24 Ağustos 2019 Cumartesi

  • 5,759 TL
  • 6,417 TL
  • 279,20 TL
  • 97.149
ISPARTA
MUHTAR MAKAM ARACI VE DİĞER ARAÇLARIN VERİLMESİNİ İSTEDİ

MUHTAR MAKAM ARACI VE DİĞER ARAÇLARIN VERİLMESİNİ İSTEDİ

SERDAR ORTAÇ'TAN ISPARTALILARA ÇAĞRI

SERDAR ORTAÇ'TAN ISPARTALILARA ÇAĞRI

ISPARTA BELEDİYESİNDEN YILAN OPERASYONU

ISPARTA BELEDİYESİNDEN YILAN OPERASYONU

MECLİSTE MHP'NİN PARTİ GRUP SÖZCÜSÜ BELLİ OLDU

MECLİSTE MHP'NİN PARTİ GRUP SÖZCÜSÜ BELLİ OLDU

CAMİDEN PARALARI BÖYLE ÇALDI

CAMİDEN PARALARI BÖYLE ÇALDI

Isparta

ISPARTA'da caminin yapımı için toplanan yardım paralarını çalan şüpheli, cami görevlileri, cami yaptırma derneği üyeleri ve cemaatin çalışmasıyla yakalandı. Güvenlik kamerası takılıp, camide nöbet tutularak yakalanan şüpheli M.A. (59) polise teslim edildi.

Isparta'da hayırseverlerin yardımıyla yapımı devam eden Hz. Ali Camii'nin bir bölümü ibadete açıldı. Bir hayırsever, Cami Yaptırma Derneği'ne, camide çelik kasaya bir miktar para bağışında bulunduğunu söyledi. Bunun üzerine kasayı açan yetkililer paranın yerinde olmadığını gördü. Kasadaki paranın çalınmış olabileceğini düşünen dernek yönetimi ve cemaat, hırsızı yakalamak için kasaya bir miktar daha para koydu. Bu paranın da çalınması üzerine camiye güvenlik kamerası yerleştirildi.

Bir süre sonra kasadaki paranın yine çalındığını belirleyen dernek yönetimi, cami görevlileri ve cemaat, bu kez namazlardan sonra nöbet tutmaya başladı. Nöbet yaklaşık bir haftadır sürerken, geçen cuma günü camiye gelen şüpheli namaz kılar gibi yaparken, imam hatip ve müezzin tarafından yakalandı. Durum polise bildirilirken, şüphelinin M.A. olduğu belirlendi. Gelen polis ekipleri güvenlik kamera kayıtlarını da inceledikten sonra M.A.'yı gözaltına aldı. Şüpheli polis merkezindeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Camideki çelik kasadan 1340 lira çalındığı belirtildi.

HIRSIZLIK ANI KAMERADA

Şüphelinin çelik kasadan hırsızlık yaptığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı. Kasanın üst tarafında para atmak için açılan bölümden fenerle bakan şüphelinin, elindeki uzun bir aparatla içerideki paraları çekip çıkardığı, ardından cebine koyduğu görüldü.

Hz. Ali Camisi İmam Hatibi Muhammed Mahmut Sami Şeker, bir hayırseverin kasaya toplu para attığını söylediğini, kasanın kontrol edildiğinde paranın olmadığının anlaşıldığını söyledi. Şeker, "Bu kişi 3- 4 günde bir gelerek o parayı bağış yapılan yerden çekiyor. Kasaya bir miktar daha para konuluyor. Onun da yerinde olmadığı görülüyor. Hal böyle olunca cemaatle birlikte kasanın bulunduğu yere gizli kamera konuluyor, sonrasında başka bir kamera daha konuluyor ve nöbet tutmaya başlıyoruz. Sabah cemaatten biri, öğleden sonra da müezzin arkadaşla biz bekliyoruz. O şekilde 3-4 gün boyunca nöbet tuttuk" dedi.

İŞTE O GÖRÜNTÜLER 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

ASENA

22 Mayıs 2019 Çarşamba 10:38

Hz Ali camisi Çünür de değilmiydi

tamer

21 Mayıs 2019 Salı 12:45

bu arkadaş minareden sarkabiliyormu denemek lazım.

mahoni

20 Mayıs 2019 Pazartesi 16:18

sonuç adalet denilen şey mazlumu sevindiriyor zalimi engelliyorsa adalettir yoksa körler sağırlar birbirini agırlar der gibi olacaksa yazık o polislere yazık o adliyedeki görevlilere boşuna meşguliyetten başka bir şey değil eyyy kanun yapanlara (vekiller)sorumlu sizisniz

Dernekten .

20 Mayıs 2019 Pazartesi 15:26

Geçen yıl aynı şahıs Isparta fatih mah, Medine Camiinde de aynı hırsızlığı yapmıştı. Bizde aynı şekilde kamera ile yakalayalım dedik, taktığımız kamerayı aşağıya doğru fırça sapıyla indiriyor,hırsızlığı görüntülenemedi maalesef. Ama fotoğrafdaki aynı adam.Isparta emniyet kayıtlarında da vardır zaten.Allah ıslah etsin.

hakan

20 Mayıs 2019 Pazartesi 15:24

Şerefsizzzz.

Ahmet

20 Mayıs 2019 Pazartesi 15:03

Allah ıslah etsin bölelerini şerefsiz kanı bozuk

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR