24 Haziran 2018 Pazar

  • 4,679 TL
  • 5,454 TL
  • 190,62 TL
  • 95.852
ISPARTA 25°
ISPARTA'DA TRAVESTİNİN EVİNE POLİS BASKINI

ISPARTA'DA TRAVESTİNİN EVİNE POLİS BASKINI

GECE GÜNDÜZ DEVAM !

GECE GÜNDÜZ DEVAM !

YİNE KÜÇÜKGÖKÇELİ KAVŞAĞI YİNE KAZA

YİNE KÜÇÜKGÖKÇELİ KAVŞAĞI YİNE KAZA

ISPARTA-ANTALYA YOLU KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

ISPARTA-ANTALYA YOLU KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

BU YOLU YAPMAK BİZİM İŞİMİZDİR !

AK Parti İl Başkanı Osman Zabun, Dereboğazı yolunun duble yol olması konusunda muhalefete şu cevabı verdi: “Birileri harita üzerinden spekülasyon üretmeye çalışıyor.

Isparta

Bir defa süreci bilmiyorlar. Bunlar cahilane yaklaşımlar.” AK Parti İl Başkanı Osman Zabun, Isparta-Antalya Dereboğazı yoluyla ilgili muhalefetten gelen eleştirilere yanıt verdi. Özellikle CHP İl Başkanı Vedat Şenol, bu yoldaki kazada ölenlerin sorumlusu olarak AK Parti’yi göstermişti. Zabun, “Bunları söyleyen insanların geçmişlerine bir bakmaları lazım. Onların bıraktığı seviyede kalmış olsaydı bu ülkenin yolları Türkiye’nin her yeri kan gölüne dönerdi. Onların hayallerinde bile yoktu. AK Parti duble yola ilgili projesini daha henüz Sayın Başbakanımız seçime girmeden 2002 yılında seçim öncesi programlarını açıklarken ifade ettiğinde ben çok iyi hatırlıyorum onlar dalga geçiyorlardı. Dönüp o sözleri bir hatırlamaları lazım. Onların hayalleri yetişemiyordu. Türkiye’deki duble yol çalışmaları ne onların hayallerinde vardı ne de gündemlerinde vardı” dedi.

BUNLAR CAHİLHANE YAKLAŞIMLAR

Isparta dahil tüm Türkiye’de hedeflerin çok üzerinde duble yol çalışması yapıldığını belirten Zabun, sözlerini şöyle sürdürdü: Orayı gören İstanbul, Ankara, İzmir ulaşımını neden görmüyor? Ispartalı Ankara’ya giderken duble yoldan gitmiyor mu? Biz nasıl Türkiye’nin her yerinde bu çalışmayı gerçekleştirdiysek Dereboğazı yolunda duble yol yapacak olan bizim iktidarımızdan başkası değildir. Daha önce kamuoyuna açıkladık. Dereboğazı programa alınmıştır. 2 etapta yapım ihalesi gerçekleştirilmiş ve çalışmalar başlamıştır. Aradaki bölgede ise proje ihalesi yapılmaktadır. Birileri harita üzerinden spekülasyon üretmeye çalışıyor.

Bir defa süreci bilmiyorlar. Bunlar cahilane yaklaşımlar. Proje ihalesi gerçekleştirilmeyen, yolun hangi standartlarda hangi güzergahtan geçişi belli olmayan bu ihale tamamlanmayan bir sürecin haritaya işlenmesi söz konusu olmaz ki. Bakanlığımızla yaptığımız görüşmelerde bize bildirilen arada kalan bölgenin proje ihalesine çıkılmıştır. Bu proje ihalesine çıkıldıktan sonra haritaya işlenecektir. Yapım ihalesine de çıkılacaktır. Ülkenin her yerinde e olduğu gibi Dereboğazı yolunu yapmakta bizim iktidarımızın işidir.”

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Misafir

24 Eylül 2014 Çarşamba 11:47

Konya-İsparta arası en eski ve yoğun kullanılan bir şehirler arası yol olmasına rağmen, maalesef buraların halkının istemesini bilmemesi ve birlik olamamalarından dolayı 12yılda Türkiye'de neredeyse duble yol yapılmayan yer kalmamasına, hatta ilçeler arası bile yapılmasına rağmen buralarda daha planı ve projesi bile yoktur. Maalesef bu bölgelerde işler kaplumbağadan bile yavaş ilerliyor. Eğridir ile Beyşehir arasının duble olması bu kafa ve zihniyetle en az 10 yıl sürer. Saygı ve selamlarımla.

Misafir

05 Haziran 2014 Perşembe 16:53

Hiç boşuna kıvırmayın Dereboğazı yolu yatırım pogramında yoook. Proje ihalesiymiş bilmem neymiş çocuk mu kandırıyorsunuz siz. Gidin de doğuda duble yolu olmayan yer var mı bakın. Isparta - Konya arası ve Isparta - Antalya arasından başka duble yolu olmayan yol kalmadı memlekette, adam çıkmış Ankara yolunu anlatıyor.

esnaf a

05 Haziran 2014 Perşembe 15:34

bu zabun daha konuşmasını bilmiyor ki. adamı getirdiler il başkanı diye. daha çok oy beklerler.

esnaf

05 Haziran 2014 Perşembe 15:32

yeter artık. bu akp nin yaptığı kötülüğü kimse yapmadı ısparta ya. resmen memleket cezalandırılıyor. siz daha çok oy beklersiniz çoookk.

ak partili kız

05 Haziran 2014 Perşembe 13:21

sayın zabun bu konular üzerinde yorum yapacağınıza istifanızı verin artık.diğer illerde herkes istifa etti gülsüm başkanla siz yapıştınız partiye çıkmıyorsunuz.Başarısızlığınızı düşünün önce.partiye zarar veriyorsunuz.bi gidin ya..niye anlamıyorsunuz ıspartalı sizden hoşlanmıyor..

ali d

05 Haziran 2014 Perşembe 12:54

cahilhane değil cahilane olmalı...önce başlığı doğru yazmak lazım...

BARBAROS32

05 Haziran 2014 Perşembe 11:42

koca 12 yıldır ıspartaya ne yaptınızda şimdi seçimler yaklaşınca yapıyonuz siz memleketimi uyuyonuz BDP illerde bile duble yolsuz yer kalmadı

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR