21 Haziran 2018 Perşembe

  • 4,754 TL
  • 5,501 TL
  • 194,62 TL
  • 94.978
ISPARTA 21°
ISPARTA-ANTALYA YOLU KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

ISPARTA-ANTALYA YOLU KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

ZİNCİRLEME KAZA 6 KİŞİ YARALANDI

ZİNCİRLEME KAZA 6 KİŞİ YARALANDI

ISPARTA'DA ÖLÜ BULUNDU

ISPARTA'DA ÖLÜ BULUNDU

İNAN YALVAÇ ZAFER İNANANLARINDIR

İNAN YALVAÇ ZAFER İNANANLARINDIR

BU SİTELER NEDEN DENETLENMİYOR

SDÜ'de genel sekreterlik krizi yaşanıyor. Prof. Dr. Hasan İbicioğlu döneminde görevden alınan ve mahkemelik olan Aziz Bayrak ve Isparta News adlı internet sitesi sahibi Mehmet Güngör’ün haber sitesini kullanarak yeni Rektör Çarıkçı’ya baskı kurmaya çalıştıkları iddia ediliyor.

Isparta

Haber Merkezimize ulaşan bir okuyucu mektubunda Aziz Bayrak ve Mehmet Güngör’ün Isparta News adlı internet sitesini kullanarak aslı astarı olmayan olumsuz haberlerle Rektör Çarıkçı’yı etki altına almayı çalıştıkları ve Rektör Çarıkçı’dan Aziz Bayrak’ın genel sekreter Eğirdir’de bir bayan öğretim görevlisinin Isparta’ya gelmesi için talepte bulundukları bu talebin yerine getirilmemesi sonucu sitelerinden Rektörü karalayarak şantaj yaptıkları iddia ediliyor.

Bir süredir biz de Bomba 32 Haber Merkezi olarak Isparta News isimli internet sitesini takip ediyoruz. Site ilk bakışta amatörce hazırlanan bir haber sitesi olarak görülüyor. İçeriği ise bir faciadır. Site isminde İngilizce News ibaresi bulunması dışında habercilikle uzaktan yakından bir ilgisinin bulunmadığı hemen göze çarpıyor. Bir çoğumuzun ilköğretim çağında öğrendiği imla kurallarından yoksun olarak hazırlanan haberlerin çoğu,

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanan Rektör Çarıkçı ile ilgilidir. Diğer haberleri ise Isparta’ya kazandırdıkları hemen hemen her kesim tarafından takdir edilen ilimizin en büyük mülki amiri Valimiz  Vahdettin Özkan ile ilgilidir. Bu haberlerin içerikleri incelendiği, haber etiğinden yoksun, safsata ve iftira dolu amatörce karalanmış yazılar karşınıza çıkıyor. Tam anlamıyla bir karalama kampanyası yürütülüyor. Peki bu site kimin? Hangi gazeteci arkadaşımızın? Künye kısmında bunca yıllık gazetecilik hayatımızda kendisini eski kaymakam olarak bildiğimiz Mehmet Güngör ismi yazıyor.

Kısa bir internet araştırması sonucunda Mehmet Güngör’ün Burdur Yeşilova İlçesi’nde kaymakam vekilliği görevini sürdürürken, kaymakam vekilliği görevinden alındığı gördük.

Bu arkadaşımızın serüveni bu kadar da değil. Ama o bizi ilgilendirmiyor. Bizler onurlu gazetecilik mesleği yaparken, bu tür uyduruk haber sitelerinin denetlenmemesi ve hangi cesaretle bu kadar yalan ve iftira dolu haberleri yaptıklarını ve bunların arkasında kimler olduğunu merak ediyoruz.

Isparta’da  biz gazetecilik mesleğini yaparken kanun ve kurallara uyarak devletimize vergimizi öderken bu tür saçma sapan hiçbir yere bağlı olmayan, mesleğimize zarar veren, bu tür siteler neden denetlenmiyor. Merak ediyoruz. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Ramiz dayı

15 Mart 2016 Salı 13:13

Şu güzel memleketimin bir vatandaşı olarak, mensubu bulunmaktan kıvanç duyduğum üniversitemin ve dahası biz insanların ne hale geldiğini gördükçe içim sızlıyor. İnsanlar doğarlar, yaşarlar ve ölürler. Bu ikisi arasındaki geçen zamanda da rızık için namus için ve ahiret için yaşarlar. Ancak bunu unutup o kadar hırslanıyoruz ki, herkeze çamur atıp, herkezi karalamanın sonunda bunun kişiye geri döneceğini unutmuş olmalıyız. Allah ülkemin vatandaşlarına akıl-fikir, haya ve insaf versin...

NEDEN KORKUYORSUNUZ

08 Mart 2016 Salı 19:51

KARALAYIN BAKALIM AZİZBAYRAK I TABİİ GELİRSE PARALEL MERİDYEN KALMAYACAK ALLAHTAN UTANIN KUMPASLARINIZ YETMEDİMİ TERBİYESİZLER, ÜLKESİNİ SATANLAR SİZİN ALDIGINIZ PARALAR HARAM SORU HIRSIZLARI KUL HAKKI YİYENLER ÖGRENCİLERE SORU SATIP SORU ÖGRENCİ KUL HAKKI YİYENLER SİZİN ÖGRETTİGİNİZ. ÖGRENCİLERDE HIRSIZ ILUR TABİİ SORU SATTIGINIZ ÖGRENCİLER. NOTLARINI ŞİŞİRİP YERLEŞTİRDİGİNİZ ÖGRENCİLER ALLAH KAHRETSİN UTANMAZ VATAN HAİNLERİ

.....

12 Mart 2016 Cumartesi 16:44

Şuna bak şuna Aziz efendiyi anlatıyor bize azizi bilmesek inanacagız..paralelle kafayı yiyecekler artık uykudan uyan aziz kendi yalanlarına kendin ve yanındaki bir iki kişide inanıyor artık..iftira atmayı bırak artık

GÜMÜŞGÜN

03 Mart 2016 Perşembe 12:03

ANKARA SİYASAL BİLGİLER FAKÜLTESİ MEZUNUDUR. BENİM SINIF ARKADAŞIM SAYILIR. FAKÜYTEDE BERABER GEZDİĞİ SONRADA FAKÜLTE DIŞINDA DA BERABER OLDUKLARI BİR BAYAN ARKADAŞI DAHA VARDI. ONU DA YARIYOLDA KOYMUŞ İDİ. KIZCAĞIZ EVLENECEKLERİNİ DÜŞÜNEREK EVLENMİŞLERİN YAPTIKLARINI YAPMASINA MÜSAADE ETTİ. SONRASI YARIYOLDA KALDI VE BABASININ HABERİ OLDU. BABASI HATAY'IN İLERİ GELENLERİNDENDİR. BEN ŞİMDİ HATAYDAYIM. MEHMET GÜNGÖR İLE İLGİLİ NELER OLACAK TAHMİN EDEBİLİYORUM.

İLLAKİ

29 Şubat 2016 Pazartesi 20:22

syın rektör. niyetinizin hizmet yolunda halisane olduğunu biliyoruz. ancak eleman alımlarında bir emniyet yetkilisinin eşini işe almak da neyin nesi o kadar işsiz varken. umarım iddiadır.

32

29 Şubat 2016 Pazartesi 12:55

Mehmet güngör şuraya yazayım nasıl olsa dandik sitene yorum yazıyorum yayınlamıyorsun hiç olmazssa şurdan ulaşalım sana ne oldu başlamsıssın yine bi ara durmuştun hiçmi utanma arlanma yok sende be adam...Ne istiyorsun insanlardan bekşentin ne ucuz kahraman....

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR