21 Eylül 2017 Perşembe

  • 3,502 TL
  • 4,166 TL
  • 146,72 TL
  • 105.324
ISPARTA 21°
FETÖ OPERASYONUNDA 9 KİŞİ FİRARİ

FETÖ OPERASYONUNDA 9 KİŞİ FİRARİ

DAVULLU ZURNALI OKUL BAŞLANGICI

DAVULLU ZURNALI OKUL BAŞLANGICI

ISPARTA'DA NARKO-METRUK UYGULAMASI

ISPARTA'DA NARKO-METRUK UYGULAMASI

ISPARTA'DA 1EVE BASKIN 1 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 1EVE BASKIN 1 KİŞİ TUTUKLANDI

BUNUN ADI MUCİZE KURTULUŞ

BUNUN ADI MUCİZE KURTULUŞ

Isparta

ISPARTA'da beyin anevrizması geçirince 34 haftalık bebeği sezaryenle alınan Nazlıhan Burcu Demir, kafatası açılmadan müdahale edilerek yeniden hayata döndürüldü. Anne Demir ve kızı Ecrin Bulut'un sağlık durumlarıiyi.

Kütahya'da 1 Haziran'da şiddetli baş ağrısı sonrası evinde baygınlık geçiren 30 yaşındaki Nazlıhan Burcu Demir, hastaneye götürüldü.Götürüldüğü hastanede beyin anevrizması geçirdiği tespit edilen Demir, müdahale edecek yeterli ekipman ve uzman doktorun bulunmaması nedeniyle Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne sevk edildi. Genç anne adayını acilen ameliyata almaya karar veren doktorlar, kuvöz sıkıntısı ve ailesinin isteği üzerine önce özel bir hastanede 34 haftalık bebeği sezaryen yöntemiyle dünyaya getirdi. Daha sonra hasta tekrar tıp fakültesi hastanesine getirildi. Yapılan tetkikler sonrası kasıktan girilerek,kapalı yöntem cerrahi operasyonla, beyinde oluşan baloncuğa müdahale edilerek kanama durduruldu. Çok riskli olduğu belirtilen ameliyat sonrasında Ecrin bebek gibi anne de hayata yeniden tutundu.

ÇOK RİSKLİ BİR AMELİYATTI

Ameliyatı gerçekleştiren Yrd. Doç. Dr. Aykut Aktaş,ameliyatın imkansıza yakın olduğunu, açık bir ameliyatın beyinde ciddi kanamalara neden olabileceğini belirtti. Hastaya kapalı yöntemle kasıktan girilerek müdahale edildiğini kaydeden Yrd. Doç. Dr. Aykut Aktaş, operasyon hakkında şu bilgileri verdi: "Hasta geldiğinde 3 boyutlu kasık anjiyosu yapılarak beynin özellikle sağda görme damarını da etkileyen bir damarın üzerinde oluşan baloncuğun kanadığını tespit ettik. Hastayı ameliyatta kaybetme riskibile vardı. İleri teknoloji mikrokateter tel koillerle damara ulaşarak 'empolizasyon' (baloncuğun içini tıkamak) yönetmiyle hastanın ameliyatını gerçekleştirdik. Bu tip bir ameliyatı Isparta'da ilk defa yaptık. Hastanıngörme merkezini besleyen bir damar. Bu işlem oldukça riskliydi. Görme işlevini de kaybedebilirdi. Allah yardımcımız oldu ve tüm risklere rağmen hastamıza işlemi gerçekleştirip tedavi ettik. Hastada beyin kanamasının gerçekleştirmiş olduğu şikayetler dışında komplikasyonlar oluşturmadı. Bebeğiyle birlikte hayata yeninden tutundu."

YENİDEN DOĞDUK

Eşi ve kızı Ecrin Bulut Demir'in kurtulmasıyla yeniden doğduklarını söyleyen baba Ramazan Demir ise "Bu durumdaki bir hastanınyakını olmak çok zor bir duygu. Herkes bana, 'Eşini kaybedebilirsin, öyleolmasa bile çok fazla riski var' diyordu. Şükür ki öyle bir şey olmadı. Eşim debebeğim de çok çok iyiler. Eşim şu anda bebeğimizi emziriyor. Biz yenidendoğduk. Bu operasyon 2 Haziran'da yapıldı. 2 Haziran bizim yeniden dünyaya geldiğimiz tarihtir" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Neff

13 Haziran 2015 Cumartesi 16:45

Allahın izni ile Sizlerin yaşama vesile olan ellerinizi görmezden gelip, sizleri öldürmek gibi cani duyguları içinde barındıranları lanetliyorum. Elleriniz dert görmesin.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR