26 Mayıs 2018 Cumartesi

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 197,88 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

Bunun İzahı Varmı!

Davraz Sirene otel önce kapatıldı, sonrada satılığa çıkartıldı. Otelin sahibi gerekçelerini açıklamadan önce Isparta'nın sahipleri derhal sorunun çözümü için harekete geçmelidir

Isparta

                Isparta’nın turizmde parlayan yıldızı Davraz kayak merkezinin  5 yıldızlı tek oteli, Sirene Davraz önce kapatıldı, sonrada satılığa çıkartıldı. Ulusal gazetedeki satılık ilanı ve yerel gazetelerdeki konuyla ilgili haber ve yorumlara sessiz kalmamız olmazdı. Elbette bizimde söyleyecek sözümüz var.

Isparta birçok alanda kan kaybederken, yaptığımız her habere ve yoruma tepki gösterenler acaba bu gelişme sonrasında nasıl bir tepki verecekler doğrusu merakla bekliyoruz.

      Kışın kayakçıların, yazında futbol takımlarının vazgeçilmezi olan Davraz kayak merkezinin parlayan yıldızı, yüz akımız Sirene otelin kapatılma ve satışa çıkartılma gerekçelerinin bir kısmını biliyoruz.

  Bu otel hizmet vermeye başladığı günden bugüne kadar zarar etmesine rağmen büyük bir aşkla ve sabırla ayakta kalmak için çaba sarf ederken acaba bizler bu otele ve yöneticilerine ne kadar sahip çıktık, destek olduk.

  Bugüne kadar birçok kongreye ev sahipliği yapan, Isparta’nın turizmdeki tek 5 yıldızlı oteli olarak prestijimizi kurtaran, yerli ve yabancı klüplere ev sahipliği yaparak ilimizin ve dolayısıyla Davraz’ın tanıtımına büyük katkı sağlayan Sirene Otelin kapatılmasını ve satılığa çıkartılması doğrusu kabullenmek çok zor.

               

Isparta’nın turizmde marka şehri olabileceği iddialarını kuvvetlendirmeye çalıştığımız şu günlerde böylesine olumsuz bir gelişmeyi bertaraf etmek için bir saniye bile kaybedecek vaktimiz yok diye düşünüyorum. İvedikli olarak sorunların çözümü, otel işletmecilerinin gönlünün alınarak yeniden oteli işletmeye açmaları sağlanmalı.

               

Futbol takımlarının antreman yaptığı saatlerde koyun ve keçilerin otladığı bir ortamda ve buna benzer birçok olumsuzlukların yaşandığı davrazda otel işletmecilerinden çok daha fazla fedekarlık beklemek haksızlık değilmi. Satılığa çıkartılan oteli satın alacak kişiler neden satıyorsunuz dediği zaman acaba ne gibi mazeretler uyduracağız, zarar ettiğinden dolayımı, davrazın sahipsiz ve ilgisiz kaldığından mı, yoksa koyun ve keçilerin istila ettiğinden mi?

          Önümüzdeki yıl yapılacak olan ITSO  seçimleri ve akabindekiki genel seçimlerde kimlerin aday olacağı, kimlerin seçileceğinin çok daha önemli olduğu, siyasetin her zaman hizmetin önünde olduğu ilimizde Isparta’nın sahipleri bunların peşinde iken Davraz Sirene Otelin kapatılması ve satışa çıkartılması kimin umrunda.

                Barida otelin inşaatının başladığı günden bugüne kadar geçen sürede önüne konan engelleri daha dün gibi hatırlıyoruz. Kendi hemşehrilerine sahip

çıkmayan zihniyet, Ispartalı olmayanlara sahip çıkarmı? Bu kafa ve düşünceler değişmediği sürece Isparta çok ama çok şeyler kaybetmeye mahkum.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR