27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 22°
BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

BUNU YAPAN İNSAN OLAMAZ !

BUNU YAPAN İNSAN OLAMAZ !

Isparta

Vatan Mahallesi’ndeki Karakavak Camii son günlerde serserilerin uğrak mekânı haline geldi. Camii Dernek Başkanı Çelik, tuvaletlerin demir kapılarının çalındığını ve 15-20 yaş grubu kızlı erkekli gençlerin tuvalete girerek uyuşturucu kullandıklarını ileri Mübarek Ramazan ayının içinde bulunduğumuz şu günlerde Vatan Mahallesi Karakavak Camii avlusunda yaşananlar duyanları hayrete düşürüyor. Karakavak Cami Dernek Başkanı Kemal Çelik, artık çaresiz kaldıkları için yaşadıklarını gündeme taşımaya karar verdiklerini ve bu konuda Vali Vahdettin Özkan’ın devreye girerek kendilerine yardım etmelerin iistedi.

 TUVALETLERİN KAPILARINI ÇALDILAR

3 gün önce tuvaletlerin demir kapılarının olmadığını fark ettiklerive akabinde polise başvurduklarını anlatan Çelik, “Onlar da yapacak bir şey yokdediler. Kimin çaldığını bilmiyoruz. Sonuçta bir şey çıkmadı. 5-6 sefer camide hırsızlık oldu. Caminin içinde demir para kumbarası vardı. Onu birkaç kez patlattılar. Kilitli olduğu için içinde para olup olmadığını bilmiyoruz.10liraya kilidini yaptırıyoruz içinden para almadan tekrar

kırılıyor. O hizmeti de kaldırmak zorunda kaldık” dedi.

 BURASI ALLAH’IN EVİ,GELEMEYECEK MİYİZ DİYORLAR

 Öte yandan yaşanılanların bununla kalmadığını artık caminin içinde uyuşturucu da kullanmaya başladıklarını iddia eden Çelik, şunları söyledi: “Namaz vaktine kadar cemaat kolay kolay gelmiyor. Geliyorlar,tuvalette abdest almak istiyorlar.Ama tuvaletlerde birileri oluyor. Kapıyı çalıyorlar, meşgul deniyor. Sorduğun zaman ‘burası Allah’ın evi, Allah’ın evi nede mi gelemeyeceğiz, burası tapulu malınız mı?’ diyorlar. Yoğunluk olarak 15-20yaş arası kız ve erkekler geliyor.Birkaç kez müdahale ettim. Daha da ileri gitsek darp edecekler. O yüzden karışamıyoruz.

 CEMAAT TEDİRGİN

 Son zamanlarda cemaatten sigara ve sigara paketi istemeye  başladılar. Paketin içini boşaltıp, tuvalete giriyorlar. Orada paketin içine bir şeyler koyup, çekiyorlar. Cemaat çokt tedirgin. Kesinlikle camiye tek başına gelemiyorlar. Cemaatimiz ağırlıklı olarak 65 yaş üstü vatandaşlardan oluşuyor.O yüzden birkaç kişi birleşerek camiye gelebiliyorlar. Çünkü korkuyorlar. Akşam namazından sonra ve haftasonları cami avlusu kontrolden çıkıyor.

Bu gençlerin yüzde 80’i Vatan Mahallesi’nden değil. Ama bu mahalleden de var’’ diye konuştu.

 CAMİ AVLUSUNDA FUHUŞ!

 Diğer taraftan caminin avlusundan birkaç sefer gençleri fuhuş yaparken yakaladıklarını ve kovduklarını da iddia eden Çelik, “Kaç sefer tuvaletten iç çamaşırı attım.Kapıları tekrar yaptıracağız. Onlar çalıyor biz yaptırıyoruz.Şadırvanın içindeki muslukları da çalıyorlar. Bu korkunç bir şey. Sayın Valimiz ve EmniyetMüdürümüzden buranın kenar mahalle olması nedeniyle biraz daha özen göstermelerini istiyoruz.

KAYNAK AKDENİZ


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

+32

20 Temmuz 2014 Pazar 18:09

eceli gelen köpek cami duvarına işerbunlarında eceli mi geldi acaba

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR