23 Nisan 2018 Pazartesi

  • 4,067 TL
  • 4,992 TL
  • 175,11 TL
  • 0
ISPARTA 19°
ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

MİLLETVEKİLİ BİLGİÇ 3. DÖNEMEMİ TAKILIYOR

MİLLETVEKİLİ BİLGİÇ 3. DÖNEMEMİ TAKILIYOR

ISPARTA'DA 895 KİŞİ İŞE ALINACAK

ISPARTA'DA 895 KİŞİ İŞE ALINACAK

ISPARTA BELEDİYESİ'NİN 5 RAKİBİ VAR

ISPARTA BELEDİYESİ'NİN 5 RAKİBİ VAR

Bütün pürüzleri temizledik

Isparta Ticaret ve Kültür Merkezindeki sorunları kendisinin çözdüğünü ifade eden Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, sorunları çözmek için çok uzun süre uğraştıklarını söyledi.

Isparta

 

İnşaatla ilgili bütün pürüzleri temizlediklerini belirten Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, belediyeye devredilen 43 dükkanın da tapularını aldıklarını aktardı.

 

Isparta Ticaret ve Kültür Merkezinde yapılan ve devam eden işlerle ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, 3 yıldan beri inşaatla uğraştığını belirterek çalışmıyor diyenlere göndermede bulundu.

 

En çok uğraştığımız konuların başında Ticaret ve Kültür Merkezinin çözülmesi olduğunu söyleyen Başkan Günaydın, “bugüne kadar çalışmadığım konusunda birçok söylentini çıktı. Bugün buraya yaptığımız ve devam eden işleri kamuoyuyla paylaşmak için toplandık” dedi.

 

TEDAŞ ile trafoların kaldırılmasında büyük sorunlar yaşandığını belirten Günaydın, “TEDAŞ ile 14 Kasım 2008 tarihinde geçmiş dönem idarelerince hazırlanarak imzalanan protokol belediye meclisinin onayına sunulmadığından yürürlüğü sokulmamıştır. 8 Eylül 2010 tarihinde bu protokol belediye meclisinde onaylanmış ve buna müteakiben mevcut olan trafolar inşaat alanından kaldırılmıştır. Daha sonra ise enerji müsaadesi alınmış olup inşaat alanın dışındaki iki adet trafonun kaldırılması aşamasına gelinmiştir.

 

Proje tadilatı ve süre uzatımı kararı konusunda hukuksal olarak 6 ay mücadele ettiklerini belirten Günaydın, “Kanuni süresi 27 şubat 2009 tarihinde sona eren mahalle seçimlere kadar da ne yapılacağı karar verilemeyen inşaatta işin seyri esnasında karşılaşılan teknik problemlerin aşılması için zorunlu olan proje tadilatı tarafımdan yapılarak 5 eylül 2010 tarihinde onaylanmış ve buna müteakiben de süre verilmiştir, ayrıca belediyeye 43 dükkan kazandırıldı.

 

İnşaat alanında bulunan vakıf şerhi 351 bin 944 TL yatırılarak kaldırılmıştır. İnşaat alanının etrafında bulunan 3. şahıslara ait arsa ve taşınmazların istimlak çalışması başlatıldı. ITKM etrafındaki kaldırımların bir bölümü bitti.

 

Proje tadilatına müteakiben işin seviyesine göre müteahhide ait olan yerlerin toplam yüzde 65’ine tekabül eden kısmının tapularının devri 2011 yılında yapılmıştır. Tapu devrinin yüzde 35’ini önceki dönem yüzde 30’u da bu dönem gerçekleştirilmiştir. Kültür Merkezi Cami inşaatına başlanıldı. Yağmur suyu ve kanalizasyon hattı tamamlandı” dedi.

 

Yapımı devam eden işler hakkında da bilgi veren Belediye Başkanı Günaydın, inşaat 176 kişinin çalıştığını belirterek, “Çevre düzenlemesi işi Cumhuriyet Caddesi tarafında devam ediyor. İstem’den 200 m bordür getirildi. Camii avlusunun yarısının betonu döküldü. Diğer yarısı 300 m3 beton döküldü. Üstteki kolon imalatlarına başlandı. Kültür Merkezi yıkılan trafo nedeniyle tamamlanamayan kısmının betonarme imalatlarına 12.80 kotu beton döküldü. Üst kat tabliyenin betonu döküldü. A6 blok çatı cam montajı için Alüminyum doğramaların takılmasına devam ediliyor. B blok çelik iç saçak imalatlarına devam ediliyor. Bağımsız bölümlerin cephe duvarları örümü bitirildi. Duvar imalatlarına devam ediliyor. E bloktaki 15.70 döşeme tabliye betonu tamamlandı. Parapet ve 3 Adet süs kolonu imalatı devam ediyor” dedi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR