09 Ağustos 2020 Pazar

ISPARTA
HER YENİ DOĞAN BEBEĞE 130 TON BETON DÜŞÜYOR

HER YENİ DOĞAN BEBEĞE 130 TON BETON DÜŞÜYOR

NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜNE YENİ BİNA

NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜNE YENİ BİNA

NİTELİKLİ DOĞAL KORUMA ALANI İLAN EDİLDİ

NİTELİKLİ DOĞAL KORUMA ALANI İLAN EDİLDİ

ÜZÜM PAZARI RESTORASYONU BAŞLIYOR

ÜZÜM PAZARI RESTORASYONU BAŞLIYOR

CEZA YAĞDI

CEZA YAĞDI

Isparta

Isparta'nın Sütçüler ilçesinde, yavru yaban keçisini kaçak avlayarak başını kestiği belirlenen 4 avcıya toplam 33 bin 984 TL ceza kesildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 6.Bölge Müdürlüğüne bağlı ekipler ve Sütçüler Jandarma Komutanlığı ekipleri, orman sahası içinde yaptıkları av koruma çalışması esnasında, Çandır köyü sınırlarından gelen silah sesi nedeniyle bölgede inceleme yaptı. Ekipler, bölgede uzaklaşan bir aracı takibe aldı. İçinde 4 kişinin bulunduğu araç, Sütçüler ilçesinde bir iş yerinin önünde durduruldu. Araçta yapılan aramada, 1 av tüfeği ve kafası kesik vaziyette bir yaban keçisi yavrusu bulundu. Ekipler, 4 kişiye kaçak avlandıkları gerekçesiyle toplam 33 bin 984 TL ceza kesti.

ANTALYA'DA DA 5 KİŞİ YAKALANMIŞTI

Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürü Rıza Kamil, usulsüz avlanmayla mücadele kapsamında çalışmalarının 7/24 saat kesintisiz şekilde sürdüğünü belirtti. Kaçak avlandığı belirlenen 4 kişi hakkında 5326 Sayılı Kanun çerçevesinde gerekli cezai işlemin uygulandığını anlatan Kamil, "Geçen hafta da Antalya'nın İbradı ilçesinde kaçak avlanan 5 kişi hakkında işlem yaptık. Orada da 3 yaban keçisi vurularak başları kesilmişti" dedi.

'ABD'YE GÖNDERİLİYOR İDDİALARI ASILSIZ'

Kesilen yaban keçisi kafalarının ABD'ye satıldığı yönünde iddiaların gündeme geldiğini kaydeden Rıza Kamil, "İddialar asılsız. Uluslararası Bitki ve Yaban Hayvan Türlerinin Ticaretine İlişkin Sözleşme'ye Türkiye de taraf. Boynuzların gümrükten geçirilme imkanı yok. Avcılar vurdukları hayvanları daha rahat taşımak için kafalarını kesiyor" dedi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

paye

14 Ocak 2020 Salı 11:36

müslüman bir ülkede normal.

Ispartalı Aslı

14 Ocak 2020 Salı 10:26

MAHMUT AKSU kardeşim, ne güzel dillendirmişsin. Bazı şeyler için yürek gerek. Doğanın dengesini bozdular. Sizin gibi insanlar gerek canım ülkeme, canım şehrime. Körler sağırlar birbirini ağırlar olmuş. Görmedim, duymadım, bilmiyorum. Kim doğanın dengesini bozuyorsa, çoluğundan çocuğundan bulsun. Hakkımı helal etmiyorum.

Savlu

14 Ocak 2020 Salı 09:09

Cezalar hafif geliyor müdür biraz daha şişirelim yoksa dağlarda güzelim canlılar yok olup gidecek domuzlar hariç gerçi bunları vuranlarin domuzdan farkı yok da bu vurdukları hayvanların boynuzlarını vuranların kafasına takip çarşıda gezdireceksin belki bidaha yapmazlar

mahmut aksu

14 Ocak 2020 Salı 09:06

kaçak av zaten yanlış. bunun üstene birde keçi vuruyorsa hepten yazık. ama malesef gözler görmeyince, kulaklar duymayınca diller susunca felaketler kaçınılmaz oluyor. çandır köyünde o hayvanların yaşayacağı bir dağ kalmadı. buna yazacak basında. basın çandıra gidiyor balıkları yiyor kendine ziyafet çekiyor ne hikmetse kafasını kaldırıp o dağların tek bir fotoğrafını çekmiyor. hadi yürekli basın tüm masraflarınızı karşılayacağım (yakıt) gidin o hayvanların yaşadığı dağları bir çekin yürek varsa.

spam

14 Ocak 2020 Salı 08:57

Tüm bu olumsuzluklar dinimizi bilmediğimizden kaynaklanıyor. Çocuk yaşta, dinimizi doğru şekilde öğretilmesi gerekiyor, Dinimizi bilsek, devletin koyduğu kurallara uyarız. illegal hiçbir şey yamayız. Yasal olmayan işleri yaparız, sonra ceza alınca da torpil ararız. İllegal işi yapanda, torpil olanda sonsuzlukta cehennemde yanacak. Gelin iyi insan olalım, gelin Müslüman olalım. Eğer Müslüman olursak, toplumda açlık, yokluk, hırsızlık, uyuşturucu/uyarıcı hiçbir şey olmaz.

Ispartalı

14 Ocak 2020 Salı 08:18

Allah belanızı versin .Doğayı bir rahat bırakın!

...

13 Ocak 2020 Pazartesi 23:30

Bu cezalar çok az. Kişi başı 50 bin liradan başlamalı cezalar. Ancak öyle akıllanır bunlar.

VATANDAŞIN BİRİ

13 Ocak 2020 Pazartesi 20:31

eliniz kırılsın kafanız kopsun şerefsizler

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR