18 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 160,67 TL
  • 106.239
ISPARTA
LİTERATÜRDE TEDAVİSİ ZOR BİR HASTALIĞA YAKALANDI

LİTERATÜRDE TEDAVİSİ ZOR BİR HASTALIĞA YAKALANDI

ISPARTA'DA ŞEHİT ANNESİNE SON GÖREV

ISPARTA'DA ŞEHİT ANNESİNE SON GÖREV

VALİDEN SANIK AVUKATININ SORUSUNA SERT TEPKİ

VALİDEN SANIK AVUKATININ SORUSUNA SERT TEPKİ

İYİ PARTİ'DE AYBATILI SESLERİ!

İYİ PARTİ'DE AYBATILI SESLERİ!

ÇARIKÇI NE YAPACAK?

Süleyman Demirel Üniversitesi'nin eski Rektördü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu'nun, başta Belediye Meclisi ve esnaflar olmak üzere birçok kurumun tepkisini çekerek hayata geçirmeye çalıştığı Yaşam Merkezi Projesi şimdi ne olacak? Yeniden Rektör gösterilmeyen ancak giderayak bu projeyi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan destek alarak ihaleye açan İbicioğlu'nun bu tavrı şimşekleri toplamıştı. Yeni Rektör İlker Çarıkçı'nın ise bu konu hakkında ki tavrı merakla bekleniyor.

Isparta

 YAŞAM MERKEZİ PROJESİ

SDÜ'nün eski Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, belediyenin onay vermediği Yaşam Merkezi Projesi'ne bakanlıktan onay aldıklarını söylemişti. Ancak bu onaydan sonra birçok kişinin tepkisini çeken İbicioğlu'nun görev süresi geçtiğimiz hafta dolmuş ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeniden görevlendirilmemişti.

ESKİ REKTÖR NE DEMİŞTİ?

Hasan İbicioğlu, çok tartışılan ve Belediyenin onay vermediği Yaşam Merkezi Projesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın izin verdiğini belirtti. Prof. İbicioğlu, şunları söyledi: "Yaşam Merkezi'nde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan imar izni aldık. Yeniden ihale yapacağız.Eskisi çürümeye terk edildi. 2 bin öğrencilik olacak. Tüm yatırımcıları davet ediyoruz. Kimse duymadık, bilmedik demesin.

Ulusal gazetelerde ilana çıkacağız. Belediyeye herhangi bir muhtaçlık kalmadı. Bakanlıktan gerekli izinleri aldık. Bizimle ilgili her hangibir sıkıntı yok. Eylül ayına yetiştirmeye çalışacağız. Biz bunu inşallahyapacağız. Kesinlikle bir AVM olmayacak. İçinde kongre merkezi olacak. 1750 kişilik planlanıyor. Bunun yanında yerel lezzetlerimiz, restoranlar olacak.Üniversitede gidebilecek herhangi bir restoran yok. Bizim tabldottan yiyorlar.Isparta firmaları kendi şubelerini açabilecekler. Kafeler açılacak. Bir alışveriş merkezi olmayacak. Bir konfeksiyon, ayakkabı mağazası olmayacak. Açıkihale ile tüm Türkiye'ye ihale edilecek. İmar sorununu hallettik. Bizde gerivites yok. Bir şekilde çözüm üreteceğiz."

ÇARIKCI'NIN TAVRI MERAK KONUSU OLDU

Üniversite'de Rektör değişiminin ardından ise ihale edilen bu merkez ile yeni Rektör Ispartalı Prof. Dr. İlker Çarıkçı'nın tavrı merak konusu oldu. Çünkü iddialara göre bu yaşam merkezi binlerce öğrencinin şehir merkezinden çekilmesi ve gününün büyük bir bölümünü üniversitede geçirmesini sağlayacak. Başta Belediye Meclis üyeleri, çeşitli oda ve STK temsilcileri bu merkezin üniversiteye yapılmasına karşı çıkıyordu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

sdülü

23 Mayıs 2015 Cumartesi 09:05

Ya huzur verin ,huzur verinde insanlar işlerini yapsın..

sözcü

22 Mayıs 2015 Cuma 21:08

ne yapacak mış müsaade ederseniz adam rektörlük yapacak

yazik olyr

22 Mayıs 2015 Cuma 13:49

eger o ihale yapilmassa yazik olur ve rektor icin onemli olan ogrencimi milletvekillerinin halkimi onemli belli olacak .

32

22 Mayıs 2015 Cuma 13:36

neden bu kadar müdahil oluyorsunuz üniversiteye.Bırakın mevcut yönetim işini yapsın her şeye karışmayın

SDÜ lü muhterem

22 Mayıs 2015 Cuma 12:26

Bu üniversiteyi rektörmü yönetiyor şehirmi yönetiyor anlamadım. Bana göre bu projelere karşı çıkanlar şehrin çakalları. Bırakında SDÜ öğrencileri kampüs içerisinde rahat bir yaşam sürsünler. Çocuklar kışı daracık kantinlerde geçiriyor. Eminim sayın rektör yaşam merkezi yapılacak dese bu defa rektörü göklere çıkaranlar yerin dibine batıracak. RANT KAVGASI

SDÜ lü muhterem

22 Mayıs 2015 Cuma 15:51

Bu yorumu beğenmeyen sayın yorumcu. Sen Isparta nın menfaat çakallarındanmısın.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR