12 Aralık 2018 Çarşamba

  • 5,356 TL
  • 6,074 TL
  • 214,47 TL
  • 91.968
ISPARTA
ISPARTA'DA TEFECİLİK SUÇUNDAN ARANAN ŞÜPHELİ YAKALANDI

ISPARTA'DA TEFECİLİK SUÇUNDAN ARANAN ŞÜPHELİ YAKALANDI

KAÇMAK İSTERKEN YAKALANDI ​​​​​​​

KAÇMAK İSTERKEN YAKALANDI ​​​​​​​

FATİH MAHALLESİ’NDE YAKALANDILAR

FATİH MAHALLESİ’NDE YAKALANDILAR

YAŞLI KADIN YAŞAM SAVAŞINI KAYBETTİ

YAŞLI KADIN YAŞAM SAVAŞINI KAYBETTİ

BU PROJEYE SAHİP ÇIKIN

Bozanönü yolunda 1 milyon 200 bin m2’lik alan üzerinde kurulması planlanan Gül 2 Sanayi Sitesi projesinin tamamlandığını ifade eden Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, sanayi bakanlığının projeyi 81 vilayete örnek gösterdiğini belirterek, esnafa ‘Bu projeye sahip çıkın” diye seslendi.

Isparta

Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, S.S. Gül Küçük Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi’nin dün Modapark Gül Balo ve Kongre Salonu’nda gerçekleştirilen olağan genel kuruluna katıldı. Burada Bozanönü yolunda 1 Milyon 200 bin m2’lik alan üzerinde kurulması planlanan Gül 2 Sanayi Sitesi projesinin tanıtımını yapan Başkan Günaydın, esnaflara ve Isparta’ya seslenerek projeye sahip çıkılmasını istedi.

İLK PROJE FEVKALADE DEĞİLDİ

 Projenin ilk ortaya çıkış hikayesini anlatan Belediye Başkanı Günaydın, Kooperatif Başkanı Mehmet Boyacı’nın bir gün yanına çizdirmiş olduğu Gül 2 Sanayi Sitesi projesiyle geldiğini ifade ederek, “Proje fevkalade değildi. Ülkemizde hep öyle projeler yapılıyor. Dedim ki; bu benim alanıma giriyor. Gel şu projeyi ben çizivereyim bir bakalım dedim. Projeyi ben çizdikten sonra benim haberim olmadan Mehmet bey ve arkadaşları Ankara’ya giderek, projeyi sanayi bakanına sunmuşlar. Sanayi bakanı bunun üzerine bu projeyi nasıl çizdiniz demiş. Bakana  projeyi benim çizdiğimi anlatmışlar. Bunun ardından sanayi bakanı benim de aralarında olduğum 9 belediye başkanı ve 9 valiyi Ankara’ya çağırdı. Bu proje 9 ilde örnek yapılsın düşüncesi ortaya çıkmış. Bu toplantının ardından bir ay geçmeden 81 belediye başkanını Ankara’ya çağırdılar. Bakan, bu projenin ülkemize uygulanacağını ve şehirlerin yenileceğini söyledi. Ancak bunlara rağmen yukarı sanayinin kaldırılacağını söylemek siyasette yanlışlığa girer. Isparta’mızın en önde gelen bir vilayet olmasını istiyoruz. Biz bu konuda samimi olarak çalışıyoruz” dedi.

VERDİĞİM SÖZÜN HALEN ARKASINDAYIM

81 şehirde bu projenin uygulanması için harekete geçildiğinin altını çizen Başkan Günaydın, “888 milyon lira altyapı için para verilmesi düşünülüyor. Halbuki altyapıya ben yardımcı olacağım. Türkiye’de altyapıyı kendi imkânlarıyla yapan tek belediye Isparta Belediyesi’dir. Altyapıyı Türkiye’de en iyi yapabilen yer Isparta’dır. Yeni kurulacak sanayinin altyapısını da yapalım. Orada kat karşılığı birkaç dükkan bahanesiyle altyapı için verdiğim sözün halen arkasındayım” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE ÖNDERLİĞİNİ YAPACAK BİR PROJE UMUDUYLA YAPILMIŞTIR

Sanayi bakanının ilk taslak projeyi çok beğendiğini dile getiren Başkan Günaydın, projenin tamamlandığını ifade etti. Günaydın, “Bu proje çağa uygun, insanların huzur ve rahat ortamda çalışabileceği ve Türkiye önderliğini yapacak bir proje umuduyla yapılmıştır. Projenin tamamlanmış halinin tekrar sayın bakana gösterilmesini istiyorum. Bu Isparta’nın projesi. Telafer’de şehidimiz için bir proje vardı, onu da çizdik. O benim projem değildir. Genel başkanımız istemişti, çizdik. Bu proje de Isparta’nın projesidir. Dumlupınar, Nevşehir Üniversitesi projeleri de Isparta’dan çizilmiştir ve yapılmıştır. Onlar artık benim değil Türkiye’nin projeleridir. Onlar bizim boyutumuzu aştı artık. Arzu edelim ki sanayi projesi de Isparta’yı aşsın Türkiye’nin projesi olsun” diye konuştu.

BU PROJEYİ ENGELLEMEYE ÇALIŞMAYIN

Başkan Günaydın, “Mehmet beyin ilk çizdirdiği proje mevcut sanayi sitesinin aynı benzeriydi. Burada her taraf araç, gereç, yeşil alanlar lüzumsuz yere konmuş. O gün bu projeyi yapanlardan Allah razı olsun. O gün öyleydi, bugün de böyle bir bilgi var. Bu projeyi yapacağız. Mehmet çok samimi bir değerli arkadaşımız. Onun temiz kalbinden dolayı ben bu projeyi çizme arzusunda oldum. Sanayi bakanlığı da buna dört elle sarılıyor. Şuanda 81 vilayet içerisinde projenin uygulanacağı ilk 9 ilde Isparta’dan start verilecek. 81 vilayette Isparta’yı bakanlık ön plana alıyor. Şimdi bu projeyi engellemeye çalışmayın. Bu ayıptır. Isparta’ya yapılacak bir eseri engelliyorsanız o 7 günah gibi bu da büyük bir günahtır. İnsanlar siyasetin hırsına kapıldığı zaman maalesef böyle oluyor. Isparta’nın projesine sahip çıkın” diyerek sözlerini noktaladı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Ispartalı

13 Mart 2018 Salı 12:07

Acaba Yusuf ziyanın imara açacağı bu yerde kendisinin ne kadar yeri var? Dikkat ettiyseniz şimdiye kadar imara açtığı bütün yerlerde kendisinin bir süre yerleri var.

Vatandaş

13 Mart 2018 Salı 09:09

Yeni proje alanıda şehir içinde kalacak 20 sene sonra , bu kadar öngörüsüz ve rant hesapları yapılarak hazırlanmiş bir proje. Kooperatif büyük arsa sahiplerine dükkan verdi bu büyük arsa sahipleri de projeyi önceden bilip ****arı köylüden ucuza alan Ispartanin mütahit kodamanları...Küçük arsa sahiplerini de korkutarak elinden ucuza almak istediler.Tamamiyle vasıfsız ve şark kurnazı insanlar.

uye

13 Mart 2018 Salı 08:18

sayın köylü büyüklerımız tek agızdan ögrenın gercegı gelın evrakla ızah edılsın alakası olmayan kurula gelmışler neyı dınlıyorlar kendı yerlerını satmak ıcın gıtmedıklerı kımse kalmadı lütfen gelın dınleyın gelın gerceklerı ögrenın

ALİ KÖYLÜ

12 Mart 2018 Pazartesi 17:55

Tarlaları değerinin çok altında fiyat veriyorlar. vermeyince de zorla almaya çalışıyorlar.

Ali

12 Mart 2018 Pazartesi 16:52

Önce bu dediklerini kendin yerine getirde sonra konuş ıspartada senden ala engelcimi var ıspartanın en büyük engeli hizmet engelleyicisi sensin

biri

12 Mart 2018 Pazartesi 16:52

buradaki sorun kooperatifin arazi fiyatını belirlemesidir. arazilere şerh koydurup bizden başkasına satamassın bizde şu fiyata alırız oh ne güzel dünya. fiyatı kooperatif yada köylü değil bagımsız bir kurum belirlemeli. orada ticaret yapılacak para kazanılacak bu kamu hizmetimi ki köylü fedakarlık bu paraya evet desin

ıspartalı

12 Mart 2018 Pazartesi 14:33

gül 2 sanayi sitesinin yapılacagı en güzel yer Teşekkürler başkanım

Ali Köylü Kardeşime

12 Mart 2018 Pazartesi 13:33

O sanayi oraya geldiğinde Aliköyündeki tarlalar altın değerine yükselecektir.

esnaf

12 Mart 2018 Pazartesi 13:17

sayın koylu gardeşler kımsenın burada menfatıyok bırdemuhtarınız kongerelerı şaşırmıs geldıgı oldu yokuşa surme

aliköylü

12 Mart 2018 Pazartesi 12:24

arazileri yok parasına biz verelim malı siz ****ürün iyi mi böyle. elimizden geldiğindence engelleyeceğiz sizi biraz daha zengin etmeyeceğiz!

Ali

12 Mart 2018 Pazartesi 11:14

Asıl ıspartanın en büyük engelcisi sensin örnek ıtkm yurtlar

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR