21 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,579 TL
  • 5,393 TL
  • 189,93 TL
  • 102.258
ISPARTA 23°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

ÇAĞRI MERKEZİ HER GEÇEN GÜN BÜYÜYOR

83 binin üzerinde personel sayısı ile her gecen gün büyüyen çağrı merkezleri ülkemizde istihdam açısından hızla büyüyor. Isparta’da geçtiğimiz yıl Vali Vahdettin Özkan ve Milletvekili Bilgiç’in girişimleri ile kazandırılan çağrı merkezinde istihdam 500’ün üzerine çıktı.

Isparta

Kuruluşların temasta oldukları kişi ve veya kurumlarla olan “İnsan, Teknoloji, İş Süreçleri ve Stratejinin” koordineli şekilde bütünleştirildiği “İletişim Yönetim Sistemleri” olarak adlandırılan Çağrı Merkezleri ülkemizde  hızla büyümeye devam ediyor.  

İlk etapta büyük şehirlerde açılan ancak artan arz talep dengesini karşılamak amacıyla ülkemizin her yerine yayılan çağrı merkezlerinin istihdamına sağladığı katkı 83 bin kişi civarında.


Isparta’da 2015 yılı içerisinde 200 kişi ile faaliyetlerine başlayan çağrı merkezi kısa bir sürede personel sayısını 500’e çıkardı ve Türkiye’nin  en başarılı çağrı merkezleri arasına girdi.

Değişik seçme ve mülakatlar ile işe alınan personel önce diksiyon, insan kaynakları,müşteri kazanma ve hizmet vereceği sektöre göre eğitimlere tabi tutularak çağrıya çıkıyor.


Isparta 32Net Çağrı Merkezi genel müdürü Yasin Yalçın  Türkiye genelinde sektörde 83 bin kişinin istihdam ettiğini belirterek, amacın müşteri memnuniyeti olduğunu kaydetti.Yalçın Isparta Valisi Vahdettin Özkan ve TBBM Plan Bütçe Komisyon Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç’in bakanlıklar nezdinde girişimleri ile geçtiğimiz yıl Isparta’ya açılan 32Net çağrı merkezinde yıl içinde istihdam sayısının 1000’ibulağını kaydetti. Yalçın yaptığı açıklamada; “Çağrı merkezimizin Isparta’da açılması konusunda öncelikle Isparta Valimiz Vahdettin Özkan ve Milletvekilimiz  Süreyya Sadi Bilgiç beye çok teşekkür ediyoruz. Çağrı merkezimizin açılmasında kendilerinin büyük emekleri oldu. Kendileri bizzat Bakan beye kadar bu yatırımın Isparta’ya yapılması konusunda ricacı oldular. Bakanımızın talimatı ile bu yatırımı Isparta’ya taşıdık. Şuan için 500 kişiye iş istihdamı sağlamaktayız. Merkezimizde yer büyüme tadilatlarımız  var.İnşallah hedefimiz 2016 yılının sonuna kadar 1000 kişiye iş istihdamı sağlamak”dedi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

sigorta

03 Mart 2016 Perşembe 15:11

işkur ödediği için sgk primi oluyor mu?

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR