26 Mayıs 2018 Cumartesi

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

BU SON OLSUN. BİR KAHRAMANI DAHA UĞURLADIK...

Afyonkarahisar'daki mühimmat deposunda meydana gelen patlamada şehit olan askerlerden Piyade Onbaşı Hüseyin Gökhan Eriç'in cenazesi, memleketi Isparta'nın Yenişarbademli ilçesine getirildi.

Isparta

Şehit Erinç'in cenazesi, Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (Gata) düzenlenen törenin ardından askeri helikopterle ilçe yakınlarındaki Ağıllaca mevkiine getirildi. Şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu buradan cenaze aracına alındı ve konvoy eşliğinde babasının evine getirildi.

Konvoya Türk bayraklarını eline alan motosikletli gençler eşlik etti. Şehidin baba evinin olduğu caddeye büyük Türk bayrağı ile şehidin fotoğrafının üzerinde olduğu bez afiş asıldı.

Şehit Eriç'in tabutu askerler tarafından omuzlara alınarak evin avlusuna konuldu. Cenaze

şehit yakınları tarafından gözyaşlarıyla karşılandı.

Şehit babası Selahattin Eriç de "Hiç kimse üzülmesin ağlamasın. Ben evime geldiği için dua ediyorum. Artık sakin olacağız. Evimize getirdik ya Allah'ımıza binlerce şükürler olsun" dedi. Anne Güldane Eriç ise oğlunun fotoğrafını defalarca öptü.

Şehidin ağabeyi Serkan Eriç de, kimsenin ağlamamasını herkesin dua etmesini isteyerek kardeşinin tabutuna sarıldı.

Serkan Eriç'in, üç gün önce dünyaya gelen çocuğuna şehit kardeşi Gökhan'ın adını verdiği öğrenildi.

Şehidin cenazesi baba ocağından alınarak ilçe meydanındaki Şehitler Anıtına getirildi. Buradaki kısa bir törenin ardından şehit Gökhan Eriç'in cenazesi Merkez Camiye getirildi. İkindi vakti kılınan cenaze namazına Isparta Valisi Memduh Oğuz, Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, Ak Parti Isparta milletvekili S. Sadi Bilgiç, Recep Özel Chp Isparta milletvekili Ali Haydar Öner, Mhp Isparta milletvekili Süleyman Nevzat Korkmaz, Ak Parti Burdur milletvekili Bayram Özçelik, Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, askeri ve sivil erkan tam kadro katıldı. Cenazede binlerce vatandaş da hazır bulundu.

 

Cenaze töreninde kısa bir konuşma yapan Vali Memduh Oğuz, üzerinde yaşadığımız toprakların bir cennet bahçesi olduğunu kaydederek, "Dün olduğu gibi bugünde yarında şehitler olacaktır. Ancak bizim vatanımızı, birlik ve beraberliğimizi kimse bölemez." dedi. Konuşmanın ardından cenaze namazı İl Müftüsü Mehmet Emin Avcı tarafından kıldırıldı. Cenaze namazının ardından şehidin naaşı askerler tarafından top arabasının üzerinde ilçedeki aile kabristanlığına götürüldü. Şehit aile kabristanlığında gözyaşları içerisinde toprağa verildi.
 
 
 
 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR