24 Mayıs 2018 Perşembe

  • 4,696 TL
  • 5,506 TL
  • 200,52 TL
  • 101.892
ISPARTA 18°
GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

CEZAEVİNDEN ÇIKTI İLK ZİYARETİ ISPARTA OLDU

Cübbeli Ahmet Hoca olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, cezaevinden çıktıktan sonra ilk ziyaretini Isparta'ya gerçekleştirdi.

Isparta

Kaldığı Barida Otel’de kaldığı otelde gazetecilere açıklamada bulunan Cüppeli Ahmet Hoca, “Cezaevinden çıktıktan sonra gelen gidenimiz çok oldu. İstanbul’dan ayrılamadık. Biraz hava değişikliği hem de 20 sene önce gelmiştim buraya ama tam olarak türbeleri velileri ziyaret edememiştim. İçimde ukde vardı. İlleri esas ziyaret amacım evliyaların türbelerini ziyarettir. Burada da Fatih Sultan Mehmet Han’ın hocası Abdülkadir Habibi Hazretleri’nin türbesi var 28 kadar ehli beytten kıymetli zatlar var. Kıymetli Valimiz Memduh Oğuz’la 30 senedir hukukumuz var. Onu da ziyaret ettik. Cuma namazını Ulu Cami’de kıldık. Eğirdir’de ziyaretler yaptık. Diğer ziyaretleri de yapacağız. Ölüler ve diriler olmak üzere değer verdiğimiz kimseleri ziyaret ediyoruz” dedi.

 

Gazetecilerin Vali Memduh Oğuz tarafından ortaya konan ilim Şehri Isparta projesine ilişkin de Ahmet Mahmut Ünlü, “Isparta’nın ilimle ilgisini Sayın Validen duydum. Mutlaka her ilde ulema yetişmiştir. Ama Osmanlı’da 28 reisü-l ulema olduğunu, 8 şeyhülislam olduğunu öğrendim. Ulu Cami’nin olması bana mana veriyor. Nüfus azken tarihte 49 medresenin bulunması burada hem dini hem fen ilimlerinin okutulduğunu bilmiyordum. Isparta hak ettiği şekilde tanıtılmamış bunlarla ilgilenilmemiş herhalde. Ben bunları duyduktan sonra çok daha ertelendim. Belki de türbe ziyaretlerini bitiremeyeceğiz. Allah-ü Teala bugüne kadar Isparta’yı tüm afetlerden korumuş. Bundan sonrada muhafaza etsin ve bu faziletlerini ilmi çehresini yeniden parlatsın” diye konuştu.

 

“KIYAMET KOPMAYACAĞINI SÖYLEMİŞTİM”

 

Cübbeli Ahmet Hoca, Maya takvimine göre 21 Aralık’ta kopacağı söylenen kıyametle ilgili soruya da, “Ben daha önce kıyametin kopmayacağını söylemiştim. Zaten kopmadı da” cevabını verdi.

 

Ahmet Mahmut Ünlü’nün Pazar günü Isparta’dan ayrılacağı öğrenildi.

 
ISPARTANIN 7 24 KESİNTİSİZ ANLIK TEK HABER SİTESİNDESİNİZ
BOMBA 32 Yİ TAKİP EDİN HABERDEN ÖNCE SİZİN HABERİNİZ OLSUN

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR