24 Mayıs 2018 Perşembe

  • 4,782 TL
  • 5,619 TL
  • 199,47 TL
  • 101.762
ISPARTA 18°
HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

Bu Yol 15 Gün Trafiğe Kapalı

Cumhuriyet Caddesi yapılacak olan asfalt çalışmaları nedeniyle 15 gün trafiğe kapatıldı.

Isparta

Isparta Belediyesi’nin 6yıl önce başlatmış olduğu kalıcı ve dayanıklı asfalt kaplama hamlesi hız kesmeden devam ediyor. Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın’ın şehir merkezinin tamamında başlatmış olduğu kırmızı kot uygulaması esasına göre yapılan kalıcı ve dayanıklı asfalt kaplama çalışmaları aralıksız sürüyor.

Şehrin dört bir tarafından yapılan hizmetten artık şehir merkezi de nasibini almaya başladı. Isparta Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü şehir merkezinde bulunan en işlek caddelerden bir tanesi olan Cumhuriyet caddesine bu gün şantiyesini kurdu. Fen İşleri Müdürlüğü bölünmüş olarak 1 km uzunluğunda olan Cumhuriyet caddesinde kalıcı ve dayanıklı asfalt kaplama çalışmalarına ilk kazmayı dün vurdu. Halk arasında asfalt kemirme aracı olarak bilinen Asfalt freze bugün caddedeki yıpranmış olan asfaltı kazımaya başladı.


 

Ekonomik ömrünü tamamlamış olan asfaltın kaldırılmasından sonra Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü caddeye girerek alt yapı sorunlarını çözecek. Hem yağmur, hem içme suyu, hem de atık su kanallarını kontrol edecek olan Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü de eskimiş olanları söküp yerine yenisini takarken eksin olan kısımları da tamamlayarak caddedeki alt yapı sorununu kökünden çözecek. Böylelikle kalıcı asfalt kaplama döküldükten sonra cadde yazboz tahtası haline dönüşmeyecek. Dökülen kalıcı ve dayanıklı asfalt nedeniyle cadde uzun süre halka hizmet edecek.


 

Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, dayanıklı ve kalıcı asfalt kaplama çalışmalarına başlanılan günden bu güne uzun bir mesafe kat ettiklerini, artık personelin profesyonel hale geldiğini ve gözü kapalı kalıcı ve dayanıklı asfalt kaplama yaptıklarını ifade etti.


Günaydın yaptığı açıklamada, “Isparta Belediyesi olarak kalıcı ve dayanıklı asfalt kaplama çalışmalarına 6 yıl önce başladık. İlk başladığımızda personelimiz o caddedeki çalışmadan 2 ay yada 3 ay gibi uzun bir sürede işlemleri tamamlayarak çıkıyordu. Ama gördüğünüz gibi son yıllarda bu süreyi oldukça kısalttık. Neredeyse bir haftaya düşürdük. Sanki organize bir fabrika gibi bütün personelimiz yapacağı işi biliyor ve kendisini ona göre yönlendiriyor. Personelimizin birisi asfalt kazarken diğer ekip hemen alt yapı çalışmalarına başlıyor. Bir yandan alt yapı çalışmaları yapılırken bir yandan da asfalta hazırlık aşaması olan stabilize malzeme seriliyor. Böylelikle bu sürecimizi minimum seviyeye indirdik. İşte bu gün Cumhuriyet Caddesinde bir çalışmaya başladık. Buradaki çalışmamızı da 15 gün içerisinde bitirmeyi hedefliyoruz. Bu süre içerisinde yapacağımız gürültüden dolayı da Cumhuriyet Caddesi esnafımızdan ve mahalle sakinlerimizden özür diliyoruz” dedi.YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Her kafadan bir ses

01 Ağustos 2014 Cuma 18:35

Isparta-Çünür arası ve Isparta - Sav arası yapılan asfalt çalışmalarından karayolları genel müdürlüğü sorumlu bilmeden ahkam kesmeyin.Karayollarının asfaltını da biliyoruz. İstanbul'a 3. köprü yapılıp bitecek daha bizim Sav yolundaki köprü yapılacak.Ahh vatandaşım ahhh önce okuyun ondan sonra fikrinizi belirtin.

spartans

01 Ağustos 2014 Cuma 12:32

Neyi tartışıyorsunuz ki...Ispartamızın giriş çıkışlarındaki asfalt yol yapım çalışmalarına baskı yapıp daha hızlanmasını ve kaliteli olmasını sağlamak yerine bu sorumluluktan kaçıp ISPARTA BELEDİYESİ YOL YAPIM SORUMLULUK SINIRI SONU yazan başkan değil mi bu yüksek mimar. Isparta ya gelenler uçaktan paraşütle merkeze atlayacak değildi...Ayrıca kalıcı asfalt dediği her yer çöktü bana bir tane sağlam asfalt gösterin merkezde...Boşuna tartışmayın yapılan iş gözler önünde.

dudu

01 Ağustos 2014 Cuma 01:40

daha karayolları ve belediyenin nereye asvalt yapıldığını bilmeyen zihniyetttt buuuu

seçmen

31 Temmuz 2014 Perşembe 18:26

sevğili arkadaşım çünür yoluna dökülen asfaltı belediye dğil karayolları döktü savdan üniversiteye kadar karayollarının bölgesiallah razı olsun balediye başkanımızdan yollar çok güzel oluyor.

halk

31 Temmuz 2014 Perşembe 17:33

Isparta Belediyesi’nin 6yıl önce başlatmış olduğu kalıcı ve dayanıklı asfalt kaplama hamlesi hız kesmeden devam ediyor denılmıs Allah aşkına neresı kalıcı çünür üniversıte yolunda gecmıyormusunuz hıc 20 yer yarıldı 20 farklı yama atıldı kac yıllık kalıcı asfalt 2 mi ?

ahmet yayla

01 Ağustos 2014 Cuma 09:08

çünür yolundaki asfaltı karayolları yaptı onun hizmeti altında hükümetten hesap sorulacağına asfaltın ki tarafından yapıldığını bilmeden boş boş konuşuyorsunuz.

seçemeyene cevap

01 Ağustos 2014 Cuma 01:09

orası karayollarının yolu artık öğrenin yahu, belediye yapmadı o yolu, belediye yapsaydı haberdeki gibi kalıcı olurdu, kayıcı değil. bu ısparta halkı hakikaten kadir kıymet bilir ama buraya yazanlar ya ıspartalı değil ya da günahı sevabı,haramı helali ayırt edemeyecek kadar zayıf insanlar olsa gerek. buraya yazacağınıza iktidar millet vekillerinize sorun lütfen nedne çünür yolunu böyle yaptınız diye? veya neden düzelttirmiyorsunuz diye? Rabbim sizleri ve yandaşlarınızı ıslah etsin inşaallah.

ben

31 Temmuz 2014 Perşembe 18:46

O yolu belediye yapmadı

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR