24 Mayıs 2018 Perşembe

  • 4,575 TL
  • 5,360 TL
  • 200,52 TL
  • 101.892
ISPARTA 18°
GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

Bu Utanç Bize Yeter!

Bu Utanç Bize Yeter!

Isparta
Eğirdir Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen Gençlik Kampı programına katılan yabancı uyruklu öğrenciler hafta sonu doluluk oranı ile dikkat çeken Eğirdir plajında piknik yapan ailelerin atıklarını 40 torbalık halinde toplayarak sosyal mesaj verdiler.

Uluslararası gönüllü gençlik kampı çerçevesinde İspanya, Japonya, Sırbistan, Çek Cumhuriyeti, Güney Kore, Rusya ve İtalya olmak üzere toplam yedi ülkeden gelen yirmi yabancı öğrenci ilçemizde kamp yapmakta olup bu kampa yabancı dillerini geliştirmek ve sosyal sorumluluğu artırmak amacıyla Eğirdir’den on beş öğrenci katılmaktadır.
Sosyal ve etkinlik ihtiyaçlarının tümünü karşılayan Eğirdir Belediyesi bünyesinde gerçekleştirilen Gençlik Kampı 16 ağustos tarihinde başlamış olup hafta sonu öğrencilerin Eğirdir’i tanımasıyla geçmiştir. Eğirdir’i doğal güzelliği yönüyle çok beğenen yabancı uyruklu öğrenciler hayranlıklarını belgelemek amacıyla bol bol fotoğraf çektiler.


16-31 Ağustos 2014 tarihleri arasında Eğirdir Belediyesinin ev sahipliğinde, Ankara Gençlik Servisleri Merkezi’nin organizasyonu ile düzenlenen gençlik kampına yurtiçi ve yurt dışından gönüllü 35 öğrenci katılmaktadır. 15 gün sürecek kamp etkinliğine katılan öğrenciler ilk olarak Eğirdir’i tanıma fırsatı bulurken hafta sonu düğünlerine de katılarak farklı kültürleri yaşamanın mutluluğunu tattılar.


Bu kapsamda kamp programında önce şehir turu sonrasında Yazılı Kanyon’a giden grup Pazartesi günü Plaj Mahallesi Nafiz Yürekli piknik alanını temizlemiştir.

Hafta sonu sıcakların artması ilke birlikte soluğu piknik alanında alan ailelerin kirlettikleri yerleri de yabancılar temizledi. Yabancıların bu hassasiyetini gören halk da örnek etkinliğine destek vermiştir. 40 büyük çöp torbası atık toplayan grup, çöp yığınlarıyla fotoğraf çektirip halka sosyal mesaj vermeyi de unutmamıştır. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

VATANDAS

20 Ağustos 2014 Çarşamba 13:19

ORALARA PISLIK BIRAKAN PIKNIKCILER UTANSIN ! GÖRÜLDÜGÜ ÜZERE BU YABANCI ÖGRENCILER BU EGITIMI ÖNCE AILE VE CEVREDE VE ÜLKE BAZINDA ALMISLAR ! ONLARIN GELDIGI ÜLKELERDE CEVREYE CÖP ATANLARA BÜYÜK MADDI CEZALAR VE SABIKA KAYDI VAR ! HAFIFE ALIYORUZYA ! EHLIYETSIZ ARAC KULLANAN BIR DAHA EHLIYET ALAMAZ CEZASI VAR !

İlhan Şimşek

20 Ağustos 2014 Çarşamba 21:26

Biz Türk insanı olarak üzülerek söylüyorum ki çevremizi yeteri kadar temiz tutmuyoruz. Sanki başkaları gelmeyecekmiş gibi veya bir daha gelmeyecek gibi davranıyor iki adım ötedeki çöp tenekesini kullanmıyoruz. İnsan olan, çöp tenekesi olmasa bile getirdiklerini ****ürmeyi de bilmesi gerekir. Ancak bu olgu kültürle doğru orantılıdır. Eğirdir Belediyesi'nin böyle sosyal bir olguyu yabancı öğrencilerle paylaşıp görenlere örnek olması bakımından önemlidir.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR