik ve beraberliğimiz için hayırlısı ne ise o olsun

yanlış aday

09 Ağustos 2015 Pazar 00:43

Burhan KUZUnun anlattıklarından sonra maskara olan Recep ÖZEL aday olmasın 3 vekil AKP alır. Bu isim yüzünden ben de oy vermedim ve az daha meclise gidemeyecekti, demek ki başkaları da benim gibi düşünmüş olmalı. yenilenmiş isim listesi olmalı. bu isimler yıprandı. değiştirilmeli.

dumrul

08 Ağustos 2015 Cumartesi 22:15

hükümet falan kurulmaz baştan emir geldi sıkar biraz dinlememek erken seçime hazır olun

Vatandaş

08 Ağustos 2015 Cumartesi 16:15

Evet ama bu kafayla ve bu adaylarla değil.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR